Прес-центрНовиниВиконавчий апарат Донецької обласної ради щир...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Виконавчий апарат Донецької обласної ради щиро вітає колектив Донецького юридичного інституту МВС України з ювілеєм - 60-річчям від дня заснування!

28 квітня 2021 року, 09:30

Виконавчий апарат Донецької обласної ради щиро вітає колектив Донецького юридичного інституту МВС України з ювілеєм - 60-річчям від дня заснування!

Донецький юридичний інститут починає свою історію від Сталінської (Донецької) спеціальної середньої школи міліції (1961 р.), яка спершу розташовувалась у селищі Новожданівка Харцизького району Сталінської області.

Тривалий час навчальний заклад функціонував як школа, накопичуючи неоціненний практичний досвід підготовки висококваліфікованих правоохоронців, створюючи традиції наполегливого здобуття знань, відданого служіння справі, надійності та професіоналізму.

70-ті роки стали часом утвердження ДССШМ як провідного спеціалізованого навчального закладу в системі підготовки правоохоронних кадрів. Це покладало на колектив велику відповідальність, вимагаючи максимальної віддачі.

У березні 1992 року Донецьку спеціальну середню школу міліції було реорганізовано у Донецьке училище міліції МВС України.

Датою народження вищого навчального закладу є 8 лютого 1993 року, коли на базі Донецького відділення заочного навчання Української академії внутрішніх справ та Донецького училища міліції при Донецькому державному університеті було створено Донецький інститут внутрішніх справ (ДІВС). Дуже скоро ця абревіатура стала знаною не лише в системі відомчої освіти, а й на всьому освітньому просторі України і, незабаром, за кордоном. Заслужене визнання прийшло завдяки наполегливій роботі всього колективу під керівництвом першого ректора генерал-лейтенанта міліції Титаренка Юрія Леонтійовича, який очолював навчальний заклад з 1989 до 2003 року. У квітні 1992 року було опубліковано статтю Ю.Л. Титаренка, в якій вперше йшлося про можливості прийому на навчання до ВНЗ системи МВС випускників загальноосвітніх шкіл. які не служили у Збройних силах. І того ж 1992 року у Донецькому училищі міліції відбувся перший такий набір.

Інститут розпочинав свій розвиток із 3 факультетів і 8 кафедр, які  входили до його структури у 1993 році. Сьогодні у складі інституту 6 факультетів, 22 кафедри, 3 науково-дослідні лабораторії, науково-дослідний центр психотренінгових технологій, магістратура, ад’юнктура та інші новостворені підрозділи.

В історії навчального закладу багато яскравих, а часом і героїчних сторінок. Курсанти інституту (школи, училища) в різні періоди забезпечували порядок і охорону найважливіших об’єктів після аварії на Чорнобильській АЕС, захищали мирне населення від свавілля та бандитизму в «гарячих» точках СРСР у 80-ті та 90-ті, надавали допомогу в ліквідації наслідків стихійних лих та ін. Усі ці сторінки життя навчального закладу ретельно збираються та постійно експонуються в музеї Честі та Мужності Інституту, надійно забезпечуючи безперервність зв’язку поколінь правоохоронців і традицій відданого служіння Закону.

З 2003 до 2020 року ректор Донецького юридичного інституту МВС України Бесчастний Віктор Миколайович – доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України.

Саме під керівництвом Віктора Миколайовича, Донецький юридичний інститут МВС України здобув свій статус провідного закладу вищої освіти Донецького регіону та одного з кращих вишів України, який натепер входить до 200 найкращих закладів вищої освіти України.

Випускники інституту, спеціалісти-правознавці натепер працюють не лише в Донецькій області та усіх куточках України, а й за кордоном.

Інститут ліцензований на надання освітніх послуг, пов’язаних з одержанням вищої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Його визнано акредитованим за III рівнем зі спеціальностей «Правознавство», «Правоохоронна діяльність» та за IV рівнем зі спеціальності «Правознавство».

Особливе місце серед навчальних підрозділів інституту посідає факультет заочного та дистанційного навчання працівників ОВС, який здійснює ступеневу підготовку фахівців із числа практичних працівників міліції для органів внутрішніх справ без відриву від основної роботи. Розпочавши своє функціонування у 1964 році як навчально-консультаційний пункт Київської вищої школи МВС СРСР, спочатку заочне відділення, а пізніше факультет заклав основу майбутнього юридичного вузу.

До структури Інституту також входить магістратура, ад’юнктура, курси післядипломної освіти, науково-дослідний центр психотренінгових технологій, курси підготовки водіїв категорії «В», «С», «D», курси довузівської підготовки, три науково-дослідні лабораторії.

Ад’юнктура iнституту працює з 1997 року. До 2014 року вона готувала наукові та науково-педагогічні кадри для здобуття наукових ступенів кандидатів наук.

У 2008 році відкрито магістратуру із щорічним набором 30 осіб.

З 2009 року в Інституті функціонує науково-дослідна лабораторія з безпеки дорожнього руху. Головним завданням якої було впровадження наукових досягнень у практичну діяльність органів внутрішніх справ, а отже – зближення теорії і практики.

У складі Інституту працюють унікальні структурні підрозділи, зокрема науково-дослідний центр психотренінгових технологій. Створений у результаті плідної співпраці з Нюрнберзькою школою поліції (Баварія) у 2002 році як позаштатна лабораторія соціально-психологічних технологій, цей підрозділ саме за підтримки ректора Бесчастного Віктора Миколайовича набув рівня науково-дослідного центру. Висококваліфіковані співробітники-науковці займалися розробкою унікальних авторських тренінгових програм, спрямованих на формування у працівників ОВС психологічної готовності до впевнених дій в екстремальних ситуаціях, навичок комунікації та вирішення психологічних проблем, що виникають у службовій діяльності.

Стали традиційними і дуже популярними серед спеціалістів міжнародні науково-практичні конференції, які проводяться на базі центру щороку у травні.

Постійний обмін досвідом під час роботи численних міжнародних конференцій, стажування викладачів, курсантів та студентів за кордоном, участь у спільних проектах говорять про реальність євроінтеграційних процесів, що відбуваються в Інституті.

Донецький юридичний інститут зростав у буквальному сенсі. Зводилися нові навчальні корпуси, закінчувалось будівництво медико-оздоровчого комплексу і курсантської їдальні. У найближчій перспективі планувалися – спортивний манеж з басейном, будівництво бібліотечного комплексу, навчально-житлового комплексу для курсантів, житлового будинку для співробітників інституту та багато інших цікавих проектів.

У червні 2014 року, з огляду на події, що відбувалися у Донецькій області, було організувано передислокацію з території інституту портативної комп’ютерної техніки, матеріально-технічної бази та співробітників інституту до міст Маріуполь та Кривий Ріг.

Від 15 квітня 2020 року посаду ректора Донецького юридичного інституту МВС України обіймає доктор юридичних наук, доцент полковник поліції – Сергій Сергійович Вітвіцький.

Донецький юридичний інститут  забезпечує  підготовку фахівців за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність», «Економіка», «Публічне управління та адміністрування».

Маріупольський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» здійснює первинну підготовку поліцейських.

 (Використано матеріали сайту Донецького юридичного інституту МВС України)

Прес-служба