Прес-центрНовини"Донецька область у подіях та особах": Свята ...
Новини

21.03.2019, 16:05

20 березня відбулися чергові сесії Добропільської, Мирноградської і Селидівської міських рад

Інші новини

20.03.2019, 10:05

УАРОР розпочинає надавати експертну підтримку громадам у постраждалих від конфлікту районах

18.03.2019, 11:45

Відбувся семінар навчального курсу «Система державної допомоги в Україні»

17.03.2019, 11:55

С Днем работников жилищно-коммунального хозяйства и бытового обслуживания населения Украины!

08.03.2019, 10:30

Поздравляем с 8 марта!

"Донецька область у подіях та особах": Свята Слов'янщини

16 липня 2018 року, 09:05

          Слов’янщина славиться багатством природи, мальовничими ландшафтами, а сільські  жителі - своєю щедрістю та гостинністю,  звичаями та обрядами.          

         В  рамках розвитку  фестивального туризму, відродження і збереження історичної і культурної спадщини, вивчення побуту, обрядів та звичаїв українського народу щорічно 07 липня у смт Райгородок  відбувається  районне свято «Івана Купала».

1.jpg

        Купальська  ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна… Кажуть, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік. Протягом обрядового свята відтворюються традиції та звичаї святкування Івана Купала, коли дівчата ворожать, плетуть з різнотрав’я та квітів купальські віночки й наприкінці вечора пускають їх на воду,  щоб знати, коли вийдуть заміж,  хлопці стрибають через вогнище, щоб очиститися, шукають квітку папороті. Це дійство дає всім присутнім  унікальну  можливість зануритися у світ звичаїв наших пращурів, відчути душу нашого, українського народу  та  злитися з високим фольклорним мистецтвом, яке відтворюється в автентичному обряді.

2.jpg

           Впродовж свята лунають веселі та ліричні мелодії народних та естрадних пісень у виконанні місцевих аматорських вокальних колективів, проходять розіграші призів, катання на конях, організовуються танці разом з гостями, пропонуються смачні українські страви. Закінчується свято тільки  вночі обрядовим  вогнищем  та фейерверком.

           Щорічно  до Дня захисника України 14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці у селі Маяки відбувається  районне свято військово-патріотичної та козацької пісні «Сильні духом!».

          Свято проводиться з метою пропаганди та розвитку самодіяльної творчості молоді, службовців і ветеранів Збройних Сил та правоохоронних органів України, воїнів-інтернаціоналістів, виховання патріотичних почуттів до України, національної культури і мистецтва, поваги до професії захисника Вітчизни, вияву талановитих виконавців козацьких та  військово-патріотичних пісень.

3.jpg

           У святі беруть участь творчі колективи та молодь району (від 14 років і старше), службовці  і  ветерани  Збройних  сил  та  правоохоронних  органів України, воїни-інтернаціоналісти.

Прес-служба

Website Security Test