Прес-центрНовиниМіста на Донеччині стануть зручними для жител...
Новини

05.06.2020, 11:40

Встановлення місцевих податків і зборів - роз’яснення для органів місцевого самоврядування

Інші новини

04.06.2020, 11:35

Українська молодь може отримати фінансування власних digital-проєктів

03.06.2020, 16:20

Рубцівський старостинський округ Лиманської об’єднаної територіальної громади: становлення та розвиток

02.06.2020, 11:25

Реорганізація органів місцевої влади після утворення нових районів: Мінрегіон розробив законопроект

01.06.2020, 14:40

Графік сесій міських, районних рад та рад ОТГ Донецької області на червень 2020 року

Міста на Донеччині стануть зручними для жителів та гостей

08 серпня 2019 року, 10:45

У конкурсі малих грантів для неприбуткових організацій від Київського діалогу серед 14 переможців були три проекти з Донецької області - з Бахмуту, Дружківки та Маріуполя. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

Загалом на конкурс поступили 34 проектні заявки з 26 міст та ОТГ. Київський діалог обрав 14 з них, тематика яких відповідає  основним напрямкам роботи: розвиток міських просторів, Smart City і прозорі бюджети, інструменти громадської участі та молодіжна політика в громаді. Проекти будуть реалізовані до листопада поточного року.

"Відкрий своє е-врядування: Будь SMART! " - цей проект буде реалізований в  Бахмуті. Проведуть  дослідження потреб мешканців міста та людей, що переміщуються з окупованої території. Ініціаторки проєкту, громадська організація «Агенція зі сталого розвитку та інновацій», інформуватимуть про можливості е-врядування жителів міста Бахмут. Їх завданням є налагодження комунікації зі сторонами процесу для розробки якісних е-сервісів для громади, донесення найкращого національного та міжнародного досвіду, навчання молоді та окреслення окремих напрямків розвитку е-врядування у громаді.

У червні поточного року місто Бахмут стало центром об'єднаної територіальної громади. Рішення про її створення шляхом приєднання прийняли на пленарному засіданні сесії міської ради, до міста приєднались 7 навколишніх сіл та селищ.

Реформа децентралізації спрямована на підвищення якості надання послуг жителям громади, нагадує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС. Покращення якості послуг має дві складові – з одного боку, це комфортне середовище надання послуг, створення для цього відповідної інфраструктури. А по-друге, це психологічний стан як отримувачів послуг, так і службовців, які ці послуги надають.  Саме такі проекти були відібрані для реалізації в цьому конкурсі.

«Важливо, що свої зусилля на позитивні зміни спрямовують громадські організації, а не лише місцева влада – активні жителі залучають додаткові, позабюджетні гроші, на розвиток території», - додає Максим Ткач.

Ще два цікавих проекти від Донецької області стали переможцями конкурсу.

"Знайомтесь, Маріуполь" – у  форматі гри та квестів і з використанням інтерактивної карти авторки проєкту планують знайомити школярів 9-11 класів з історією Маріуполя, механізмами роботи маріупольської міської ради, сферами розвитку сучасного міста, діяльністю молодіжних громадських організацій та ініціатив.

" EasyWay: безпечний та комфортний автобусний рух у Дружківці». В рамках проєкту передбачається підключення всіх автобусів, які виходять на маршрути, до системи EasyWay – онлайн сервісу, що надає інформацію про всі маршрути та зупинки громадського транспорту, дозволяє спостерігати за пересуванням транспорту в реальному часі завдяки GPS. Для цього проєктом заплановане придбання відповідних GPS-трекерів та їхнє встановлення на всіх автобусах, що курсують містом. Також громадська організація «Україна можливостей» проведе інформаційну кампанію щодо особливостей використання цього телефонного додатку та його функціональних переваг.

За матеріалами Донецького ЦРМС

 

Прес-служба

Website Security Test