Прес-центрНовиниУкраїнська асоціація районних та міських рад ...
Новини

27.05.2020, 16:15

Відбулися сесії міських рад

Інші новини

26.05.2020, 12:30

Доходи і видатки обласного бюджету Донецької області

26.05.2020, 12:30

Місцеві бюджети: дані за І квартал 2020 року

23.05.2020, 10:50

Відбулися сесії місцевих рад

22.05.2020, 14:55

Уряд України оприлюднив постанову про адаптивний карантин в Україні з 22 травня по 22 червня

Українська асоціація районних та міських рад провела комплексні інформаційно-просвітницькі та робочі заходи для представників органів місцевого самоврядування

30 вересня 2019 року, 14:00

24-27 вересня на Одещині Українська асоціація районних та міських рад провела комплексні інформаційно-просвітницькі та робочі заходи для представників органів місцевого самоврядування.

Загалом заходи було спрямовано на підвищення ефективності здійснення повноважень органами місцевого самоврядування та захист прав та інтересів територіальних громад.

12.jpg

24 вересня відбулося розширене засідання правління УАРОР. Після вирішення організаційних питань, були розглянуті питання змістовні:

- Про першочергові завдання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади

- Про нормативне забезпечення проведення чергових місцевих виборів 2020 року на новій територіальній основі громад і районів

- Про пропозиції до Державного бюджету на 2020 рік

та інші.

За результатами обговорення були прийняті відповідні звернення Правління УАРОР до Президента України, Голови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

2.jpg

25 вересня проходила нарада-семінар «Актуальні питання реформування районного рівня».

Президент Української асоціації районних та обласних рад, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов наголосив, що головна проблема поточного етапу адміністративно-територіального реформування – невизначеність повноважень, які виконуватимуться органами місцевого самоврядування субрегіонального рівня. Тож учасники семінару розглядали пропозиції щодо повноважень укрупнених районних рад.

Так, до повноважень районів, зокрема, передбачається віднести управління та утримання спільних об’єктів культури, фізкультури, туризму та пам’яток архітектури; управління спільним комунальним майном громад району; утримання шкіл-інтернатів загального профілю та спеціалізованих (спортивних, музичних) шкіл; управління спільними об’єктами водного, лісового та сільського господарства.

Також у компетенції районів – надання деяких профільних медичних послуг; будівництво та утримання дорожнього господарства і транспортної інфраструктури районного рівня; охорона навколишнього середовища; подолання наслідків стихійних лих; протидія безробіттю; надання соціальної допомоги незахищеним верствам населення у районі; промоція територій; проведення культурних і спортивних заходів; залучення грантів і забезпечення соціально-економічного розвитку районів.

Голови районних рад погодилися з запропонованими пропозиціями, зауваживши, що необхідні чітко сформульовані повноваження для районної ланки, що допоможе уникати на місцях конфліктних ситуацій та сприятиме збалансованому розвитку територій.

Учасники схвалили Резолюцію, де визначили засади, необхідні для функціонування місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії, а також запропонували комплекс  заходів для проведення чергових місцевих виборів на новій правовій та територіальній основі.

3.jpg

В ході практикуму для керівників виконавчих апаратів обласних рад, що відбувся 26 вересня, учасники обговорили питання нормативного забезпечення служби в органах місцевого самоврядування, вимог до підвищення кваліфікації робітників та шляхів реалізації органами місцевого самоврядування положень Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Учасники також обмінялися власним досвідом організації роботи у радах.

Від Донецької області у заходах взяли участь член правління УАРОР, голова  Нікольської  районної ради Василь Мітько, представники Волноваської, Покровської районних рад. Донецьку обласну раду представила керуючий справами виконавчого апарату Марина Гончарова.

Прес-служба

Website Security Test