Прес-центрНовиниУрядом внесено зміни до Порядку та умов надан...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Урядом внесено зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів»

11 травня 2021 року, 16:50

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 441 внесено зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 № 100.

Відповідно до змін субвенція спрямовується на реалізацію проектів, пов’язаних із формуванням нового освітнього простору, безпечного та інклюзивного (безбар’єрного) освітнього середовища, проведенням реконструкції та капітального ремонту будівель (їх частин), споруд закладів загальної середньої освіти, у разі дотримання таких умов:

загальна чисельність учнів опорних закладів освіти (без урахування їх чисельності у філіях) становить не менше 200 осіб, а інших закладів загальної середньої освіти — не менш як 350 осіб;

реалізація проекту здійснюється на засадах співфінансування з місцевих бюджетів;

першочергове здійснення фінансування реалізації проекту за кошти місцевого бюджету як частки співфінансування;

завершення реалізації проекту до кінця поточного року;

наявність затвердженої проектної документації та позитивного висновку експертизи цієї документації (для проектів, пов’язаних із проведенням реконструкції та капітального ремонту).

Проекти, пов’язані із формуванням інклюзивного (безбар’єрного) освітнього середовища повинні бути спрямовані на створення умов для осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти нарівні з іншими особами, у тому числі шляхом проведення необхідних капітального/поточного ремонту, реконструкції.

Проекти, пов’язані із формуванням нового освітнього простору, повинні бути спрямовані на створення мотивуючого простору в закладах загальної середньої освіти та (або) зміну просторово-предметного оточення учнів закладів загальної середньої освіти з урахуванням таких особливостей:

- створення мотивуючого простору здійснюється шляхом закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для зміни внутрішнього дизайну приміщень закладу загальної середньої освіти (проведення штукатурних робіт стін і стель, покриття підлоги, перегородок, стель, стін оздоблювальними матеріалами та виробами, встановлення елементів вбудованих шаф, внутрішніх дверних полотен із коробками, інших конструкцій тощо);

- зміна просторово-предметного оточення здійснюється шляхом закупівлі засобів навчання та обладнання, передбачених затвердженими МОН типовими переліками.

Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування:

для обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 р. становила понад 40 тис.осіб, — не менше 30 відс.;

для бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 р. становила менш як 40 тис.осіб, селищних територіальних громад, сільських територіальних громад — не менше 10 відс.;

для проектів, що реалізуються у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, – не менше 5 відс.

Для отримання фінансування органи місцевого самоврядування подають до обласних, Київської міської держадміністрацій проектні заявки за відповідною формою та необхідними документами.

Обласні, Київська міська держадміністрації проводять перевірку поданих документів на відповідність критеріям, визначеним у Порядку та умовах, і за результатами їх розгляду подають МОН узагальнений перелік проектів протягом 15 робочих днів з дня набрання чинності постановою КМУ від 28.04.2021 № 441 (постанова оприлюднена та набула чинності 30 квітня 2021 року).

За результатами розгляду узагальненого переліку проектів комісія, утворена МОН, відбирає проекти, що відповідають критеріям, визначеним у Порядку та умовах, і формує пропозиції щодо його погодження.

Розподіл субвенції між окремими місцевими бюджетами затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету за поданням МОН відповідно до узагальненого переліку проектів.

З текстом постанови КМУ від 28.04.2021 № 441 можна ознайомитися за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/441-2021-%D0%BF#Text  

Прес-служба