Прес-центрНовини У Києві відбулося обговорення ключових позиц...
Новини

16.07.2020, 11:10

"Альманах районних рад": СЛОВ’ЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

Інші новини

16.07.2020, 08:20

Ми започаткували нову рубрику! "Альманах районних рад"

15.07.2020, 13:30

Інформація про стан виконання місцевих бюджетів по територіях, підконтрольних державній владі, за січень-червень 2020 року

14.07.2020, 10:25

Пройшла онлайн-конференція на тему: «Новий адмінтерустрій України: міфи і реальність»

13.07.2020, 15:50

Виконавчий апарат Донецької обласної ради надав пропозиції до проектів Законів України

У Києві відбулося обговорення ключових позицій змін до Основного Закону України у частині децентралізації влади

03 березня 2020 року, 16:50

3 березня у Києві відбувся круглий стіл з обговорення проєкту Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), напрацьованого Українською асоціацією районних та обласних рад.

Захід організувала Українська асоціація районних та обласних рад спільно з Всеукраїнською асоціацією громад.

Спікерами круглого столу виступили Сергій Чернов, президент УАРОР, голова Харківської обласної ради; Микола Фурсенко, голова ВАГ, голова Фурсівської ОТГ; Михайло Загородний, член Правління УАРОР, голова Хмельницької обласної ради та Олексій Лялюк, завідуючий відділом конституційно-правових проблем державного будівництва та місцевого самоврядування Інституту НАПрН України. Від Донецької області участь брав голова Нікольської районної ради Василь Мітько.

 конст 22.jpg

Сергій Чернов зауважив, що «Українська асоціація районних та обласних рад підтримує ініціативу Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування. Асоціація погоджується з основними принципами та засадами запропонованих Главою держави змін до основного закону.

Внесення змін до Конституції, які відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування та гарантують вільний розвиток місцевої демократії, — принципова позиція Української асоціації районних та обласних рад, яка вважає цей крок ключовим для успіху реформи децентралізації».

 конст 1.jpg

Він висловив переконання, що зміни до Конституції мають забезпечити баланс між представницькою й виконавчою гілками влади.

«Раціональний розподіл повноважень між рівнями влади – місцевого, субрегіонального та регіонального – передусім, органів місцевого самоврядування, має ґрунтуватися винятково на принципах субсидіарності.

Інститут Префектури необхідний в реаліях національного державного будівництва, але як такий, що не перешкоджає вільному розвитку місцевої демократії та не суперечить принципам Європейської хартії місцевого самоврядування», — вважає Сергій Чернов.

Крім того, на його думку, важливо чітко визначити повноваження. І таким чином, щоб префект не став інструментом тиску на органи представницької влади. Право призупиняти рішення органів місцевого самоврядування має стосуватися лише виключних випадків, коли йдеться про загрозу національної безпеки або територіальної цілісності.

Також Сергій Чернов наголошує на доцільності передбачити конституційні гарантії судового захисту прав місцевого самоврядування та відповідальність префектів за протиправні дії, що перешкоджатимуть діяльності місцевих рад та їх виконавчих органів. Адже баланс між представницькою та виконавчою владою має визначатися рівним об’ємом функцій, прав та обов’язків, зафіксованих конституційно.

  конст 3.jpg

Прес-служба

Website Security Test