Прес-центрНовиниПарламентські слухання Верховної Ради України...
Новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Інші новини

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Парламентські слухання Верховної Ради України на тему: «Про реформу охорони здоров'я в Україні»

17 грудня 2015 року, 10:40

16 грудня 2015 з ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я відбулися Парламентські слухання на тему «Про реформу охорони здоров'я в Україні».

У слуханнях брали участь народні депутати України, представники Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента, зацікавлених міністерств і відомств, регіональних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадські організації та ін. Від Донецької обласної ради взяв участь депутат постійної комісії з питань соціальної політики та охорони здоров'я Гринь Владислав Костянтинович.

Аналіз проблем у сфері охорони здоров'я, а також незадовільний стан здоров'я населення України не залишають жодних сумнівів у необхідності докорінної реформи вітчизняної системи охорони здоров'я, про це говорили учасники Парламентських слухань.

Голова Комітету Ольга Богомолець представила в парламенті Концепцію реформування медичної галузі.

Концепція передбачає введення в Україні лікарського та медичного самоврядування. Повинен відбутися перерозподіл функцій МОЗ, з міністерства функції повинні бути передані професіоналам, які відповідатимуть за якість надання медичних послуг. Сьогодні Міністерство охорони здоров'я має вплив лише на 60% того, що відбувається в галузі. Передбачено також формування єдиної вертикалі підпорядкування для всіх медичних установ країни. Йдеться і про відомчі медичні заклади, установи охорони здоров'я, які обслуговують потреби військової та пенітенціарної медицини, а також про Академію медичних наук.

Реалізація Концепції передбачає кардинальні зміни у підходах до надання медичної допомоги в Україні. Зокрема, планується, що пацієнти будуть забезпечені якісними медичними послугами і мати право вибору як медичного закладу, так і лікаря. Залишатиметься безкоштовною і первинна, і екстрена медична допомога, а також надання медичної допомоги для невиліковно хворих, породіль, дітей і для соціально незахищених верств населення.

Фінансову забезпеченість лікарів планується досягти шляхом переведення фінансування з системи «ліжко-день» на оплату фактично наданої медичної послуги або допомоги. У свою чергу, медичні установи отримають повну незалежність з формування власної фінансової та кадрової політики.

Голова Комітету, представляючи концепцію, також анонсувала створення в Україні центру реформ і системи оцінки ефективності прозорості та звітності реформ, який буде контролювати виконання кроків як Парламентом, так і Міністерством охорони здоров'я, а також прийняття Закону України «Про основи державної політики у сфері охорони здоров'я» . О. Богомолець наголосила, що успішна реалізація реформи охорони здоров'я сьогодні залежить ще й від того, як буде здійснюватися адміністративно-територіальна, податкова та судова реформи.


Прес-служба