Прес-центрНовиниГромади чекають чітких правил вирішення питан...
Новини

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Інші новини

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

15.02.2024, 13:40

Саміт міст та регіонів при Раді Європи в місті Монс

07.02.2024, 15:10

Рада продовжила воєнний стан до 13 травня 2024 року

Громади чекають чітких правил вирішення питань адміністративно-територіального устрою – результати обговорення законопроекту №4664

20 вересня 2021 року, 18:35

20 вересня відбувся круглий стіл на тему «Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила» організований Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Проекту (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла») та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

В заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародні партнери, представники  всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, голови  місцевих рад.

З презентацією проекту Закону України про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України (№4664), виступив заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, який звернув увагу, що законопроект дозволить в межах чинної Конституції навести лад у вирішенні питань адміністративно-територіального устрою країни, надасть органам місцевого самоврядування певні орієнтири і зменшити рівень політизації питань АТУ.

main_image_9754cdbd1d7c1cd9c778082d034c7611.jpg

За словами заступника міністра, найскладнішим питанням законопроекту є визначення базової адміністративно-територіальної одиниці. Неоднозначне тлумачення системи адміністративно-територіального устрою в Конституції України, вимагає додаткового правового аналізу щодо можливості запровадження поняття "громада".

Водночас законопроект унормовує такі процедури:

  • визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад;
  • віднесення населених пунктів до категорії міст, віднесення сіл до категорії селищ;
  • утворення, ліквідація, встановлення (зміна) меж районів, визначення та зміна їх адміністративних центрів, встановлення, зміна меж населених пунктів;
  • найменування, перейменування адмінтеродиниць;
  • тощо.

Під час засідання круглого столу свою позицію по проекту закону висловили парламентарії, представники провідних асоціацій, голови територіальних громад, експерти. На думку частини учасників круглого столу спочатку необхідно прийняти змін до Конституції, інші учасники пропонували прийняти законопроект у першому читанні та до другого читання вирішувати усі розбіжності.

Також учасники обговорили проблемні питання адміністративно-територіального устрою України та шляхи їх законодавчого врегулювання.

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІНРЕГІОНУ

Прес-служба