Прес-центрНовиниДо Дня місцевого самоврядування: досвід робот...
Новини

06.09.2024, 11:00

6 ВЕРЕСНЯ 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

Інші новини

30.08.2024, 13:50

29 серпня 2024 року відбулося засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад»

19.08.2024, 16:00

При Президентові України спільно з УАРОР проведено круглий стіл

01.08.2024, 09:30

Опитування представників районних та обласних рад у професіональному навчанні

01.08.2024, 09:20

Комітет Верховної ради провів форум громад Прикарпаття

До Дня місцевого самоврядування: досвід роботи рад Донеччини. Дружківська та Краматорська міські ради

09 грудня 2021 року, 15:00

ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

«Druzhkivka – Smart City»

Понад два роки тому Дружківська міська рада затвердила Програму розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka – Smart City») на 2020-2025 роки». З того часу у Дружківській громаді сформувалось та постійно оновлюється, й розширюється інформаційне середовище. Завдяки впровадженню інформаційних технологій забезпечується відкритість, безпека, ефективність, екологічна стійкість, що сприяє сталому розвитку громади. Інформаційні технології та програмні засоби дозволяють реалізувати ефективну систему муніципального контролю за роботою структурних підрозділів міської ради, підпорядкованих  підприємств, організацій та закладів.   смарт.jpg

- З метою покращення доступу мешканців громади до муніципальних послуг та скорочення часу на отримання даних послуг у Центрі надання адмністративних послуг, у Дружківці впроваджується оновлена система керування чергою, з можливістю запису на прийом з офіційного сайту ЦНАПу. В Управлінні соціального захисту населення вже впроваджено електронну чергу для запису на прийом до спеціалістів. Наразі відбувається оцифрування особистих справ отримувачів соціальних послуг для створення електронного архіву. Придбано обладнання для зберігання оцифрованих документів, програмне забезпечення для електронного архіву та системи керування чергою.

- Для ефективної комунікації мешканців з органами місцевого самоврядування цього року був впроваджений сервіс «Громадський бюджет» на платформі e-DEM, засобами якого приймались проєкти розвитку території громади, проводилося голосування за проєкти та визначалися переможці.

 - Також у мешканців Дружківської громади є можливість за допомогою сервісу «Easy Way» відстежити рух громадського транспорту в режимі реального часу та мати достовірну інформацію про розклад руху громадського транспорту.

- Щоб мешканці оперативно отримували інформацію про актуальні події у житті громади, забезпечується стстематичне наповнення мобільного застосунку «SmartМІСТО». Окрім, даного сервісу, офіційного сайту міської ради та сторінок міської ради у соціальних мережах для інформування дружківчан створений телеграм-канал «Дружківка оперативна». Тут можна побачити актуальну та важливу інформацію, а також анонси заходів, запланованих у громаді.

  - Комплекс заходів із впровадження цифрових змін відбувся й у медичній сфері Дружківської громади. На сьогодні в міських лікувальних закладах впроваджені комплексні цифрові рішення, в яких поєднані система підтримки прийняття лікарських рішень, електронні медичні картки пацієнтів, дані медичних досліджень, фінансова та адміністративна інформація.

Проєкт «Громадська безпека у фокусі»

Дружківська міська рада спільно з громадськими організаціями впроваджує проєкт «Громадська безпека у фокусі», актуальність якого засвідчена фінансовою підтримкою ПРООН на суму 500 000 грн. У рамках цього проєкту створюється муніципальний ситуаційний центр моніторингу громадського порядку. На сьогодні вже розпочато монтаж 38 камер міського відеоспостереження.

 Охорона навколишнього середовища

На території Дружківської громади здійснюються заходи, спрямовані на обмеження негативного впливу людської діяльності на довкілля, раціональне використання, відтворення та збереження природних ресурсів та екологічної безпеки.

 эко.jpg

Збирання побутових відходів здійснюється контейнерним та безконтейнерним методами, поступово впроваджується їх роздільне збирання. Для збирання твердих побутових відходів використовується 729 одиниць контейнерів та 14 одиниць сміттєзбиральної техніки. Вивіз твердих побутових відходів здійснюється на регіональний полігон міста Краматорськ.

Наразі проходять заходи щодо перегляду діючих норм надання послуг з вивезення побутових відходів з урахуванням територій, які увійшли до складу Дружківської міської територіальної громади. Так, з червня місяця поточного року послуги з поводження з побутовими відходами вже надаються на території селищ Торське, Новогригорівка та Павлівка. Наразі ведеться робота по укладенню договорів з населенням селищ Миколайпілля та Софіївка. 

Затверджена Схема санітарного очищення Дружківки. З початку 2021 року на території міста ліквідовано 135 одиниць несанкціонованих звалищ, 35 таких звалищ ліквідовано на території сільських та селищних населених пунктів.

Значна увага приділяється стану атмосферного повітря. У режимі дослідної експлуатації на території Дружківки працюють п’ять автоматизованих постів вимірювання показників забруднення атмосферного повітря. За результатами моніторингових спостережень протягом року зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій показників пилу.

Показники безпеки якості повітря у громаді транслюють 4 станції моніторингу в загальноукраїнському екологічному чат-боті SaveEcoBot, встановлені у 2020 році у результаті співпраці міської ради з проєктом Київський діалог.

 У 2022 році коштом обласного бюджету планується розробка проектно-кошторисної документації «Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Казенний Торець та її приток». Це допоможе визначити сучасний гідрологічний стан річки Казенний Торець, здійснити оцінку природних умов - рівнів води, особливості руслових процесів та процесів замулення, а також визначити гідрохімічний та санітарний стан поверхневих вод Казенного Торця та річок його басейну. Замовником виконання робіт визначено комунальне підприємство «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель». Договір на розробку проектно-кошторисної документації укладено з ТОВ «ІК» «Автомагістраль».

Розроблена Схема формування екологічної мережі Дружківської міської територіальної громади, яка має на меті поліпшити умови формування та відновлення довкілля, підвищити природно-ресурсний потенціал, зберегти ландшафт та біорізноманіття, місця оселення та зростання цінних видів тваринного й рослинного світу на території громади. Наразі Схема знаходиться на погодженні в Департаменті екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації.

«Активний парк»

У дружківському парку культури та відпочинку запрацювала нова локація для активного дозвілля. На встановлених спортивних елементах можуть займатися всі охочі. Активний парк складається з 6 локацій: шведської стінки, брусів, турніків, лавок, а також, розміщених поруч табличок із описом вправ та QR-кодом програми тренувань. актив парк.jpg

За допомогою смартфону кожен мешканець громади у будь-який час має можливість переглянути відеоуроки з вправами різного рівня складності та приступити до занять спортом. До речі, тренерами у відеоуроках виступають зірки українського спорту.

Володимир Григоренко зазначив, що ідея зробити заняття спортом якомога доступнішими, щоб кожен мешканець мав вільний доступ до занять спортом у будь-який час, дуже гарна. «Це зовсім новий та сучасний підхід до розвитку спорту, і я впевнений, що розвивати спортивну інфраструктуру нового рівня, яка буде доступна і новачкам, і професіоналам вкрай необхідно. Адже спорт – це здоров’я, а ми прагнемо бачити наших мешканців здоровими та щасливими!», – наголосив міський голова.

Втілення даного проєкту стало початком реалізації президентської програми «Здорова Україна», створеної з метою організації оздоровчої рухової активності громадян, поліпшення якості та тривалості життя населення.

 

КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА

У Краматорську реконструюють систему знезараження питної води

На фільтрувальній станції у Краматорську реконструйовують систему знезараження питної води з впровадженням електолізних установок по виробництву гіпохлориту натрію.

Цей проєкт реалізовується завдяки участі у «Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України» за підтримки ЄІБ. Станція введена в експлуатацію в 1976 році. За 45 років капітальний ремонт на об’єкті не проводився.

Реалізація цього проекту є вкрай важлива, як, власне, для міста Краматорськ, так і для всього регіону і держави загалом.

 вода.jpg

«Система очищення води, що існує зараз, перебуває у критично незадовільному стані. Це  створює постійну загрозу виникнення техногенної та екологічної катастрофи у місті», – зазначає міський голова Олександр Гончаренко.

Проєкт спрямований на поліпшення якості питної води, заміну рідкого хлору, задіяного в технологічному процесі, на безпечний гіпохлорит натрію та вирішення проблеми безпеки мешканців міста.

Під час реалізації проєкту вже здійснено термомодернізацію будівлі (реагентний корпус), ремонт покрівлі, частково встановлено обладнання (електролізні установки, електрообладнання), також частково виконані внутрішні  роботи. 

На черзі роботи по завершенню заміни обладнання живильної підстанції, встановлення технологічного обладнання, завершення внутрішніх робіт.

Загальна кошторисна вартість проєкту – 77 млн грн. (кошти ЄІБ). Вже профінансовано – 30,5 млн грн.

У Краматорську розпочинається робота з розвитку екологічно чистого міського транспорту

Міський голова Олександр Гончаренко провів перемовини з представниками європейського бізнесу у галузі екологічно чистого міського пассажирского транспорту. Під час зустрічі обговорили перспективи розвитку цього напрямку у Краматорську.

Олександр Гончаренко наголосив, що Краматорськ  планує стати першим містом в Україні, яке буде масово використовувати  електробуси. транспорт.jpg

«Враховуючи екологічну ситуацію в регіоні, розвиток електротранспорту є пріоритетним напрямом. Введення його в експлуатацію не тільки суттєво покращить ситуацію з довкіллям, а й поліпшить  економічну ситуацію в громаді», – зазначив міський голова.

У місті також планується створення Індустріального парку, в якому, зокрема,  буде організовано збір та сервісне обслуговування електробусів, що дозволить зосередити максимум проектувальних та виробничих потужностей для їх серійного виготовлення у Краматорську.

Міжнародна співпраця у цьому напрямі надасть можливість місту освоїти новий вид діяльності. Перш за все – це перехід транспортної системи  на екологічно чистий вид транспорту (електробуси). Це в свою чергу створює умови для розвитку місцевих підприємств, дає нові надходження до бюджету, створює робочі місця, зокрема,  і для  випускників краматорських ВНЗ, розширює перспективи співпраці не тільки у масштабах регіону чи країни, а й виводить місто на світовий рівень співробітництва.

У Краматорську відкрили “Центр комп’ютерної грамотності факультету комунікаційних та інформаційних технологій університету третього віку” для літніх людей

У приміщенні Територіального центру соціального обслуговування Краматорської міської ради, у межах реалізації проєкту Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру, яка здійснюється за підтримки уряду Канади,  відкрито «Центр комп’ютерної грамотності факультету комунікаційних та інформаційних технологій Університету третього віку», де будуть навчатися люди у віці 50+.

 комп грам.jpg

Ця категорія населення є найбільш вразливою. Відкриття центру комп’ютерної грамотності дозволить вести активний спосіб життя та адаптуватися літнім людям у світі сучасних технологій.

«Як говорять у народі : «Вік живи, вік учись». Це чудово, що ви реалізовуєте проєкт, у якому нові знання та  навички здобувають люди поважного віку. Адже це сприятиме їх кращій інтеграції в цифровому суспільстві та допоможе розкрити потенціал у нових сферах діяльності.  Бажаю вам успіхів у навчанні!» – звернувся до присутніх Олександр Гончаренко.

Співробітники центру соціального обслуговування зазначили, що відкриття Центру комп’ютерної грамотності дозволить мешканцям міста поважного віку повноцінно інтегруватися у суспільство та здобувати нові навички.

 

 

Прес-служба