Прес-центрНовини"Альманах районних рад": БАХМУТСЬКА РАЙОННА Р...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

"Альманах районних рад": БАХМУТСЬКА РАЙОННА РАДА

27 липня 2020 року, 10:00

БАХМУТСЬКА РАЙОННА РАДА

 

Історична довідка

 Бахмутський край… У цих словах широчінь степу і спокійна течія сивого Бахмуту, пам'ять про наших предків, тих, хто боронив свободу і незалежність. З Бахмутського краю починав розвиватися Донбас, поклади стратегічної сировини сприяли бурхливому розвитку промисловості і транспорту, небаченому в історії переселенню робочого люду. 

Із сивої давнини бере свій початок наш мальовничий край, який поєднує у собі красу і щедрість природи та багату історію. В усі часи Бахмутський район щедро дарував світу невтомних трударів, з ним тісно переплелися долі видатних особистостей.

Бахмутський район розташований на північному сході Донецької області. Він має спільний кордон з Луганською областю, а також з територіями Горлівки і Єнакієвого. Через район проходить ділянка міжнародної автостради М03 (Харків - Ростов-на-Дону). Також на території Бахмутського району знаходиться кілька вузлових залізничних станцій.

Південна частина краю знаходиться в межах Донецького кряжа. Північна - більш рівна, з ділянками лісу в долині Сіверського Дінця (протікає по кордону з Луганською областю). Найбільша місцева річка - Бахмутка. На півдні, на річці Луганка створені два великих водосховища. Бахмутський район багатий на поклади вогнетривких глин, доломітів, гіпсу, крейди, але більш за все славиться край, як один з найбільших центрів солевидобутку в Україні.

Степи Бахмутського району здавна були місцем проживання стародавніх кочових народів: сарматів, аланів, хозар, печенігів, ногайців. Освоєння краю пов'язане з активністю козаків, які влаштовували тут зимівники, а також видобутком солі - промисел відомий з 17 століття. У 18 столітті з'являються слободи й села. Прообразом Бахмутського району є Бахмутський повіт Харківської губернії. На його основі в 1923 році з'явився Бахмутський район, через рік перейменований в Артемівський. В сучасних кордонах він існує з 2014 року, коли була приєднана територія Вуглегірської міськради.

.jpg

На території району знаходяться як природні, так і історико-архітектурні об'єкти, гідні уваги. До культових споруд відносяться церкви в Кліщіївці, Званівці, Кіровому, Луганському, Кодемі та інших населених пунктах. Природні пам'ятки представлені крейдовими горами в долині Сіверського Дінця і балками річки Бахмутки. В околицях Сіверська знаходяться старі відпрацьовані кар'єри, де добувався доломіт. Узбережжя Миронівського і Вуглегірського водосховища - популярне місце заміського відпочинку.

1571 – уперше згадується в історичних документах Бахмутська сторожа.

1701 - Петро І наказує збудувати нову фортецю і дати місту назву Бахмут.

1723 – побудована перша вугільна шахта Донбасу в с. Скелеве.

1748 – засновано Бахмутський козацький полк.

1855 – в с. Приємна Долина народився літературний класик Всеволод Гаршин.

1882 - в селі Серебрянка народився державний діяч, письменник Микита Шаповал.

20-30 рр. ХХ століття відкриття освітніх закладів в селах району.

ХІХ – початок ХХ ст.  – стрімкий промисловий розвиток  - перший солеварний завод, залізниця, соляні шахти.

1919 – Бахмут стає центром Донецької губернії (1919-1925).

1922 – в селі Міньківка народився поет Микола Рибалко.

7 березня 1923 – Постановою ВУЦВК утворено Бахмутський район у складі Бахмутської губернії

Перша половина 30-х років  - період створення державних сільських господарств.

1941-1943 рр. район перебуває під навалою гітлерівських окупантів.

Вересень 1943- район звільнено від німецьких окупантів.

1974 – створення радгоспу-комбінату «Вуглегірський».

1976 - споруджується тваринницький комплекс для відгодівлі КРС у колгоспі ім. Тимирязєва.

1985-1987 – проведення конференцій по соціальній перебудові сіл району.

2002 – затверджено символіку району.

2006 – початок реалізації інвестиційних соціальних проектів.

2014-2017 – приєднання до Бахмутського району міст Соледар, Часів Яр, Світлодарськ та смт. Миронівський.

Лютий 2016 – Артемівський район перейменовано у Бахмутський.

2016 – проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів та утворення об’єднаних територіальних громад.

 .jpg

Зміна меж

 Бахмутський район є одним з найбільших районів області за своєю протяжністю. Але межі району змінюються і дотепер.

Постановою ВРУ від 11 грудня 2014 року до Бахмутського району було приєднано м. Світлодарськ та смт. Миронівський.

Згідно з постановою ВРУ від 08 вересня 2016 року «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Бахмутського району Донецької області» до складу Бахмутського району ввійшли м. Соледар та Часів Яр.

У травні 2016 року з метою створення умов для здійснення повноважень органом місцевого самоврядування адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться у межах зони проведення антитерористичної операції, забезпечення життєдіяльності у таких адміністративно-територіальних одиницях районна рада своїм рішенням дала згоду на включення до складу Бахмутського району Донецької області території селища міського типу Зайцеве, с-ща Майорськ Микитівського району міста Горлівки Донецької області.

Постановою Верховної Ради України від 28 травня 2019 року «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Бахмутського району Донецької області» змінено межі Бахмутського району Донецької області за рахунок приєднання до району селища Гладосове.

 

Децентралізація

 Згідно з Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» протягом 2016-2018 років на території Бахмутського району за результатами перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів утворено 3 об’єднані територіальні громади:

- 18 грудня 2016 року  - Соледарська міська об’єднана територіальна громада, до складу якої увійшли 37 населених пунктів Бахмутського району (місто Соледар, селища Підгороднє, Виїмка, Нагірне, Спірне, села Берестове, Бахмутське, Васюківка, Бондарне, Пазено, Сакко і Ванцетті, Федорівка, Хромівка, Володимирівка, Пилипчатине, Стряпівка, Трипілля, Міньківка, Голубівка, Дубово-Василівка, Оріхово-Василівка, Привілля, Никифорівка, Діброва, Липівка, Федорівка Друга, Парасковіївка, Благодатне, Залізнянське,  Роздолівка, Краснополівка, Миколаївка, Яковлівка, Білогорівка, Василівка, Веселе, Липове).

-  30 квітня 2017 року - Сіверська міська об’єднана територіальна громада, до складу якої увійшли 7 населених пунктів Бахмутського району (місто Сіверськ, села Дронівка, Платонівка, Різниківка, Свято-Покровське, Серебрянка, Григорівка).

-  29 жовтня 2017 року – Званівська сільська об’єднана територіальна громада, до складу якої увійшли 6 сіл Бахмутського району (Званівка, Кузьминівка, Переїзне, Верхньокам’янське, Івано-Дар’ївка, Новоселівка).

У червні 2019 року  17 населених пунктів Бахмутського району (села Іванівське, Андріївка, Берхівка, Кліщіївка, Іванград, Зайцеве, Вершина, Весела Долина, Покровське, Нова Кам’янка, Клинове, Відродження, Мідна Гора, селища Опитне, Зеленопілля, Ягідне, Хромове) шляхом приєднання увійшли до складу Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади.

Протягом 2017-2019 років згідно з рішеннями районної ради із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебуває в управлінні Бахмутської районної ради (районної комунальної власності) до комунальної власності новостворених об’єднаних територіальних громад були передані цілісні майнові комплекси  закладів охорони здоров’я, спорту, культури  та загальноосвітніх навчальних закладів.  

  ветеранів району.jpg  захисту дітей.jpg

 

Сьогодення. Діяльність ради

 За підсумками чергових виборів 11 листопада 2015 року, в день відкриття першої сесії, визнано повноваження Артемівської районної ради сьомого скликання із загальною кількістю депутатів – 36 та обрано голову районної ради – Пластуна Євгена Юрійовича.

На наступних пленарних засіданнях сесій районної ради обрано заступника голови районної ради, сформовано  п’ять постійних комісій та затверджено структуру і чисельність виконавчого апарату райради, Регламент районної ради, Положення про постійні комісії та Президію районної ради.

З метою визначення стратегії та пріоритетних напрямків діяльності, спрямованих на сталий соціально-економічний розвиток району складено Програму дій депутатів Артемівської районної ради у 2016 році.

Відповідно до положень Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-XIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», постанови Верховної Ради України від 04 лютого 2016 року № 984-YIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (із внесеними до нього змінами), рішенням Артемівської районної ради від 08 квітня 2016 року Артемівська районна рада Донецької області перейменована на Бахмутську районну раду Донецької області.

 постійної комісії.jpg

За результатами п’ятирічної роботи діяльність районної ради з впевненістю можна назвати конструктивною та послідовною, і не зважаючи на політичні та економічні труднощі, в Бахмутському районі вдалося зберігати стабільність в усіх сферах діяльності.

 Пріоритетними напрямами роботи районної ради 7 скликання були:

- прийняття низки районних програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного та культурного розвитку Бахмутського району та їх вчасне фінансування;

- впровадження нових форм співпраці із територіальними громадами, використовуючи можливість співфінансування;

- забезпечення належного контролю за ефективним управлінням майном, що знаходиться у спільній власності територіальних громад району та інше.

 Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій. Позитивними напрацюваннями в організаційному забезпеченні роботи районної ради є можливість депутатів районної ради завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі, що забезпечує прозорість дій ради. На веб-сайті районної ради розміщуються проекти рішень районної ради, розпорядження про скликання сесій, прийняті рішення та новини, які висвітлюють основні питання, що розглядалися під час засідань постійних комісій та сесій районної ради. На пленарні засідання запрошуються керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, місцеві голови.

 засідання сесії районної ради.jpg

Районною радою протягом скликання ухвалено низку районних програм, які стосувалися всіх сфер життєдіяльності району.  

Основною серед них є Програма економічного і соціального розвитку Бахмутського району, метою якої є узгодження спільних дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зі створення сприятливих умов для забезпечення соціально – економічного розвитку району. Програма містить в собі перелік пріоритетних об’єктів, які фінансуються  як з державного, так і з районного та бюджетів місцевих рад.

Саме прийняття різногалузевих програм дає можливість у районному бюджеті передбачити кошти на вирішення того чи іншого питання, за цим стоїть соціальний захист нашого населення.

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії, здійснюється контроль за їх виконанням.

Жоден проект рішення не розглядається районною радою без попереднього опрацювання та рекомендацій галузевих постійних комісій. Висновки та рекомендації постійних комісій щодо розглянутих питань обов’язково надсилаються безпосереднім виконавцям для реагування і прийняття відповідних заходів.

На пленарних засіданнях регулярно заслуховуються інформації Артемівської місцевої прокуратури та Бахмутського міського відділу поліції ГУ Нацполіції в Донецькій області про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Бахмутського району. Бахмутський міський центр зайнятості інформує про виконання заходів Програми зайнятості населення Бахмутського району.

 з Днем незалежності України.jpg

У підвищенні ефективності діяльності районної ради значну роль відіграє виконавчий апарат районної ради.

Працівники апарату здійснюють організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, забезпечують взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, надають їм при необхідності консультативно-методичну допомогу.

З метою врегулювання питань заохочень районного рівня, порядку встановлення заохочувальних відзнак районного рівня та нагородження ними в Бахмутському районі, рішенням районної ради від 24 липня 2018 року засновані заохочувальні відзнаки районного рівня: нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Бахмутського району» та «За заслуги». 

Бахмутська районна рада веде свою роботу відкрито і прозоро. На веб-сторінці районної ради фактично щодня розміщується інформація стосовно діяльності районної ради сьомого скликання, систематично надається інформація з питань, що розглядаються на сесіях районної ради, висвітлюються події, що відбуваються в районі, публікуються матеріали з правових питань. Інформація про діяльність Бахмутської районної ради є доступною для жителів району. Офіційний веб-сайт постійно оновлюється і відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації».

.jpg


За словами голови районної ради Євгена Пластуна: «Діяльність районної ради спрямована на подальший розвиток основних засад місцевого самоврядування, проведення заходів з підготовки і прийняття рішень, що стосуються економічного розвитку району, соціально-культурної сфери, земельних відносин тощо. Ми маємо згуртовану професійну команду, яка здатна давати гідні відповіді на всі виклики часу».










За матеріалами, наданими Бахмутською районною радою

Прес-служба