Прес-центрНовиниДепутати облради прийняли програму по захисту...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Депутати облради прийняли програму по захисту населення від надзвичайних ситуацій

14 листопада 2013 року, 14:10

14 ноября в ходе 25 сессии областного совета принята программа обеспечения минимально достаточного уровня безопасности населения и территорий области от чрезвычайных ситуаций техногенного и природного характера на 2014-2017 годы.

 

14 листопада в ході 25 сесії обласної ради прийнята програма забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 років роки.

З доповіддю по даному питанню виступив начальник управління з питань цивільного захисту, мобілізаційної і оборонної роботи обласної державної адміністрації Сергій Глушко.

За словами доповідача, дія аналогічної програми закінчується в 2013 році, в результаті її реалізації вдалося забезпечити певні позитивні зміни щодо зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій, але залишається ще багато проблемних питань, на вирішення яких буде спрямована програма на роки 2014-2017 рр ..

З програмою можна ознайомитися на сайті облради в розділі «Проекти документів»


Для довідки:

 

Про хід виконання Програми забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2010-2013 роки

 

У поточному році закінчується термін дії регіональної Програми забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2010-2013 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14.05.2010 № 5/28-876 (далі – Програма).

Реалізація Програми забезпечила позитивні тенденції зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій, підвищення рівня безпеки населення та готовності територіальної підсистеми цивільного захисту до дій за призначенням. Виконання заходів програми дозволило при дефіциті ресурсів сконцентрувати їх на головних напрямах, визначених Програмою.

Реалізація завдань Програми забезпечувалася шляхом виконання щорічних програмних заходів, що у кінцевому результаті дозволило вирішити ряд важливих питань у сфері цивільного захисту регіону, зокрема:

-       підвищити надійність систем управління, зв’язку та оповіщення у кризових та надзвичайних ситуаціях;

-       знизити кількість виникнення надзвичайних ситуацій шляхом поліпшення протиаварійного обслуговування об’єктів господарчої діяльності;

-       підвищити рівень захисту населення та територій області;

-       розширити діапазон дій аварійно-рятувальних служб, покращити їх технічне оснащення, підвищити оперативність і ефективність;

-       підвищити рівень навчання керівного складу місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, аварійно-рятувальних служб, рятувальників і населення до дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Для реалізації програмних заходів за рахунок коштів обласного бюджету профінансовано 16 млн. 429,91 тис.грн. Кошти, що були виділені, направлені на:

-          збільшення закладки матеріально-технічних засобів в регіональний резерв для попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій і життєзабезпечення постраждалого населення – 1000,7 тис.грн (придбання ПММ, модуля автономного пневмокаркасного опалюваного для містечка життєзабезпечення постраждалого населення, мішків анатомічних);

-          розвиток системи оповіщення, зв'язку, інформації, управління –
1 млн. 524,06 тис.грн. (підтримка безперебійного функціонування регіональної системи оповіщення населення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій та її експлуатаційно-технічне обслуговування, заміна акумуляторних батарей);

-          розвиток аварійно-рятувальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Донецькій області - 5 млн. 224,9 тис.грн. (придбання спеціального автомобілю-автодрабини, оперативного автомобіля підвищеної прохідності з обладнанням для піротехнічного відділення, плаваючих мотопомп -8 шт.);

- організацію порятунку людей на водних об'єктах і розвиток аварійно-рятувальної служби на воді (КСАРС) - 8 млн. 020,1 тис.грн. (придбання плавзасобів, водолазного обладнання, фінансова підтримка КСАРС, оформлення актів відведення земельних ділянок);

- проведення VІ чемпіонату світу з пожежно-прикладного спорту «Донецьк-2010» - 660.15 тис.грн.

Підсумки виконання заходів програми показують, що в області намічається тенденція забезпечення позитивної динаміки у вирішенні питання зниження рівня небезпеки, що є головною метою Програми, досягнення оптимального рівня готовності до ефективних дій щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації, ліквідації пожеж і рятування людей на водних об’єктах.

Незважаючи на недостатнє фінансування підвищився рівень готовності до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а саме:

Сформовано регіональний резерв матеріально-технічних засобів для використання при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на загальну суму           1 млн. 614 тис. грн., забезпечено його раціональне використання. В резерв закладені технічні засоби ліквідації аварій на комунальних мережах і системах життєзабезпечення, паливо-мастильні матеріали, засоби індивідуального захисту.

Тільки завдяки оперативному використанню паливо-мастильних матеріалів з регіонального резерву (на попередження і ліквідацію) у минулому та поточному роках вдалось не допустити поширення лісових та степових пожеж у Слов'янському, Краснолиманському, Шахтарському та Артемівському районах, забезпечити безпеку для населення шляхом проведення робіт з розмінування.

Підвищилась готовність органів управління до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та зменшення масштабів їх наслідків.

Забезпечена постійна готовність регіональної системи оповіщення органів управління та населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій.

Створена та успішно функціонує система підготовки і перепідготовки керівного складу і спеціалістів до дій в надзвичайних ситуаціях на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області. Протягом 2010-2013 років пройшли функціональне навчання  понад 27,5 тисяч осіб.

 

Скоординованими діями обласних департаментів, управлінь, міських рад, райдержадміністрацій, направлених на безпеку та захист населення і територій, попередження та реагування на надзвичайні ситуації природного й техногенного походження, було забезпечено виконання комплексу заходів на території області.

Впродовж 2010 - 2013 років спостерігається поступове зменшення загальної кількості надзвичайних ситуацій, у 2011 році – 29 випадків, у 2012 році – 25, у тому числі зменшення надзвичайних ситуацій природного і соціального характеру. За 8 місяців 2013 року сталося 18 надзвичайних ситуацій, що на 5 (21,7%) менше ніж у аналогічному періоді минулого року.

 

У зв’язку з закінченням терміну дії регіональної Програми забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2010-2013 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14.05.2010 № 5/28-876, просимо зняти його з контролю як в основному виконане.

Прес-служба