Прес-центрНовиниМаріуполь поступово рухається до покращення с...
Новини

28.11.2020, 15:40

Соціально-економічне становище Донецької області у січні–жовтні 2020 року

Інші новини

27.11.2020, 16:30

Новообрані місцеві ради проводять перші сесії

26.11.2020, 10:20

Новий адмінтерустрій: НСЗУ визначила алгоритм дій комунальних медзакладів та їх власників

25.11.2020, 13:35

Перші кроки новообраних місцевих рад: набір консультаційних матеріалів

24.11.2020, 11:35

Податкова база громад і районів для підготовки бюджетів 2021 року - орієнтир від фінансових експертів

Маріуполь поступово рухається до покращення системи питного водопостачання

23 червня 2020 року, 13:20

На початку 2019 року між урядами Франції і України було укладено Рамковий договір щодо офіційної підтримки проекту з постачання питної води у місті Маріуполі у формі кредиту на 64 млн євро (договір ратифіковано Законом України від 25.04.2019 № 2710-VIII). Проект дозволить місту Маріуполю поліпшити якість послуг, що мають життєво важливе значення для населення, шляхом підвищення якості питної води та зменшення її втрат. Проект передбачає розробку Генерального плану з удосконалення системи водопостачання та водовідведення міста Маріуполя до 2040 року.

Влітку 2019 року між Маріупольською міською радою та французькою компанією Beten Ingenierie, яка була обрана для забезпечення допомоги з управління Проектом відповідно до Рамкового договору, підписано договір про наміри з реалізації Проекту.

Наступним кроком для фінансового забезпечення Проекту якісного водопостачання Маріуполя стало підписання Міністерством фінансів України Угоди про застосування до Рамкового договору. Згідно з угодою Уряд Франції через банк Natixis надає кредит на суму до 64 млн євро на строк 30 років з 10-річним пільговим періодом. Кредитна ставка складе 0,08% річних. Реалізація проекту повинна початися до кінця 2021 року, а завершитися – не пізніше липня 2025 року. Роботи виконуватиме комунальне підприємство «Маріупольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

Наразі Кабінет Міністрів України постановою від 03.06.2020 № 459 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реалізація проекту з постачання питної води у м. Маріуполі», та визначив Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій відповідальним за реалізацію даного інвестиційного проекту.

Для використання кредитних коштів відповідно до Угоди про застосування та затвердженого Порядку попередньо необхідно укласти між Мінфіном, Мінреінтеграції, Маріупольською міською радою та виконавцем проекту субкредитний договір про надання кредиту виконавцю проекту із спеціального фонду державного бюджету, а Маріупольській міській раді надати Мінфіну місцеву гарантію із забезпечення виконання зобов’язань виконавця проекту за субкредитним договором.

Крім того, Мінреінтеграції має погодити проекти контрактів виконавця проекту з французькими постачальниками, а Маріупольська міська рада прийняти рішення щодо заборони відчуження з комунальної власності м. Маріуполя створених, відремонтованих, модернізованих за результатами реалізації проекту об’єктів та споруд і використання їх за цільовим призначенням.

Мешканці міста сподіваються на прискорене виконання всіх необхідних умов, щоб роботи за проектом розпочалися якомога раніше.

Прес-служба