Прес-центрНовини"Донецька область у подіях та особах": 95 рок...
Новини

18.07.2019, 11:00

Протягом тижня пройшли сесії міських рад Донецької області

Інші новини

18.07.2019, 10:00

Молодіжна ініціатива: У Званівській ОТГ відкрили молодіжний центр

17.07.2019, 10:30

Кабінет Мінстрів України внес зміни до перспективного плану формування територій Донецької області

17.07.2019, 10:00

Ековектор: У Краматорську пройшов дитячий екологічний форум

16.07.2019, 16:35

Депутат обласної ради Сергій Чертков провів пряму телефонну лінію

"Донецька область у подіях та особах": 95 років Волноваському району

21 серпня 2018 року, 15:50

Волноваський район святкує славетну річницю - 95 років


Район знаходиться під керівництвом:

Голови районної ради – Валерія Дмитровича Лубінця;

Голови районної державної адміністрації – Дмитра Антоновича Такаджи.

 

 Географічне положення:

Район утворений 7 березня 1923 року. Адміністративним центром  є місто Волноваха. Знаходиться він у  степовій зоні на південному заході Донецької області. Район межує з Нікольським, Великоновосілківським, Мар’їнським районами, м. Донецьк, Старобешівським та Бойківським районами.

Сільське господарство:

Розвинутий в Волноваському районі  агропромисловий комплекс. Головна  мета сільського господарства -  забезпечення населення якісними продуктами харчування, створення кращих умов праці та життя  в сільській місцевості. Галузь має зернове та тваринницьке напрямки.

Тваринництво одна із стратегічних галузей сільського господарства. Прогнозується збільшення обсягу виробництва.

На території району розміщена Маріупольська птахофабрика.

Підприємство має високий виробничий потенціал сучасне автоматизоване обладнання. В господарстві утримується: вівці, велика рогата худоба, птиця.

Керівництву підприємства вдалось зберегти  матеріально-технічну базу.

Механізований парк систематично  оновлюється новими тракторами, комбайнами  Кожен рік 50 відсотків прибутку інвестується в розвиток підприємства.

 Лідером в галузі  виробництва хлібобулочних виробів у Волноваському районі є хлібозавод Афродіта. У 2016 році  розпочато реконструкцію, велося оновлення технологічного обладнання, розширення виробничих потужностей.  

«Екопрод» - одне з найбільших  сільськогосподарських підприємств. Виробляє молочну продукцію, крупи, комбікорми, надає спектр послуг зі зберігання посівних матеріалів.

Надійність і порядність – відмінні риси роботи сільськогосподарського підприємства «Агросервіс». Основні напрямки роботи:

-         Вирощування зернових культур;

-         Оптова торгівля зерном, кормами для тварин;

Підприємство має в оренді 1220,0 гектар пашні.

Агрофірма «Микільська», вирощує в основному зернові культури, підприємство планує використовувати нові високоврожайні сорти пшениці, ячменю, соняшнику, зміцнювати матеріально технічну базу.

В  12 кілометрах    від районного центру м. Волноваха розташоване сільське підприємство «Валер’янівське».З моменту заснування діяльність підприємства стабільно прибуткова. За останні роки у господарстві значно збільшились показники роботи по виробництву і реалізації основних видів продукції. Важливою складовою роботи господарства є розвиток тваринництва.

 

Промисловість

У районі є поклади корисних копалин, які створюють всі умови для розвитку промисловості.

 На території налічується 12 промислових підприємств, які визначаються як галузі металургії, будівельних матеріалів та інші.

Велике підприємство, яке розміщено в межах району «Новотроїцьке рудоуправління», займається видобутком  і переробкою металургійних вапняків. З кожним роком рудоуправління нарощує потужності. Підприємство випускає продукцію високої якості, не кондиція використовується в будівництві доріг. Основними споживачами є:

Металургійна, скляна, цукрова промисловість, будівельна галузь.

Найстаріше вогнетривке підприємство України – «Великоанадольський вогнетривкий комбінат», розміщений у селищі міського типу Володимирівка, Волноваського району. Завдяки сировинній базі комбінат має ряд переваг і займає передові позиції.

На даний час підприємство спеціалізується на виробництві алюмосилікатних шамотних виробів. Вироби Великоанадольського комбінату постачаються, як підприємствам України, так і за її межі.

«Хлібодарівське кар’єроуправління»,основна продукція щебінь різних фракцій і щебневопіщані суміщі. Трудовий колектив налічує 114 осіб.

  У Богородицькому родовищі «Біла Балка»  біля с. Трудове, Волноваського району підприємство «Донбаснерудпром»  - здійснює промислову розробку первинних каолінів, площа кар’єру складає 30,0 гектар з виробничими запасами 5,0 млн. тон.

  

Транспорт

 Пасажирські перевезення у районі здійснюють два авто перевізники, які обслуговують 30 маршрутів. Крім цього здійснюють погодинні замовлення організацій і громадян.

В напрямках Волноваха-Маріуполь, Волноваха –Пологи здійснюються вантажні перевезення залізницею.

 

Охорона здоров’я

 Медичну допомогу населенню надають:

Волноваська районна центральна лікарня, Волноваська лікарня № 1, Волноваський районний центр медико-санітарної допомоги, стоматологічна поліклініка, міжрайонний наркологічний диспансер м. Волноваха, міжрайонна станція переливання крові, медико-соціальна експертна комісія, станція швидкої допомоги з 5 підстанціями.

 

Освіта

 Галузь освіти  знаходиться під пильним наглядом не тільки керівництва району, а і  Держави в цілому. Нещодавно,  в районі відкрито оновлену Волноваську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 5, яку з часом відвідав Президент України Петро Олексійович Порошенко.

Рибиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  в 2018 році отримала шкільний автобус.

Мережа закладів освіти району складається с загальноосвітніх закладів, дошкільних закладів, позашкільних закладів, Волноваського лісного технікуму, Волноваського професійно-технісного училища.

Учнів Волноваського району навчають педагогічні працівники вищої категорій – 326, І категорії – 347, ІІ категорії -150, спеціалісти – 492.

Відділом освіти Волноваської райдержадміністрації ведеться  робота з обдарованою молоддю, в банку налічується близько 318 дітей району за напрямками: інтелектуальний, художньо-естетичний, психомоторний, практично-перетворювальний, комунікативно-організаційний.

 

Спорт

В районі культивується 11 олімпійських та 12 не олімпійських видів спорту. Щорічно проводиться близько 60 районних спортивно-масових заходів. Для занять мешканців району спортом працюють футбольні поля, спортивні зали, площинні спортивні споруди. Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи займаються близько 10 тисяч чоловік. До спортивної роботи залучено 6892 чоловіки.

Оздоровлення

Здоров’я дітей – це наше майбутнє. З початку 2018 року оздоровленням охоплено1857 дітей різних пільгових категорій.

 

Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей  позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа

В Волноваському районі затверджена програма «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

У 2017 році за кошти обласного та районного бюджетів придбано 3 однокімнатні благоустроєні квартири для 3 осіб. У липні 2018 року за кошти субвенцій державного бюджету виділено 320 тисяч гривень на придбання однокімнатної квартири. В поточному році планується придбання 5 квартир у м. Волноваха, та смт. Новотроїцьке.

 

Культура

Волноваський район завжди славився культурним надбанням. В районі налічується 243 колективи художньої самодіяльності, котрі об’єднують понад 3000 учасників. 38 колективів району носять почесне звання «народний».

Указом Президента України присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України» - Піскун Олесі Олександрівні – головному балетмейстеру народного шоу-балету «Андерграунд».

 


 Історія продовжується, та хочеться сподіватись, що у Волноваського району попереду ще багато хороших і добрих ювілеїв. А це можливо тільки за однією умовою – якщо кожен з мешканців району буде відчувати особисту відповідальність за долю своєї малої Батьківщини. Тоді, завдяки сумісним зусиллям,  Волноваська земля буде жити і розвиватись. 


За матеріалами Волноваської районної ради

Прес-служба

Website Security Test