Прес-центрНовиниДепутаты облсовета заслушали информацию о дея...
Новини

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Інші новини

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Депутаты облсовета заслушали информацию о деятельности органов прокуратуры

30 березня 2012 року, 08:35

1.jpg29 марта на 10-й сессии областного совета депутаты облсовета заслушали информацию о деятельности органов прокуратуры.

 

С докладом выступил первый заместитель прокурора Донецкой области, государственный советник юстиции 3 класса  Олег Сюсяйло.

 

Приводим стенограмму выступления по вопросу «О состоянии законности, мероприятиях по её укреплению и результатах деятельности органов прокуратуры Донецкой области в 2011 году».

 

Шановні, Андрію Михайловичу, Андрію Володимировичу, депутати, присутні!

 

Оскільки прокурора області Вишинського В.С. терміново викликано до Генеральної прокуратури, дозвольте мені, виконуючи вимоги ст. 51-1 Закону України «Про прокуратуру», поінформувати Вас та мешканців області про стан законності на території регіону у 2011 році, заходи, які вживалися щодо її зміцнення, а також про результати нашої діяльності.

Робота органів прокуратури у 2011 році була спрямована, в першу чергу, на виконання покладених Конституцією України функцій, а також завдань, які концептуально були поставлені Президентом України та Генеральним прокурором України.

Основною метою нашої діяльності залишалось прагнення до утвердження верховенства права, зміцнення правопорядку на території області, захисту громадян та інтересів держави від неправомірних посягань, реального поновлення порушених прав та притягнення винних у цьому до передбаченої Законом відповідальності.

Реалізація цих завдань відбувалась, як через наглядові повноваження прокурорів, так і шляхом здійснення координації діяльності правоохоронних органів у боротьбі із злочинністю та корупцією.

Органами прокуратури області також вживалися заходи по взаємодії з органами місцевого самоврядування та органами влади.

Для вирішення важливих для регіону проблем використовувалися можливості колегії,  у тому числі проводилися засідання спільних колегій правоохоронних органів, на яких розглядалися найбільш гострі та актуальні проблеми злочинності, розроблялися спільні заходи, які ефективно реалізовувались.

Під головуванням прокурора області проводилися координаційні та міжвідомчі наради, в роботі яких приймали участь, як керівники місцевих органів влади і правоохоронних органів, так і керівники органів державного контролю області. Таким же чином координували роботу прокурори на місцях.

Рішеннями таких нарад визначалися конкретні заходи, спрямовані на подолання негативної динаміки у злочинності та її структурі, посилення протидії її організованим формам, корупції, поновлення прав громадян та інтересів держави.

До органів влади та місцевого самоврядування області прокурорами спрямовано 226 інформацій про стан законності.

 

Загальна характеристика злочинності

Прокуратурою області та прокурорами на місцях упродовж минулого року у взаємодії з іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування і державного контролю вжито низку узгоджених заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності та корупції.

Як наслідок  за підсумками року було констатовано зниження на 2,4%  (60563, -1506) кількості зареєстрованих злочинів, тяжких та особливо тяжких на 3,7% (20687, -790).

Разом з тим, не вдалося зупинити темпи зростання злочинності у 18 містах та районах області.

Насамперед у містах Авдіївці, Дружківці, Сніжному, Торезі, Петровському районі м. Донецька, Першотравневому, Старобешівському та Ясинуватському районах,  де кількість зареєстрованих злочинів зросла від 10 до 29 відсотків.

Відбулося зменшення кількості злочинів проти власності, зокрема крадіжок (на 2,5%), грабежів (2743, або на 0,4%), розбійних нападів (658, або на 12,5%), шахрайств (2414, або на 8,6%).

Незважаючи на те, що кількість умисних вбивств (374) в Донецькій області на 30-50% перевищує показники найближчих областей, темп зростання склав лише 0,3%, при загальнодержавному – 6,4%, та є найменшим у державі.

Загалом же, кількість злочинів проти життя та здоров’я особи в області зменшилась, по окремих видах - майже на 18%.

Однією із причин великої кількості злочинів проти життя, поряд з іншими, є повільний стан виконання загальнодержавних та місцевих програм по боротьбі зі злочинністю, а також слабка взаємодія правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування у роботі по її профілактиці.

Через певні недоліки в організації профілактичної роботи збільшилась кількість злочинів, які можуть попереджатися.

 Виріс рівень рецидивної злочинність (41,5%), по області кожен четвертий злочин вчинювався раніше судимими особами.

Залишається високим рівень злочинності серед неповнолітніх у містах Артемівську, Красному Лимані, Красноармійську, Куйбишевському районі м. Донецька,  Червоногвардійському районі м. Макіївки, Амвросіївському, Волноваському та Мар’їнському районах.

На цьому фоні викликає стурбованість рекламна пропаганда вживання спиртних напоїв, як способу життя, та невжиття відповідних заходів до її мінімізації, видача дозвільних документів на торгівлю алкогольними напоями без урахування специфіки розташування об’єктів соціально-культурного призначення та закладів освіти, широка доступність алкоголю, особливо для молоді, масовий продаж цих напоїв, особливо пивних та слабоалкогольних, підліткам.

На виконання доручень Президента України більш наступальними стали заходи правоохоронців, спрямовані на посилення боротьби з наркоманією та нелегальним розповсюдженням наркотиків. 

Упродовж минулого року правоохоронними органами області виявлено понад 4,6 тисячі злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Робота на цьому напрямі була спрямована на виявлення, насамперед,  збувачів наркотичних засобів.

І на цьому напрямку зусиль лише правоохоронців замало. На сьогодні нагальною є необхідність створення на території області державних центрів соціальної адаптації для осіб, які зловживають наркотиками та спиртними напоями, а також додаткових у містах Маріуполі, Горлівці, Артемівську та Костянтинівці будинків-інтернатів для осіб, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

Я дуже стисло зупинився на загальних тенденціях злочинності. На них більш детально зупиниться начальник Головного Управління внутрішніх справ області Дубовик Віктор Борисович, який також буде виступати з інформацією.

 

Стан боротьби з організованною злочинністю

Правоохоронними органами області впродовж 2011 року викрито 35 злочинних угрупувань (якими вчинено 236 злочинів). До кримінальної відповідальності притягнуто 157 членів організованих груп, з яких дві третини взято під варту у ході досудового слідства. Приділялась увага виявленню злочинних угрупувань в економічній сфері, в т.ч. з корумпованими зв’язками, де знешкоджено 17 угрупувань вказаної категорії. За закінченими кримінальними справами встановлено матеріальних збитків на суму 12 млн. грн., з яких третину (4,5 млн. грн.) відшкодовано в ході слідства, що в двічі перевищує показники по державі.

З постановленням обвинувального вироку розглянуто 26 кримінальних справ, засуджено 101 члена організованих груп (65, або 64% - до реального позбавлення волі).

 

Стан протидії корупції

У 2011 році до суду з обвинувальним висновком спрямовано 135 кримінальних справ із ознаками корупції, що на чверть більше, ніж за аналогічний період 2010 року. 

Основну кількість кримінальних справ цієї категорії порушено за ст. 368 КК України (57 %) та ст. 364 КК України (34 %) за фактами отримання хабарів посадовими особами контролюючих органів, державної влади та місцевого самоврядування і зловживання службовим становищем.

Так, з обвинувальним висновком до суду спрямовано кримінальну справу за ч. 3 ст.368 КК України стосовно ліквідатора  АКБ «Трансбанк» Сегіна Ф.В., який отримав хабара у сумі 210 тис. грн. за списання кредиторської заборгованості клієнтів банку. Судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Всіма правоохоронними органами області складено 104 протоколи про корупційні правопорушення. Зосереджувалась увага на вжитті заходів щодо виявлення корупційних правопорушень у сфері використання посадовцями службового становища з метою одержання неправомірної вигоди.

З метою попередження корупції упродовж 2011 року органами прокуратури області внесено 75 документів прокурорського реагування, за наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 43 посадові особи.

 

Стан досудового слідства в органах прокуратури

За 12 місяців 2011 року слідчими органів прокуратури закінчено розслідуванням 1209 кримінальних справ (-13% у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року), з яких 1156 направлено до суду з обвинувальним висновком (-14,4%).

Діяльність слідчих прокуратури переорієнтовано на розслідування актуальних і резонансних кримінальних справ, суми збитків у яких складають мільйони гривень, з належним забезпеченням їх відшкодування під час слідства.

Збільшилася кількість надісланих до суду справ за фактами корупційних злочинів (135, або на 23%), одержання хабарів (126, або на 21,4%), про злочини вчинені працівниками органів внутрішніх справ (34, або на 29,4%), проти правосуддя (54, або на 29,6%), невиплати заробітної плати (77, або на 22,1%).

 

Стан прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство

 

Здійснюючи нагляд за додержанням законів правоохоронними органами, прокурори вживали принципових заходів щодо скасування незаконних процесуальних рішень, притягнення винних у порушенні законів службових осіб до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.

За прокурорського втручання виявлено та поставлено на облік раніше не зареєстрованих 1871 злочин. Третину з них було надіслано до суду (826).

Органами внутрішніх справ розглянуто понад 3,5 тисячі подань прокурора із вжиттям заходів щодо усунення порушень законів (+7,4%). На вимогу прокурорів притягнуто до дисциплінарної відповідальності більш 4 тисяч працівників міліції. До кримінальної відповідальності за службові злочини притягнуто 32 особи (рів.).

До Управління СБ України в Донецькій області  скеровано 26 документів реагування (+30%), на вимогу прокурорів до дисциплінарної відповідальності притягнуто 21 (рів.) особу.

Органами Державної податкової служби розглянуто 253 документи реагування (+11%), на вимогу прокурорів до дисциплінарної відповідальності притягнуто 386 посадових осіб (- 0,2%).

Здійснюючи нагляд за додержанням законів правоохоронними органами при провадженні оперативно-розшукової діяльності, прокуратурою області перевірено 15,5 тисяч оперативно-розшукових справ. Скасовано 554  незаконні постанови, у тому числі внаслідок реалізації яких могли бути порушені права громадян. Розглянуто 236 подань прокурора із вжиттям заходів до усунення порушень закону (+12,9%) та 321 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Якість досудового слідства в органах міліції залишається практично на рівні позаминулого року. Позитивним є зменшення майже на 24% кількості справ, розслідуваних у строки понад 2 місяці.

Разом з тим, мали місце непоодинокі випадки порушення кримінальних справ за відсутності достатніх приводів і підстав. Нерідко справи порушуються несвоєчасно, першочергові слідчі дії у них проводяться неякісно. Поширеними були факти прийняття незаконних рішень про зупинення досудового слідства і закриття справ.

Прокурорами скасовано 104 незаконні постанови слідчих органів внутрішніх справ про порушення кримінальних справ, більш ніж 8 тисяч постанов про зупинення досудового слідства та 243 постанови про закриття справ, надано  понад 9 вказівок по кримінальним справам.

Попри вжиті заходи, збільшилася кількість осіб, незаконно притягнутих до кримінальної відповідальності. За реабілітуючими підставами закрито справи стосовно 15 осіб (+87%), ще 2 особи виправдано судами (-50%).

Основною причиною порушення конституційних прав громадян є недодержання працівниками правоохоронних органів вимог кримінально-процесуального законодавства, а також неналежний відомчий контроль з боку окремих керівників слідчих підрозділів на місцях.

Незадовільним залишається стан відшкодування у ході слідства завданих злочинами збитків. Минулого року із понад 127,1 млн. грн. збитків відшкодовано лише половину (42,2 млн. грн.).

Наведені проблеми можуть бути вирішені за наявності не тільки принципового прокурорського нагляду, але й належного та фахового відомчого контролю.

 

Стан законності при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства УСБУ в Донецькій області

Органами прокуратури забезпечено нагляд за додержанням законів УСБУ в Донецькій області при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства.

У ході прокурорських перевірок  вивчено 193 оперативно-розшукових справи. Фактів винесення незаконних постанов не встановлювалось.

Прокуратурою Донецької області закрито 1 кримінальну справу, яку порушено без законних приводів і підстав (+1), скасовано одну постанову про порушення кримінальної справи (+1), 8 – про зупинення досудового слідства, надано 58 письмових вказівок про проведення слідчих та інших процесуальних дій (рів.).

Ужиті заходи позитивно вплинули на ефективність роботи та стан додержання законів УСБУ в Донецькій області при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства.

Зокрема до суду з обвинувальним висновком спрямовано 37 (рів) справи, 1(+1) справу про злочини, вчинені організованою групою, 1 (+1) – про корупційні злочини, 2 (+1) – про злочини у бюджетній системі.

 

Стан підтримання державного обвинувачення та участі прокурорів у розгляді судами кримінальних справ

За 12 місяців 2011 року судами за участю прокурорів розглянуто з прийняттям рішення майже 35 тисяч кримінальних справ, з них з постановленням вироків понад 16 тисяч.

Задоволено апеляції прокурорів на незаконні вироки стосовно 1397 осіб, що на 10,4% більше, ніж за 2010 рік.

Певною мірою сприяло профілактиці злочинів збільшення частини засуджених до реального покарання та зменшення звільнених з випробуванням. З понад 18,6 тисяч засуджених 34,5% призначено реальне позбавлення волі, а такі міри покарання, як обмеження волі, арешт, штраф, громадські та виправні роботи – 38,9%.

Залишається проблемним питання щодо забезпечення розгляду справ у «розумні» строки, насамперед тих, по яких підсудні утримуються під вартою.

 

Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах

Станом на 01.01.2012 у слідчих ізоляторах за судами Донецької області рахуються 2879 осіб.

З метою вжиття заходів щодо усунення тяганини при розгляді кримінальних справ у судах при прокурорі області проведено міжвідомчу нараду за участю керівників правоохоронних та судових органів Донецької області, до кваліфікаційної комісії суддів спрямовано 10 подань, за результатами розгляду яких 2 суддів притягнуто до відповідальності. Після втручання прокуратури області керівництвом управління Державної пенітенціарної служби в Донецькій області також вжито низку організаційно-практичних заходів.

Через неналежний стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення на 13% зріс рівень смертності серед ув’язнених та засуджених.

Разом з цим, внаслідок прокурорського реагування Державною пенітенціарною службою України у минулому році, з метою удосконалення діагностики та лікування хворих засуджених, придбано та встановлено медичне обладнання для оснащення медичних частин та лікувальних закладів.

Посилено протидію корупції в установах Державної пенітенціарної служби в Донецькій області. До адміністративної відповідальності  притягнуто 17 посадових осіб, порушено 19 кримінальних справ, з них 2 - стосовно керівників цих установ.

 

 Стан правозахисної діяльності прокурорів

Вжитими організаційними заходами, спрямованими на оптимізацію роботи, вдалося забезпечити ефективне здійснення правозахисної діяльності. Проводилася послідовна робота щодо остаточного припинення практики підміни органів державного контролю.

Правоохоронними та контролюючими органами області вживались заходи щодо погашення заборгованості по заробітній платі.

У 2011 році прокурорами порушено 161 кримінальну справу (у тому числі 106 - за ст. 175 КК України). За документами реагування до відповідальності притягнуто 361 посадовець, з них 51 посадова особа органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування (14,1%), погашено 183,4 млн. грн. заборгованої заробітної плати.

Хоча за рік така заборгованість й знизилась на 34,4 млн. грн., вона залишалась значною у містах Донецьку (56 млн. грн.), Горлівці (16,9 млн. грн.), Слов’янську (15,1 млн. грн.), Макіївці (10 млн. грн.), Маріуполі (7,3 млн. грн.), Сніжному (13,2 млн. грн.), Шахтарському районі (14,1 млн. грн.), а у містах Харцизьку та Димитрові, відбувся її значний зріст (132,8%).

Одним з пріоритетних напрямків правозахисної діяльності залишається питання забезпечення своєчасної сплати внесків до Пенсійного фонду.

Упродовж минулого року органами прокуратури області заявлено позовів про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на 76,5 млн. грн., судами їх задоволено на 45,3 млн. грн., реально відшкодовано 32,4 млн. грн.

Протягом 2011 року органами прокуратури області порушено 7 кримінальних справ за фактами не сплати страхових внесків до фонду, у тому числі кримінальні справи відносно посадовців органів контролю (м. Дзержинськ,  Гірницький район м. Макіївки).

Причиною надвеликого боргу зі сплати єдиного внеску є, насамперед, те, що кошти державного бюджету, які  перераховуються в якості підтримки, зараховуються вугледобувним підприємствам в останні дні місяця. Через що значна частина поточних сплат зараховується на оплату санкцій – виникає борг.

Виявлялися факти неналежного виконання службових обов’язків з боку працівників управлінь Фонду, а також з боку державної виконавчої служби щодо своєчасного примусового виконання рішень.

Вживалися заходи у сфері соціального захисту інвалідів, з початку 2011 року спостерігалося збільшення до 165 млн. грн. заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.  Майже уся сума заборгованості охоплена позовною роботою прокурорів та Фонду соціального захисту інвалідів, але потребує додаткової уваги питання реального погашення боргу, і цьому питанню приділяється увага в поточному році.

У сфері охорони здоров’я залишаються поширеними факти порушень конституційних прав громадян на отримання безоплатної і якісної медичної допомоги у закладах та установах державної і комунальної форм власності, неефективного використання бюджетних коштів та майна.

На цьому напрямі прокурорами порушено 3 кримінальні справи, внесено понад 100 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 268 посадовців.

Не викоренено випадки порушення медичними закладами вимог  чинного законодавства в частині отримання громадянами медичної допомоги на безоплатній основі.

Органами прокуратури особлива увага приділялася дотриманню прав дітей на життя і здоров’я, освіту, опіку, піклування, усиновлення, працю і працевлаштування, соціальний захист, житлові та майнові права.

За прокурорського втручання у цій сфері до відповідальності притягнуто понад 1 тис. службових осіб, поновлено права понад 18 тис. дітей. На їх користь відшкодовано майже 4 млн. грн.

Усього у сфері захисту прав дітей на охорону життя і здоров’я прокурорами порушено понад 20 кримінальних справ, внесено 155  документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 290 службових осіб.

Робота прокурорів пріоритетно  спрямовувалась на посилення нагляду за додержанням вимог бюджетного законодавства та викриття фактів розтрат державних коштів.

За результатами захисту державних інтересів у вказаній сфері  порушено 91 кримінальну справу, з яких 5 справ безпосередньо апаратом прокуратури області. Внесено 330 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 431 особу, з яких 59 посадових осіб контролюючих органів. Відшкодовано 28 млн. грн. Задоволено позовів на суму 79,9 млн. грн. 

Одним із проблемних питань, незважаючи на зменшення боргу на 205 млн. грн., є заборгованість по сплаті податкових платежів, загальна сума якої складала на кінець року  687 млн. грн.

Принципова оцінка прокуратурою області надавалась фактам ухилення від сплати податків до бюджетів всіх рівнів, в т.ч. шляхом порушення кримінальних справ. 

Виявлялися непоодинокі факти зловживань з боку посадових осіб органів державної податкової адміністрації під час виконання службових обов’язків, які спричинили збитки державним інтересам.

Прокуратурою м. Макіївки  порушено кримінальну справу за ст. 15   ч. 2 ст. 364 та ч. 3 КК України стосовно начальника відділу Макіївської ОДПІ, яка незаконно підтвердила формування податкового кредиту з ПДВ ПП "СГ Маяк" на суму понад 27 млн. грн.

Серед однієї з причин значного розміру податкового боргу є неналежне ставлення до виконання своїх обов’язків податковими керуючими, завданням яких є вжиття всіх передбачених заходів до його стягнення.

Складною залишалася ситуація у паливно-енергетичному комплексі, зокрема при розрахунках за спожитий природний газ.

Загалом за результатами правозахисної діяльності у паливно-енергетичному комплексі прокурорами порушено 11 кримінальних справ, з яких 9 вже направлено до суду, внесено 160 документів реагування, притягнуто до відповідальності 71 посадову особу, у тому числі 11 – органів контролю, відшкодовано понад 25,3 млн. грн.

Підприємства теплокомуненерго не дотримуються встановленого алгоритму відрахувань за спожитий газ.

І при цьому цими підприємствами, як засвідчили прокурорські перевірки, претензійно-позовна робота із стягнення боргу за надані послуги не налагоджена, мають місце навіть факти прострочення строків позовної давнини.

*****

Нагадаю, що згідно з Конституцією, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов’язком держави.

З огляду на це, здійснення правозахисної діяльності у екологічній сфері було і є пріоритетним напрямом діяльності прокуратури області.

У 2011 році за фактами грубих порушень вимог природоохоронного законодавства порушено 37 кримінальних справ за службовими злочинами, з яких 11 кримінальних справ стосовно посадовців контролюючих природоохоронних органів. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто понад 1300 (1368) осіб, з яких 289 посадовців органів контролю та 72 – органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування, до бюджету відшкодовано понад 8 млн. грн.

Відсутність комплексного підходу до вирішення проблем у цій сфері, зокрема невжиття заходів щодо «фізичної ліквідації копанок», рекультивації порушених земель, залишаються умовами для скоєння повторних злочинів, кількість яких кожного року залишається на неприємно високому рівні (Сніжне, Торезі, Єнакієве, Харцизьк, Макіївка, Шахтарський район).

Актуальним для області є питання охорони атмосферного повітря. Хоча більш ніж 100 екологічно небезпечних підприємств не мають санітарно-захисних зон, заходи щодо забезпечення цих вимог органами державного контролю та зазначеними підприємствами не вживаються.

Оскільки Донецька область відноситься до найменш водозабезпечених, питання раціонального використання та збереження водних ресурсів є дуже важливим.  Проведені прокуратурою перевірки засвідчили, що не усіма органами виконавчої влади та місцевого самоврядування виконуються вимоги Водного кодексу України.

Наприклад, Тельманівською РДА не забезпечено виконання заходів щодо реконструкції та заміни систем централізованого водопостачання, Дружківською, Слов'янською, Димитрівською  міськими радами - розроблення та затвердження місцевих програм у галузі водозабезпечення, раціонального використання та збереження водних ресурсів тощо.

В області дотепер не запроваджено практику стимулювання зворотного використання води (замкнутого циклу).

 

Стан представницької діяльності

Органами прокуратури було активізовано роботу щодо захисту конституційних прав громадян в судах. В їх інтересах заявлено позовів на суму 13,2 млн. грн.

Основну увагу приділено стягненню на користь громадян заборгованості по заробітній платі. Сума стягнення за задоволеними позовами (заявами) прокурорів склала  11,9 (+4,7)  млн. грн., добровільно відшкодовано відповідачами та реально виконано судові рішення на суму  7 (+2) млн. грн. 

Напрацьовано позитивні результати і на пріоритетних напрямах захисту у судовому порядку інтересів держави.

З питань оподаткування та стягнення до бюджету заявлено 592 позови на суму 86,5 млн. грн., задоволено 584 позови на 78,6 млн. грн. реальне виконання судових рішень склало 38,8 млн. грн. та 3 млн. грн. відшкодовано добровільно.

В інтересах органів і фондів соціальної спрямованості заявлено 686 позовів на 86 млн. грн., судами задоволено 632 позови на суму 53,7 млн. грн., добровільно відшкодовано та реально виконано судових рішень майже на 57 млн. грн.

Активізовано також представницьку діяльність в судах у сфері паливно-енергетичного комплексу (заявлено позовів на суму понад 66,5 млн. грн., стягнуто понад 66 млн. грн.).

 Протягом 2011 року органами прокуратури Донецької області забезпечено участь у розгляді судами біля 5 тисяч справ. Здійснено вступ у розгляд судами 2,4 тисяч справ за позовами інших осіб, більшість з яких на захист прав неповнолітніх.

За результатами оскарження прокурором незаконних судових рішень, запобігнуто незаконному відшкодуванню з бюджету коштів у розмірі 39 млн. грн.

Реально виконано судових рішень на суму 105,6 (+14) млн. грн., у тому числі до бюджету – понад 41 (+22,7) млн. грн.

 

Упродовж останніх років навантаження на прокурорсько-слідчих працівників з розгляду і вирішення звернень залишається значним. У минулому році до органів прокуратури надійшло 48,8 тис. звернень, з яких вирішено 33,7 тис., в тому числі кожне четверте – працівниками апарату прокуратури області.

До приймальні громадян прокуратури Донецької області за минулий період звернулось 4,7  тис. громадян. Керівництвом прокуратури області на особистому прийомі прийнято 603 особи, з яких особисто прокурором – 250.

Вказані дані свідчать зокрема про те, що органи прокуратури залишаються чи не єдиним захисником законності, прав і свобод громадянина.

Проведені органами прокуратури області перевірки засвідчили поширеність фактів порушень вимог Закону України «Про звернення громадян» в частині необ’єктивного та неповного розгляду звернень, формального підходу до перевірки доводів заявників, а в окремих випадках, не проведення перевірок за окремими фактами взагалі.

Такі порушення виявлені в Маріупольській, Жданівській, Білозерській міських радах, Будьонівській, Ворошиловській, Пролетарській, Петровській радах м. Донецька, Бахмутській сільській раді, Тельманівській райдержадміністрації та багатьох інших.

Загалом, за результатами проведених міськрайпрокурорами перевірок внесено близько 40 документів прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких винних осіб притягнуто до відповідальності.

 

 

Виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Всього до органів прокуратури надійшло 77 запитів (з них 66 до прокуратури області), з яких 43 (30 апаратом) задоволено, по 6 – відмовлено.

Крім того, органами прокуратури області упродовж минулого року, реалізовуючи принцип гласності, систематично висвітлювались у засобах масової інформації результати своєї діяльності, які реально вплинули на поновлення прав громадян та захист інтересів держави, об’єктивно інформувалася громадськість про стан законності та правопорядку в області і заходи до їх зміцнення.

 

 

Стан законності та результати роботи органів прокуратури у 2011 році розглянуто на засіданні колегії прокуратури Донецької області, де надано оцінку наглядовій роботі, визначено пріоритетні завдання та конкретні заходи, спрямовані на удосконалення і підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності.

 

Дякую за увагу.

 

 

Пресс-служба