Прес-центрНовиниXX Всеукраїнська нарада-семінар для представн...
Новини

28.09.2020, 13:45

До уваги органів місцевого самоврядування!

Інші новини

26.09.2020, 10:35

Відбулися сесії місцевих рад

25.09.2020, 10:55

Оприлюднено Резолюцію XX Всеукраїнської наради-семінару УАРОР: повноваження й ресурси райрад, пропозиції щодо впровадження децентралізації

24.09.2020, 11:30

Оголошено конкурс інноваційних екологічних стартап-проектів

23.09.2020, 16:50

Відбулися сесії місцевих рад

XX Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування з актуальних питань децентралізації

16 вересня 2020 року, 16:20

15 вересня стартувала XX Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування з актуальних питань децентралізації.

Захід організований Українською асоціацією районних та обласних рад та відбувається у Затоці, Одещина. До спілкування з учасниками запрошені представники Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади й експерти. Участників заходу близько 200 осіб. Від Донецької області участь беруть представники Добропільської і Нікольської районних рад та, від виконавчого апарату Донецької обласної ради, Марина Гончарова.

 2.jpg

У перший день були винесені на обговорення зміни до Конституції України щодо децентралізації влади.

Учасники заходу підтримали тезу спікерів, що реформа органів місцевого самоврядування повинна мати конституційне закріплення. Це гарантуватиме незворотність реформи та стане опорою для напрацювання та ухвалення відповідних нормативно-правових актів.

Так, обов’язкове відображення в Основному Законі повинні мати положення стосовно утворення виконавчих органів обласних і районних рад та розподілу повноважень між ними із забезпеченням належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для здійснення ними власних і делегованих повноважень.

У свою чергу, адміністративний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування, а також центральної влади на місцях мають виконувати префекти.

 1.jpg

Наступного дня, 16 вересня, обговорювалася нормативна база щодо реорганізації й ліквідації районних рад в рамках реформи адміністративно-територіального устрою (укрупнення районів).

Крім того, експерти з фінансових та бюджетних питань розповіли про стан напрацювань щодо фінансового забезпечення діяльності районних рад.

Прес-служба