Прес-центрНовиниДо уваги органів місцевого самоврядування!...
Новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Інші новини

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

До уваги органів місцевого самоврядування!

11 серпня 2021 року, 15:05

11 серпня на засіданні Уряду схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки».

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, організація благоустрою населених пунктів є одним з ключових завдань органів місцевого самоврядування, належна реалізація якого має безпосередній вплив на якість життя і добробуту місцевих громад та здатна задовольнити потреби громад у одночасно коротко- і довгостроковій перспективі, вимагає здійснення належного управління у сфері благоустрою, достатнього фінансового забезпечення та раціонального використання наявних ресурсів.

Водночас однією з найбільш критичних проблем, що не дозволяє органам місцевого самоврядування забезпечити здійснення ефективних і комплексних заходів благоустрою населених пунктів, є якість парку комунальної техніки. Так, на сьогодні комунальні підприємства переважно використовують техніку, виробництво якої датується 1970-1980 роками, корисний термін експлуатації якої закінчився ще у минулому столітті.

У зв’язку з обмеженістю фінансових ресурсів підприємства, підпорядковані органам місцевого самоврядування, не мають можливості оновити власний парк комунальної техніки.

З огляду на викладене існує потреба у наданні органам місцевого самоврядування інструменту фінансування капітальних видатків, який дозволить зменшити фінансове навантаження на оновлення парку комунальної техніки.

Оптимальним способом для придбання комунальної техніки Уряд визначив укладення договору фінансового лізингу. Постановою передбачається державна підтримка таких заходів у формі надання з державного бюджету субвенції місцевим бюджетам для розвитку комунальної інфраструктури, у тому числі придбання комунальної техніки, яка буде спрямована на отримання комунальними підприємствами авансового платежу за відповідним договором фінансового лізингу.

Фінансування решти платежів за договором фінансового лізингу протягом строку дії договору буде здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів. Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки, визначають:

- граничний розмір субвенції, що може надаватись кожному окремому місцевому бюджету;

- порядок подання виконавчими органами сільських, селищних, міських рад обласним державним адміністраціям пропозицій щодо отримання субвенції;

-  вимоги щодо надання звітності про використання субвенції.

Прес-служба