Прес-центрНовиниСпівробітниками Донецького обласної ради напр...
Новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Інші новини

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Співробітниками Донецького обласної ради направлено до Комітету Верховної Ради України пропозиції, які стосуються проблемних питань життєзабезпечення внутрішньо переміщених осіб.

18 лютого 2016 року, 11:00

17 лютого 2016 року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, неконтрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції», які були ініційовані Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. У слуханнях взяв участь Третьяков Сергій Володимирович, депутат Донецької обласної ради.

Виконавчим апаратом обласної ради разом з депутатами обласної ради на підставі даних органів місцевого самоврядування та державної влади Донецької області було підготовано інформацію про поточну ситуацію на Донеччині щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

В результаті цієї роботи було розроблено та направлено до Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин пропозиції до рекомендацій парламентських слухань, які стосуються наступних проблемних питань життєзабезпечення внутрішньо переміщених осіб.

1.      Відсутність житла для внутрішньо переміщених осіб

Обласною радою запропоновано розробити порядок отримання у безоплатне тимчасове користування житла (за умови оплати особою вартості комунальних послуг), як цього вимагає частина 1 статті 9 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб».

Для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб запропоновано розробити державні програми будівництва житла та програми компенсації втраченого житла і створення гуртожитків для тимчасового проживання найбільш вразливих груп з числа внутрішньо переміщених осіб.

Також пропонується внести зміни до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», передбачивши тимчасову можливість проживання на безоплатній основі осіб, які взагалі не мають доходів.

2. Проблема постановки на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб

Пропонується розглянути можливість внесення змін до Житлового кодексу України щодо можливості постановки на квартирний облік внутрішньо переміщених осіб.

3. Недосконалість механізму забезпечення внутрішньо переміщених громадян робочими місцями, відсутність робочих місць, що відповідають освіті та кваліфікації внутрішньо переміщених осіб

Запропоновано розробити державні та регіональні програми з працевлаштування та перекваліфікації внутрішньо переміщених осіб та програми самозайнятості внутрішньо переміщених осіб, а також встановити нормативи працевлаштування на роботу для осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, що потребує внесення змін у Закон України «Про зайнятість населення».

4. Забезпечення лікарськими засобами та надання безоплатної медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров`я, як цього вимагає Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Для цього запропоновано виділення додаткового цільового фінансування на медичне забезпечення саме внутрішньо переміщених осіб, в тому числі на амбулаторному етапі надання медичної допомоги, у забезпеченні централізованим постачанням вакцин для проведення імунопрофілактики дітей та дорослих (БЦЖ, АДС, АДС-м ) та у забезпеченні необхідними лікарськими засобами та витратними матеріалами для надання екстреної та невідкладної допомоги.

 

5. Забезпечення надання пільг дітям внутрішньо переміщених осіб у здобутті ними освіти

Кабінету Міністрів України запропоновано прискорити розробку механізму надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти дітям осіб, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, у державних та комунальних навчальних закладах, яка надається у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти, соціальної стипендії, безоплатного проживання в гуртожитку тощо.

6. Внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України

Обласна рада пропонує внести зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01 жовтня 2014 року, щодо поновлення (призначення) виплати адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які працевлаштувались, без обмеження терміну працевлаштування.

Запропоновано передбачити в зазначеному Порядку надання адресної допомоги чіткий алгоритм начислення (призначення, зменшення, збільшення) розміру щомісячної адресної допомоги, в залежності від життєвих обставин родини (чи є родина багатодітною, чи влаштувалися батьки на роботу, чи є в родині пенсіонери, інваліди тощо).

Також вважаємо за необхідне прискорити внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 01 жовтня 2014 року «Про облік внутрішньо переміщених осіб» та вищезгаданої Постанови Кабінету Міністрів № 505 щодо механізму взяття на облік, контролю за проживанням внутрішньо переміщених осіб та призначення допомоги вказаним особам без реєстрації в Державній міграційній службі, відповідно до прийнятого 24 грудня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», за № 921-VIII.

Крім того, запропоновано вирішити питання забезпечення прав і свобод громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владаю, а також у так званій «сірій зоні», зокрема щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані у населених пунктах, розташованих на тимчасово окупованій території України, у районах проведення антитерористичної операції чи у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

 

Прес-служба