Прес-центрНовиниУАРОР звернулася до Президента України з прох...
Новини

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Інші новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

УАРОР звернулася до Президента України з проханням ініціювати зміни до БК та Закону Про місцеве самоврядування для забезпечення фінансових гарантій діяльності районних рад

23 лютого 2021 року, 13:50

Українська асоціація районних та обласних рад звернулася до Президента України з проханням ініціювати зміни до Бюджетного кодексу та Закону Про місцеве самоврядування з метою забезпечення фінансових гарантій діяльності районних рад.

Так, пропонується доповнити склад доходів загального фонду районних бюджетів стабільними джерелами, зокрема встановити 3% ПДФО та 3% плати за землю.

Також Асоціація зазначає, що для стабілізації ситуації необхідно конкретизувати видатки з бюджетів районних рад на сферу культури, освіти, охорони здоров’я, спорту, соцзахисту, архітектури та ЖКГ, трудові архіви, програми з розвитку економічного потенціалу, інші програми, що стане підставою для виділення фінансового ресурсу.

Крім того, акцентується увага на необхідності внесення змін до Закону Про місцеве самоврядування в частині управління комунальними об’єктами спільної власності.

Асоціація зазначає, що провівши з 8 до 12 лютого п’ять робочих кластерних онлайн-нарад та 18 лютого всеукраїнську онлайн-нараду з керівниками районних рад нашої країни, може з упевненістю заявити, що сьогодні субрегіональний рівень місцевого самоврядування зіткнувся з гострими проблемами у процесі передачі майна громадам, фінансуванні повноважень та утриманні виконавчих апаратів районних рад й виплатою компенсацій при вимушеному звільнені та скороченні працівників.

25 лютого під головуванням Президента України відбудеться Рада розвитку громад та територій України, куди запрошений Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.


Прес-служба