Прес-центрНовиниДо Дня місцевого самоврядування: досвід робот...
Новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Інші новини

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

До Дня місцевого самоврядування: досвід роботи рад Донеччини. Новогродівська міська рада

26 листопада 2021 року, 09:30

Проєкти з безпеки

Проекти з безпеки в громаді відтепер офіційно запущені в дію.

04 серпня відбулась зустріч міського голови Олександра Шевченка з т.в.о. начальника відділу поліції №3 Покровського РУ ГУНП в Донецькій області Іриною Терьохиною та головою громадської організації «СХІД.ЮА» Олександром Мироновим щодо підписання Меморандуму про співпрацю.

«Ми усвідомлюємо необхідність спільних дій, спрямованих на удосконалення рівня соціальної та правової захищеності наших громадян, пошуку шляхів комплексного розв'язання проблем, налагодження взаємодії між державними органами влади та громадськими організаціями для побудови безпечної громади», - зауважив Олександ Шевченко.

 безпека 1.jpg

19 жовтня у Новогродівській територіальній громаді розпочав роботу сучасний Центр безпеки громадян.

Створення Центру розпочато у 2018 році в рамках реалізації пілотного проекту з розбудови Центрів безпеки громадян на території Донецької області.

«Умови, в яких до цього працювала пожежна частина громади – потребувала змін. Вкладати кошти в ремонт старих приміщень було недоцільно. Тож, завдяки державній обласній програмі маємо сучасний Центр безпеки громадян. Спочатку створи умови, а потім вимагай результат», - сказав Олександр Шевченко.

Загальна вартість розбудови – 13,5 млн грн. Співфінансування з боку бюджету громади склало понад 1, 3 млн грн. Основна  сума -  субвенція з обласного бюджету. Ці кошти витратили на благоустрій території, придбання речового майна, меблів та обладнання. Міський голова зауважив: «Партнерство у межах досягнення єдиної мети допомагає координувати зусилля й ресурси сторін та є запорукою успіху багатьох проектів».

Будівництво Центру - один з багатьох прикладів позитивних змін дієвої децентралізації та успішної взаємодії держави та громади.

19 листопада в рамках запуску єдиної системи відеоспостереження та екстреного зв’язку з поліцією для жителів Новогродівської ТГ встановили першу камеру відеоспостереження.

Сучасний пристрій охоплює великий дитячий майданчик, що розташований біля будинку 34 по вулиці Паркова в місті Новогродівка. Далі камери відеоспостереження з високою роздільною здатністю будуть встановлені в інших точках громади для посилення безпеки населення, захисту стратегічних об’єктів, об’єктів забезпечення життєдіяльності громади, безпеки дорожнього руху тощо. безпека 2.jpg

Посилення безпеки громадян, забезпечення нормальної життєдіяльності населених пунктів Новогродівської територіальної громади – це ключові пріоритети спільної роботи правоохоронних органів та  місцевого самоврядування.

Надалі камери відеоспостереження з високою роздільною здатністю будуть встановлені в місцях масового скупчення людей, де проводяться заходи, в небезпечних у вечірній час місцях, на подвір’ях, за згодою мешканців ОСББ, на всіх в’їздах-виїздах з міста, основних перехрестях сіл та в інших точках громади.

 Розвиток місцевого туризму

Новогродівська громада стала учасником проєкту «Розвиток місцевого туризму шляхом створення та просування громадами Донецької області регіонального продукту «Мандруй за смаком!» в межах національного проєкту  «Децентралізація» та Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Цей проєкт охоплює сім територіальних громад  Донецької та Луганської областей та моє на меті сприяти їх співпраці для розвитку гастрономічного туризму та популяризації територій.

Міський голова Олександр Шевченко зустрівся з Оленою Брюховець керівником ГО «Харчовий кластер Східної України». Наразі громадська організація активно впроваджує різноманітні проєкти для підвищення економічного розвитку громад. туризм.jpg

Учасники зустрічі обговорили основні напрямки взаємодії сторін та підписали Меморандуму про співпрацю.

Партнерство з ГО «Харчовий кластер Східної України» передбачає сприяння залученню інвестицій, підтримку місцевого бізнесу та розвиток галузей, а також залучення об’єктів крафтових виробництв харчової продукції східних областей у процесі створення спільних туристичних продуктів регіону.

Університет третього віку

16 листопада на базі Територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) м.Новогродівка офіційно відкрився «Центр комп’ютерної грамотності 50+ факультету комунікаційних та інформаційних технологій Університету третього віку».

Поява соціального об'єкта стала можливою завдяки реалізації пілотного проєкту Програми ООН по відновленню і розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Канади.

 универ.jpg

«Дуже важливо, що цей проєкт надасть можливість мешканцям громади поважного віку буди обізнаними в таких важливих в цей час питаннях як користування особистим кабінетом, оплата за комунальні послуги онлайн, користування програмою та додатком Пенсійного фонду, «Дія» та інших необхідних програмах. І для них це не тільки навчання, це важливе спілкування та увага, яких так часто не вистачає літнім людям», - сказав Олександр Шевченко.

Співучасть з боку громади полягала у наданні необхідного приміщення та проведення там комплексного ремонту, а також у залученні людського фактору, необхідних фахівців та волонтерів для проведення навчального процесу й турботи про літніх мешканців.

Швидкий розвиток новітніх технологій вимагає від громадян різних вікових категорій швидкої обізнаності та грамотності в країні цифрових сервісів.

 

Роботи з благоустрою

Протягом року на території громади відновили дорожнє покриття в м.Новогродівка по вулицях: Центральна, Паркова, Мічуріна, О.Кошового, Зої Космодем'янської, Надії, Молодіжна, Донецька, Тараса Шевченка, 10 років Незалежності, Матросова.

За сприяння керівництва Донецької обласної державної адміністрації проведений поточний ремонт асфальтобетонного покриття по вулиці Шкільній у Михайлівці, на дільниці  дороги між Карлівкою та Галицинівкою. благоустр.jpg

Також за рахунок коштів бюджету Новогродівської міської територіальної громади комунальним підприємством «Комунтех» в м.Новогродівка встановлено елементи примусового зниження швидкості по вулиці О.Кошового (біля дитячого майданчику у міському парку), по вулицям Театральна, Кобзаря, Ринкова.

У той же час підрядною організацією встановлені відповідні дорожні знаки поруч із встановленими засобами зниження швидкості.

Працівники КП «Комунтех» облаштували тротуар по вул. Театральна в Новогродівці та розпочали аналогічні роботи з іншого боку Опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  №7 по вулиці Кобзаря.

Роботи з благоустрою в Новогродівській територіальній громаді тривають.

За матеріалами сайту Новогродівської міської ради

Прес-служба