Прес-центрНовиниУАРОР підтримала пропозиції до Бюджетного код...
Новини

12.05.2021, 10:20

11 травня відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України

Інші новини

11.05.2021, 16:50

Урядом внесено зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів»

08.05.2021, 10:20

Вітаємо з Днем пам’яті та примирення і Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

05.05.2021, 16:10

Графік сесій місцевих рад Донецької області на травень 2021 року

05.05.2021, 14:25

Послуги з реєстрації актів цивільного стану повернули в усі громади: Парламент прийняв законопроект №4382

УАРОР підтримала пропозиції до Бюджетного кодексу, що забезпечать фінансування райрад

16 листопада 2020 року, 11:35

Українська асоціація районних та обласних рад звернулася до Голови Комітету ВРУ з питань бюджету з проханням підтримати пропозиції депутата ВРУ Дмитра Люботи до Бюджетного кодексу стосовно забезпечення фінансування районних рад.

-пропозиції-до-БК-що-забезпечать-функціонування-райрад-e1605190172843.jpg

Як йдеться у листі УАРОР, подані депутатські пропозиції дозволять врегулювати питання формування та виконання районних бюджетів й закріплення для їх функціонування стабільних доходних джерел та видаткових повноважень.

Зазначені пропозиції дозволять отримувати кошти на виконання програм соціально-економічного розвитку територій районів, інфраструктури, утримання майна спільної власності громад району та інші витрати, а відтак, зберегти та надалі утримувати об’єкти комунальної власності, у тому числі соціально-значимі, які надають необхідні послуги для населення.

Асоціація наголосила, що неприйняття запропонованих змін, призведе,  починаючи з 1 січня  2021 року,  до неоднозначного  тлумачення  положень Бюджетного кодексу, зокрема в частині  відповідності функцій та фінансових ресурсів для забезпечення виконання районними радами покладених на них повноважень, а відтак значного ускладнення їх діяльності.

Нагадаємо, 5 листопада Верховною Радою прийнято за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №4100-д, а Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доручено доопрацювати його до другого читання.

УАРОР неодноразово наголошувала, зокрема Комітету, що є напрацьовані повноваження для районних рад, відтак має бути закладене фінансування на їх виконання.

Аналогічні листи-підтримки також надіслані на очільників Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Мінрегіону та Мінфіну.

Прес-служба