Прес-центрНовиниКабінет Міністрів України схвалив Стратегію е...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року

19 серпня 2021 року, 15:40

18 серпня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року.

Стратегія спрямована на формування інвестиційно привабливого регіону із розвиненою інфраструктурою та оновленою матеріально-технічною базою, що стане невід’ємною передумовою для поступової реінтеграції тимчасово окупованих територій до єдиного конституційного простору України.

В основі Стратегії – розвиток громад, адже без спроможних громад неможливий економічний розвиток будь-якого регіону, в тому числі й Донбасу. В центрі Стратегії - люди, добробут яких ґрунтуватиметься на власних доходах.

Зокрема, схвалений документ передбачає імплементацію ряду завдань та заходів за ключовими напрямами, а саме:

  • · удосконалення інституційно-фінансових інструментів та регуляторної політики;
  • · розвиток реального сектору економіки, індустріалізації та інновацій;
  • · розбудова критичної інфраструктури та логістики;
  • · формування регіонального ринку праці;
  • · налагодження комунікацій.

За першим напрямком передбачається створення трьох типів моделей територій пріоритетного розвитку, запровадження нових інструментів захисту інвестицій, створення системи страхування від військових та політичних ризиків, закріплення незмінності умов оподаткування господарської діяльності інвесторів, усунення надмірного регулювання господарської діяльності, ініціювання утворення Фонду консорціумного фінансування тощо.

Другий напрямок включає заходи з підтримки виробництва продукції з високою доданою вартістю та формування технологічних ланцюжків переробних виробництв, стимулювання розвитку нових високотехнологічних виробництв, сприяння залученню інвестицій через зменшення частки державної та комунальної власності, розвиток агропромислового комплексу насамперед для формування сегмента тваринництва, зрошувального землеробства тощо.

У напрямку розбудови критичної інфраструктури та логістики передбачається реалізація наступних проектів:

● будівництво залізничної гілки у Луганській області

● модернізація та електрифікація залізниці на Маріупольському напрямку

● відновлення пасажирських та вантажних авіаперевезень

● розвиток мережі доріг на Луганщині

● будівництво сучасної траси Старобільськ-Краматорськ-Маріуполь

● безпечний доступ до якісної питної води на території двох областей.

Формування регіонального ринку праці планується забезпечити шляхом реалізації програм перепідготовки та підвищення рівня кваліфікації фахівців відповідно до потреб ринку праці, підтримки переміщених закладів вищої освіти, а також проведення заходів освітньої та інформаційно-консультаційної спрямованості для суб’єктів малого та середнього підприємництва.

В напрямку налагодження комунікацій передбачається здійснення заходів з популяризації привабливого інвестиційного іміджу Донецької та Луганської областей, залучення потенціалу економічної дипломатії для просування товарів та послуг Донецької та Луганської областей на міжнародні ринки, а також розширення механізмів залучення соціально відповідального бізнесу.

Прес-служба