Прес-центрНовиниУ Донецькій області триває робота з підготовк...
Новини

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Інші новини

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

У Донецькій області триває робота з підготовки проекту Перспективного плану формування територій громад

20 травня 2015 року, 11:25

19 травня в м. Краматорську відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту Перспективного плану формування територій громад Донецької області.

У засіданні взяли участь керівники Донецької облдержадміністрації, представники Донецької обласної ради, райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад регіону, профільних громадських організацій, а також експерти Регіонального офісу з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади в Донецькій області.

В ході заходу присутні представили своє бачення процесу майбутнього реформування місцевого самоврядування, були заслухані пропозиції та зауваження міст і районів за проектом Перспективного плану формування територій громад Донецької області.

Керуючий справами виконавчого апарату Донецької обласної ради Світлана Донецькова озвучила ряд найбільш проблемних питань, що виникають на місцях в ході реалізації Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».

Згідно з інформацією, зібраною та узагальненої обласною радою з міст і районів, думки територіальних громад після обговорення вищезазначеного закону розділилися. Прихильники об'єднання у своїй більшості вже активно включилися в цей процес і бачать перспективи своїх громад у виграші за рахунок «ефекту масштабу», підвищення привабливості розширеної сільської громади та території для інвестицій, в зв'язку з поліпшенням інфраструктури, зростанням обсягів виробництва і споживання товарів і послуг, попиту на нерухомість.

Визначилися і деякі громади, які не поділяють ідеї переформатування громад і не бачать в них доцільності. На думку учасників засідання, основними причинами такої точки зору є відсутність або обмеженість інформації щодо переваг об'єднання і нерозуміння самого механізму реалізації цієї реформи. Зараз необхідно оптимізувати роз'яснювальну роботу серед представників органів місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць, і, що дуже важливо налагодити з ними зворотний зв'язок.

Необхідно відзначити, що заклопотаність більшості громад викликають розпливчасті формулювання і неоднозначність багатьох статей закону, неясність в питанні фінансування. Для реалізації адміністративно-територіальних змін, всі дії і наслідки їх повинні бути підкріплені серйозним фінансовим ресурсом. Об'єднання територіальних громад, зміна структури управління ними, переміщення ряду соціальних послуг тягнуть за собою значні фінансові витрати. Знадобиться капітально ремонтувати і будувати автошляхи, які будуть зв'язувати об'єднані території з новими базовими, відкривати нові автобусні маршрути, коригувати маршрути підвезення дітей до школи та дитячі садочки, проводити реконструкцію об'єктів водопостачання, зв'язку, підготувати нові схеми землекористування, генплани забудови та розвитку сільських населених пунктів, змінити поштові та юридичні адреси підприємств і організацій та ін

В ході наради керівники місцевих органів самоврядування піднімали перед директором Регіонального офісу реформ Сергієм Поповим ряд питань законодавчого врегулювання проблем реформування напередодні майбутніх виборів у місцеві органи влади, бюджетних взаємовідносин у разі об'єднання громад і управління комунальною власністю та медичного обслуговування.

Підводячи підсумок засідання, члени робочої групи зійшлися на думці про те, що в підготовці процесу об'єднання громад є чимало проблемних аспектів: непідготовленість правової бази, неясність у фінансовій стороні реформи, недостатня поінформованість населення. Процес реформування може бути дуже болісним, але це вимога часу, а крім того, це можливість більш якісно, оперативно і ефективно вирішувати найважливіші питання життєдіяльності наших територіальних громад і кожного їх мешканця.

Прес-служба