Прес-центрНовиниВідбулася громадська дискусія на тему «Децент...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Відбулася громадська дискусія на тему «Децентралізація в дії. Перші результати та виклики»

20 жовтня 2016 року, 10:50

19 жовтня в м. Маріуполі відбулася громадська дискусія на тему «Децентралізація в дії. Перші результати і виклики».

У дискусії взяли участь сільські, селищні голови, представники районних рад Великоновосілківського, Волноваського, Нікольського, Мангушський районів, міст Маріуполь, Вугледар Донецької області, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, співробітники виконавчого апарату Донецької обласної ради.

3.jpg

В ході дискусії учасники обговорили практичні аспекти децентралізації в Україні та особливості створення об'єднаних територіальних громад.

            Начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку Лілія Попова проінформувала про те, що на сьогоднішній день в Україні створено 184 об'єднані територіальні громади, а до кінця 2016 року планується збільшити їх кількість до 367.

            Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, який є головним ідеологом і розробником реформи місцевого самоврядування в Україні, зробив акцент на необхідності дотримуватися Перспективного плану формування громад, затвердженого Кабінетом Міністрів України, оскільки, відповідно до статті 10 Закону України «Про добровільне об'єднання громад», тільки в цьому випадку громада матиме державну підтримку у вигляді фінансових коштів.

            Як приклад було наведено об'єднані громади Донецької області - Лиманська міська, Черкаська селищна Слов'янського району і Жовтнева сільська Добропільського району, які в 2016 році на розвиток територій отримали з державного бюджету понад 35 млн. грн.

            Також було порушено тему діяльності майбутніх префектів. Основною їх функцією буде нагляд за конституційністю та законністю рішень органів місцевого самоврядування. Префект як представник виконавчої влади буде призначатися і звільнятися Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України та, по суті, буде здійснювати функції місцевих державних адміністрацій, але з більш обмеженими повноваженнями.

            Білоцерківська сільська голова Полтавської області Іван Лещенко та Лиманський міський голова Донецької області Петро Цімідан поділилися досвідом управління об'єднаними територіальними громадами.

2.jpg

            

Головним плюсом об'єднання громад була названа державна фінансова підтримка, завдяки якій громади мають можливість розвивати виробничу і соціальну інфраструктуру.

            Серед проблем, які потребують вирішення, була озвучена проблема кадрового забезпечення. Територіальна громада повинна самостійно управляти своєю територією і забезпечувати життєдіяльність громади, що передбачає створення власних органів управління.

            Однак, навіть в Лиманській міській раді Донецької області, яка має досвід управління великим районом і виконавчий комітет, в умовах об'єднаної територіальної громади виявилася нестача кваліфікованих фахівців. Міський голова Петро Цимідан розповів, що поповнює штат співробітників претендентами з числа внутрішньо переміщених осіб, які часто мають необхідну освіту, високу кваліфікацію і досвід роботи, вирішуючи, таким чином, і кадрову проблему, і проблему працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.





            В кінці дискусії Лілія Попова закликала органи місцевого самоврядування активніше брати участь в процесі залучення додаткових фінансових коштів з Державного фонду регіонального розвитку та інших джерел шляхом підготовки проектів розвитку територій.

1.jpg


Прес-служба