Прес-центрНовиниЗустріч Глави Федерації працедавців України Д...
Новини

14.01.2022, 13:25

Мінрегіон підготував дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади станом на 10.01.2022

Інші новини

13.01.2022, 11:50

31 січня - Форум «Пріоритети законодавчого порядку денного 2022: децентралізація»

11.01.2022, 15:25

Оголошено грантовий конкурс мініпроектів в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна»

10.01.2022, 16:30

Про розрахунок обсягу освітньої субвенції на 2022 рік

05.01.2022, 16:55

Уряд направив на розгляд Парламенту законопроект про службу в органах місцевого самоврядування

Зустріч Глави Федерації працедавців України Д. Фірташа з керівниками підприємств Донеччини

19 листопада 2013 року, 14:10

Сьогодні, 19 листопада, в Донецьку пройшла зустріч голови Федерації працедавців України Дмитра Фірташа з керівниками підприємств Донеччини. У заході брали участь губернатор Донецької області Андрій Шишацький, заступник глави облради Олександр Кравцов.

 2.jpg

Дмитро Фірташ бачить можливість розвитку малого і середнього бізнесу в захисті вітчизняного виробника. Товари, зроблені малим і середнім бізнесом, повинні мати пріоритет на внутрішньому ринку, зокрема, при державних закупівлях.

 

"Державні закупівлі повинні складатися більшою мірою з товарів вітчизняних виробників", - вважає глава ради Федерації працедавців України. Як приклад він привів США і Японію, де доля товарів національних компаній складає 70%.

 

 3.jpg

Дмитро Фірташ відмітив, що в Россі вже ухвалений такий закон, який набуде чинності з наступного року. Він передбачає 15-відсоткову квоту для вітчизняних товарів при проведенні держзакупівель.

 4.jpg

У свою чергу, губернатор Андрій Шишацький підкреслив, що сьогодні особливу увагу слід приділити створенню сприятливих умов для вітчизняних виробників середнього і малого бізнесу. Цей сектор економіки потребує особливої підтримки. Якщо вона буде дієвою, вважає глава регіону, то саме середній і малий бізнес зможе забезпечити створення додаткових робочих місць.

 

Для довідки:

 

Федерация работодателей Украины объединяет более 8500 предприятий, на которых работают более 5 млн. человек. Предпрития-члены ФРУ создают более 70% ВВП Украины.

Задача ФРУ - представлять на государственном и международном уровне интересы малого, среднего и крупного украинского бизнеса. Среди последних инициатив ФРУ:

-   в 2011 году ФРУ предложила правительству воспользоваться возможностью пересмотреть условия членства Украины в ВТО. Вступление в эту организацию на невыгодных условиях привело к тому, что импорт готовой продукции в Украине осуществляется без уплаты пошлин, а ввоз оборудования и технологий облагается высокими импортными пошлинами. В результате, стало выгоднее завозить готовую продукцию, чем производить ее в Украине. Вследствие вступления в ВТО отрицательное торговое сальдо за последние три года возросло на 176% почти до «минус» 15 млрд. долларов. Согласно подсчетам экспертов ФРУ, сокращение импорта на 1% позволяет сохранить около 100 тысяч рабочих мест. Заявка Украины рассматривается странами-членами ВТО;

-   ФРУ впервые в Украине создала реестр контролирующих органов, которые могут проверять деятельность компаний, предприятий, субъектов предпринимательской деятельности. Всего в реестр внесено 70 контролирующих органов. Цель ФРУ - имея такой реестр, договориться с властью о максимальном сокращении количества контролеров и создании единого порядка проведения проверок.

 

Прес-служба