Прес-центрНовиниФорум «Ефективне місцеве самоврядування як за...
Новини

05.06.2020, 11:40

Встановлення місцевих податків і зборів - роз’яснення для органів місцевого самоврядування

Інші новини

04.06.2020, 11:35

Українська молодь може отримати фінансування власних digital-проєктів

03.06.2020, 16:20

Рубцівський старостинський округ Лиманської об’єднаної територіальної громади: становлення та розвиток

02.06.2020, 11:25

Реорганізація органів місцевої влади після утворення нових районів: Мінрегіон розробив законопроект

01.06.2020, 14:40

Графік сесій міських, районних рад та рад ОТГ Донецької області на червень 2020 року

Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави»

03 грудня 2019 року, 10:40

28-29 листопада в Краматорську пройшов Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

Форум організовано Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Ради Європи.

У заході взяли участь Керівник Департаменту з питань демократичного врядування Генерального директорату – ІІ з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску,   заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, громадянського суспільства, експертного і наукового середовища, журналісти.

Від Донецької обласної ради була присутньою керуючий справами виконавчого апарату Марина Гончарова.

2.jpg

Серед декількох панельних дискусій найбільш жваву зацікавленість присутніх викликали «Розвиток місцевого самоврядування: здобутки та виклики, законодавче регулювання», «Адміністративно-територіальний устрій: питання на порядку денному та подальші завдання».

Продовження реформи децентралізації влади, наповнення її новим, сучасним змістом є основним завданням реформування місцевого самоврядування на найближчий час, відзначив Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко. Зазначена реформа покликана створити передумови для прискореного економічного розвитку України, ефективного розвитку територій, посилення спроможності громад, поліпшення добробуту кожного громадянина України.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода ознайомив присутніх із основними завданнями, які стоять перед Міністерством: - формування перспективних планів областей, як основи для створення спроможних територіальних громад із оптимальними мережами публічних послуг та сервісів; - удосконалення підходів щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад; - формування оптимальної мережі соціальної інфраструктури та мережі центрів надання адміністративних послуг; - посилення державної фінансової підтримки розвитку громад та територій; - сприяння участі громадян у процесі прийняття управлінських рішень, розвиток форм безпосередньої демократії; - законодавче забезпечення завершення реформи децентралізації влади, в тому числі прийняття змін до Конституції України.

1.jpg

Одним з питань, яке викликало жваве обговорення на Форумі, було збереження існування органів місцевого самоврядування на субрегіональному рівні (районних рад). На цій пропозиції наполягає Українська асоціація районних та обласних рад, виходячи з міжнародного досвіду та наукового обґрунтування.

Також наголошувалось, що місцеві вибори в Україні відбудуться лише після проведення адміністративно-територіальної реформи. Обговорювалась система виборів й особливості їх проведення в Донецькій і Луганській областях.

Форум дав можливість обміну досвідом та обговорення актуальних проблем та перспектив, напрацювання рекомендацій у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі та посилення спроможності органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави.

 

Прес-служба

Website Security Test