Прес-центрНовиниВідбувся круглий стіл щодо актуальних питань ...
Новини

30.05.2020, 10:05

Відбулися сесії районних рад

Інші новини

29.05.2020, 11:10

Соціально-економічне становище Донецької області у січні–квітні 2020 року

28.05.2020, 14:05

Святогірському історико-архітектурному заповіднику виповнюється 40 років

27.05.2020, 16:15

Відбулися сесії міських рад

26.05.2020, 12:30

Доходи і видатки обласного бюджету Донецької області

Відбувся круглий стіл щодо актуальних питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

06 грудня 2018 року, 09:30

В рамках засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад відбувся круглий стіл щодо актуальних питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Його організаторами стали Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Програми Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Участь взяли прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Офісу ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода,  народні депутати України, експерти Ради Європи. Модератором заходу виступив Президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

IMG_1154-1024x682.jpg

Було обговорено актуальні питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: поточний стан, виклики, перспективи та плани. Мова йшла про початок реорганізації субрегіонального (районного) рівня.

В рамках круглого столу відбулася презентація пілотного проекту «Моделювання адміністративно-територіального устрою у Тернопільській, Донецькій, Луганській та Харківській областях на новій територіальній основі (мети проекту, очікуваного результату та впливу)».

Як зауважив Сергій Чернов, Харківщина і Тернопільщина обрані невипадково, оскільки вони представляють собою області, різні за географічним положенням, ментальністю, співвідношенням міського та сільського населення тощо. Донеччина і Луганщина, як ніякі інші регіони, потребують термінових змін на краще, нового територіального устрою та якісних практик врядування. За результатами пілотного проекту буде напрацьовано проект Закону України по кожній із зазначених областей із урахуваннями усіх зацікавлених сторін.

.jpg

Участь в обговоренні взяли представники пілотних областей. Від Донецької області – голова Нікольської районної ради Василь Мітько, голова Добропільської районної ради Тамара Бєлянкіна, керуючий справами виконавчого апарату Донецької обласної ради Марина Гончарова.

Прес-служба

Website Security Test