Прес-центрНовиниДонеччина відзначила День Соборності України ...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Донеччина відзначила День Соборності України обласною патріотичною акцією «В єдності сила!».

23 січня 2020 року, 09:55

22 січня, з нагоди Дня Соборності України в Бахмуті на центральній площі міста пройшла обласна патріотична акція «В єдності сила!».

На акцію зібралися представники громад Донеччини, Донецької обласної державної адміністрації, штабу ООС, Бахмутської міської ради, учнівська та студентська молодь, військовослужбовці, представники установ, громадських організацій, жителі та гості міста.

Після згадування про історичні події 1919 року учасники акції розгорнули на площі один з найбільших в Україні державних прапорів і разом заспівали гімн на знак єдності української держави.

Також у містах регіону відбулися локальні заходи з цього визначного приводу.

Патріотично налаштовані мешканці Дружківки на в’їзді у місто біля стели проводили яскравий фотофлешмоб з нагоди Дня Соборності України. У стінах міського палацу культури «Етюд» з нагоди Дня Соборності України відбувся урочистий концерт. У холі палацу до уваги бажаючих була представлена тематична виставка, а під час святкового заходу артисти та творчі колективи радували гостей хореографічними та вокальними  номера. Звучали також й хіти з репертуару сучасних українських музикантів. Рефреном звучали слова вдячності всім тим, хто боровся за цілісність держави і продовжує боронити її кордони на сході України.

В освітніх та культурних закладах Дружківки протягом тижня також відбувся цикл інформаційно-просвітницьких та святкових заходів, присвячених Дню Соборності. Конкурси малюнків, плакатів, колажів, інтерактивні квести та ігри, тематичні виховні години, перегляд відеофільмів, книжкові виставки, уроки патріотичного виховання, круглі столи, флешмоби, уроки державності у формі інтелектуальних змагань, відеоуроки з обговоренням, складання пазлів «Карта України», диспути та історичні години – все це очікувало юних дружківчан протягом тижня, що передував святу єдності. Живий ланцюг «У день Соборності та злуки всі візьмемося за руки» створили зовсім маленькі мешканці міста, учні молодших класів.

У Костянтинівці відбулася міська акція «Ланцюг єднання» в районі пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО. У тематичному традиційному заході прийняли участь представники міського виконавчого комітету, Костянтинівського об’єднаного військового комісаріату, громадських організацій, учнівська та студентська молодь міста.

На початку заходу урочисто пролунав гімн України, була висвітлена історична довідка про заснування свята Дня Соборності. До пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО були покладені квіти та вшановано їх пам’ять хвилиною мовчання. Створений «живий» ланцюг єднання об’єднав присутніх в єдине коло. На завершення учасники акції дружно та голосно вигукнули «Країна єдина, Соборна Україна!»

 

У сквері Шевченка зібралися небайдужі мешканці Краматорська, представники трудових колективів, навчальних закладів, громадських об’єднань, депутати та керівники Краматорської міської ради.

Творчій колектив «Курінець» розповів про участь в фестивалі, який проходив в Закарпатті в м. Мукачеві, а також у святковій програмі Заслуженого академічного Закарпатського народного хору «На Старий Новий Рік», в м. Ужгороді. Колективи обмінялися не тільки обрядами, щедрівками та колядками, але і прапорами своїх міст. Це було поєднання кращих народних традицій регіонів України, і ще одне свідчення того, що «Схід і захід - РАЗОМ».

На знак шани та єднання присутні поклали квіти до пам’ятника великого українського митця – Тараса Шевченка.

В Лимані урочистий захід на честь Дня Соборності України розпочався з Державного Гімну України та виступу першого заступника міського голови Юрія Драча. Звертаючись з вітальним словом до присутніх він підкреслив: “Соборність України означає духовну згуртованість усіх громадян навколо національної єдності, недопущення повторення злочинів проти українського народу. Сьогоднішній день є нагадуванням, що ми сильні, коли єдині.”
Надзвичайний концерт підготували для своїх вдячних глядачів творчий колектив Центру та вихованці міської музичної школи.
По закінченню урочистої частини заходу, присутні, вшановуючи пам'ять про загиблих у боротьбі за єдність та соборність України, поклали квіти до меморіальних дощок загиблим під час бойових дій воїнам АТО та мирним жителям.

 Маріуполь приєднався до загального святкування. Відзначити дату возз'єднання українських земель біля пам'ятника Тарасу Шевченку зібралися представники муніципалітету, поліції, військові та активна громадськість. Мітинг почався з урочистого виконання Державного гімну. Присутніх привітав перший заступник міського голови Михайло Когут.

«Скільки б часу не минуло, вогонь Соборності палає в наших серцях. Тисячі українців загинули, захищаючи єдність та незалежність нашої країни. Сьогодні ми, як ніколи, повинні об'єднатися заради будівництва сучасної і європейської України», - підкреслив він.

В ході мітингу школяр прочитав «Заповіт» Тараса Шевченка. Завершився захід покладанням квітів до підніжжя пам'ятника Кобзарю.

На Селидовщині  було організовано та проведено Історичну годину «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна вільна Україна». Свято розпочалося символічним єднанням східної та західної України у віші, який виконували учасниці художньої самодіяльності Будинку культури. Ведучі ознайомили присутніх з історичними фактами тих давніх, але значущих подій, закликали згадати про немеркнучі подвиги українського народу, що захищав і захищає українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя та вшанувати пам’ять героїв нашої країни, хто віддав своє життя заради нашого.

Наприкінці свята усі присутні радо доєдналися до Всеукраїнської акції створення Живого ланцюга Соборності.

У Слов’янську працівники органів місцевого самоврядування, представники СБУ, прокуратури, ДСНС, НПУ, військової частини 3035, громадських організацій та жителі міста поклали квіти до пам’ятників, пам’ятних знаків, пам’ятних дошок видатним українцям, захисникам української державності. Делегація відвідала пам’ятник Т.Г.Шевченку, меморіальну дошку Герою України (посмертно) Володимиру Рибаку, пам'ятний знак загиблим захисникам України та загиблим воїнам АТО на трасі Київ-Довжанський.

Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Також спікери говорили про значимість дня 22 січня 1919 року, який став символом Соборності України, і як важливо усвідомлювати, що тільки в єдності і соборності душ можна захистити незалежність та цілісність, а також побудувати багату, вільну Україну, зробити рідний край, улюблене місто процвітаючими.

Усі учасники поклали квіти до пам'ятних знаків. Завершились пам'ятні заходи спільним виконанням Державного Гімну України та фотографією біля простріляного у 2014 році знаку "Слов'янськ".

Прес-служба