Прес-центрНовиниВ Сєвєродонецьку презентовано проект «Відновл...
Новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Інші новини

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

В Сєвєродонецьку презентовано проект «Відновлення управління та миру в постраждалих громадах України».

10 червня 2015 року, 15:10

9 червня в м. Сєвєродонецьк (Луганська область) відбулось офіційне відкриття нової спільної ініціативи Програми Розвитку ООН в Україні (ПРООН), Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA) та Швейцарського агентства з питань розвитку та співробітництва  (SDC) – «Відновлення управління та миру в постраждалих громадах України».

У заході приймали участь Посол Королівства Швеції Й.П. Андреас фон Бекерат, директор Швейцарського агентства з питань розвитку та співробітництва Гуідо Бельтрані, Старший Програмний Менеджер ПРООН в Україні Оксана Реміга, представники структурних підрозділів Донецької обласної ради, Донецької та Луганської обласних військово-цивільних держадміністрацій,  представники міст і районів Донецької та Луганської областей, громадські організації.

Про головні цілі та завдання проекту, його координування зі стратегічними напрямками «Оцінки шляхів відновлення та розбудови миру у східній Україні» та іншими стратегіями відновлення, присутні дізнались з виступу Старшого Програмного Менеджера ПРООН в Україні Оксани Реміги. Вона також озвучила умови співпраці та можливості для представників місцевого самоврядування всіх рівнів, громадських організацій та громад.

Запропонований проект є частиною загальної Програми «Відновлення та розбудова миру», що був розроблений ПРООН у відповідь на кризу в Україні. Він зосередиться на двох основних результатах:

  1. Зміцнення потенціалу місцевого самоврядування з метою покращення надання громадських послуг, включаючи участь громадян в процесі прийняття рішень;
  2. Зменшення соціальної напруги в двох цільових областях, шляхом всебічного діалогу та примирення.

Очікується, що проект покриє щонайменш 15 міст та 2 села в Донецькій та Луганській областях та залучить всі рівні місцевого самоврядування – обласний, районний та місцевий. Стратегія полягає у зміцненні потенціалу місцевого самоврядування, що сприятиме ранньому відновленню та сприяння у відновленні ключових засобів існування, наданні послуг та згуртованості громад.

Окрім того, передбачається створення системи моніторингу для оцінки масштабів та глибини кризи, формування основи для цільового надання допомоги та сприяння примиренню.

Учасники заходу мали змогу поспілкуватися з організаторами, задати хвилюючі їх питання щодо Програми та нового проекту,  поділитися своїми враженнями та пропозиціями під час відкритої дискусії та підсумкової прес-конференції.

Раніше, 8 червня делегація Програми Розвитку ООН в Україні (ПРООН), Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA) та Швейцарського агентства з питань розвитку та співробітництва  (SDC) відвідала місто Краматорськ. 

DSC_7934.jpg

Там вони ознайомились з нещодавно відкритими об'єктами для внутрішньо переміщених осіб з обмеженими фізичними можливостями.  Об'єкти було підготовлено за фінансової підтримки Європейського союзу та Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в рамках реалізації третьої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Крім того, відбулась зустріч делегації з керівництвом Донецької обласної військово-цивільної держадміністрації та Донецької обласної ради, громадських організацій регіону. 

DSC_7942.jpg

Під час заходу було озвучено найактуальніші питання, які стосуються  внутрішньо переміщених осіб: їх працевлаштування та покращення умов проживання, необхідність розвитку соціальної та транспортної інфраструктури населених пунктів, де перебуває велика чисельність переселенців у зв’язку зі збільшенням навантаження та інші.  

Делегати міжнародних організацій в свою чергу ознайомили учасників з напрямками своєї роботи, метою якої є пошук шляхів примирення в суспільстві, відновлення миру. 



Для справки:

ПРОГРАМА З ВІДБУДОВИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ МИРУ

Проект "Відновлення Управління та Миру на Територіях Постраждалих від Кризи в Україні”

Сьогодні Україна проходить серйозні випробування з часів здобуття незалежності у І991 р. Через конфлікт більше ніж мільйон людей були змушені покинути свої домівки, рятуючи життя. Серед головних пріоритетів ПРООН в Україні є відновлення територій та миру на територіях постраждалих від конфлікту та підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Слідуючи рекомендаціям Оцінки з відновлення територій та миру, ПРООН в Україні започаткував програму з «Відбудови та Відновлення Миру», яка покликана краще реагувати на проблеми, що виникають та допомагати людям у біді.

Програма буде діяти за п'ятьма напрямками, а саме встановлення надійної системи моніторингу; відновлення першочергової інфраструктури; стимулювання відновлення економіки та покращення якості життя; підтримка місцевої влади та відновлення надання основних послуг; поширення ідеї відновлення миру та соціальної злагодженості.

"Відновлення Управління та Миру на Територіях Постраждалих від Кризи в Україні" - новий проект, покликаний посилити можливості місцевих урядів для того, щоб сприяти ранньому відновленню, покращити якість надання громадських послуг та залучати громадян до спільного прийняття рішень. Це зменшить напругу завдяки спільному діалогу та практикам з відновлення миру.

Проект буде працювати на територіях постраждалих від конфлікту в Луганській та Донецькій областях, покриваючи щонайменше 7 міст, 7 районів та 2 села у кожній області та залучаючи місцеву владу на обласному, районному та міському рівнях.

Проект має фінансову підтримку урядів Швейцарії та Швеції із загальним бюджетом 3 мільйони доларів США. У рамках Проекту будуть впроваджуватись такі види діяльності:

  • Підтримка усестороннього відновлення функцій влади;
  • Організація тренінгів для місцевої влади з операційних процедур з урахуванням різних управлінських функцій/заходів;
  • Підтримка встановлення/розвитку Суспільних Рад при органах місцевого управління, які можуть стати майданчиком для залучення громадськості та встановлення зав'язків між громадянами та державними органами управління;
  • Підтримка створення Бюро Консультацій Населення, незалежних незаангажованих структур для допомоги населенню орієнтуватись у після-конфлікгний час;
  •  Підтримка місцевого діалогу та розбудова довіри як усередині так і між громадами та розбудова довіри до влади завдяки спільному прийняттю рішень, громадським консультаціям та слуханням. У такий спосіб будуть взяті до уваги усі точки зори.

 Для більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь до пані Оксани Реміги, Старшого Програмного Менеджера ПРООН oksana.remiga@undp.org


Проект «Відновлення управління та миру на територіях постраждалих від кризи в Україні»

 «Програма з відбудови та відновлення миру»

 Конфлікт на Донбасі сильно вплинув на соціальне, економічне, політичне та суспільне життя Донецької та Луганської областей, що призвело до серйозної вразливості різних груп населення, які постраждали через військовий конфлікт, а також дефіцит надання основних послуг для населення. Через військовий конфлікт Уряд України попросив про технічну допомогу та фінансову підтримку від міжнародної спільноти, щоб подолати кризу та її наслідки. У відповідь на запит від Уряду України, Оцінка з потреб у відбудові Східної України та відновленні миру була проведена спільно Європейським Союзом, Організацією Об'єднаних Націй та Світовим Банком під керівництвом та за участі Уряду України.

У відповідь на кризову ситуацію та слідуючи рекомендаціям місії з оцінки, ПРООН в Україні розробив «Програму з відбудови та відновлення миру». Програма складається з 5 компонентів:

  1. Встановлення надійної моніторингової системи;
  2. Відновлення першочергової інфраструктури;
  3. Стимулювання відновлення економіки та забезпечення життєздатності;
  4. Допомога у відновленні роботи органів місцевої влади та надання основних послуг;
  5. Відновлення миру та соціальної злагодженості.

Запропонований Проект "Відновлення Управління та Миру на Територіях Постраждалих від Кризи в Україні", який є інтегрованою частиною загальної Програми з Відбудови та Відновлення Миру, буде націлений на досягнення двох основних результатів:

  • Посилені можливостей місцевих органів управління для покращення якості надання послуг та залучення громадян до спільного прийняття рішень,
  • Зменшення соціальної напруги у двох регіонах завдяки практикам спільного діалогу та примирення.

Стратегія передбачає посилення можливостей місцевої влади, щоб сприяти ранньому відновленню та відновленню надання послуг, життєздатності та злагодженості громад; встановлення моніторингової системи, яка б допомогла оцінити масштаб та глибину кризи та створити основу для цільової допомоги і відновлення мир.

Проект працюватиме у 15 містах у двох постраждалих областях України (у Донецькій та Луганській) та у щонайменше двох селах у кожній області. Він співпрацюватиме з місцевою владою на всіх рівнях - обласною, районною та міською. У відібраних містах Проект співпрацюватиме як з районною владою, яка працює в місті, так і з муніципалітетами.

 

Прес-служба