Прес-центрНовиниПроблеми соціальної сфери – невід'ємна частин...
Новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Інші новини

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Проблеми соціальної сфери – невід'ємна частина стратегічного планування в регіоні.

07 серпня 2015 року, 08:30

6 серпня відбулося засідання робочої групи з оновлення та актуалізації Стратегії розвитку Донецької області до 2020 року «Соціальні послуги та питання внутрішньо переміщених осіб».

До складу групи увійшли представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, громадських організацій «SOS Краматорськ» «Людина в біді», «Країна вільних людей» і міжнародні експерти від Проекту Розвитку ООН в Україні. Очолила групу Олена Токарєва – директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, секретарем призначено Тетяну Криву - заступника начальника управління моніторингу бюджетних програм та інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого апарату Донецької обласної ради.

В ході наради були обговорені основні блоки актуальних проблемних питань і потреб у галузевому розрізі, представлена загальна інформація про стан соціального блоку, надання населенню послуг, в тому числі освітніх і медичних.

Учасники засідання акцентували проблеми тимчасово переміщених осіб, як особливо актуальні, гострі і такі, що потребують негайного вирішення на загальнодержавному рівні.

Так, наприклад, у підготовці до нового навчального року гостро стоять питання підвозу дітей-переселенців в дошкільні та загальноосвітні установи, що знаходяться на безпечній відстані від ведення бойових дій, а для цього необхідно оновлення автобусного парку в кількості 80 одиниць.

В медичній сфері гостро стоїть питання надання спеціалізованої допомоги ІІІ рівня. Така ситуація виникла у зв'язку з тим, що більшість лікувальних установ, що надають вузькопрофільні послуги географічно знаходяться на непідконтрольній українській владі території і при необхідності наші медики змушені звертатися за допомогою до колег з установ у сусідніх Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Цей фактор тягне за собою додаткові складності для пацієнтів.

Також  термінового законодавчого врегулювання потребує питання документального підтвердження пільгового та спеціального стажу роботи при нарахуванні пенсійного забезпечення громадян. У разі, якщо підприємство-роботодавець знаходиться на непідконтрольної території, співробітники відділень Пенсійного фонду не можуть прийняти таку довідку, як підтвердження, що автоматично впливає на розмір нарахованої пенсії або взагалі позбавляє права на її отримання (у разі непідтвердження стажу).


За підсумками засідання присутніми прийнято рішення розробити SWOT-матрицю для кожної галузі і після цього продовжити роботу над пошуком найбільш оптимальних шляхів вирішення зазначених завдань в умовах проведення АТО в області.

Прес-служба