Документи5/23-708 - Про стан виконання Угоди щодо регіонального розвитку Донецької об...
Документ:
Редакції документа:
Версия для печати

Решение областного совета

Про стан виконання Угоди щодо регіонального розвитку Донецької області між Кабінетом Міністрів України та Донецькою обласною радою

18 червня 2009 року

Заслухавши інформацію про стан виконання у 2008 році Угоди щодо регіонального розвитку Донецької області між Кабінетом Міністрів України та Донецькою обласною радою, укладеної 15.09.2007 та зареєстрованої в Міністерстві економіки України 15.10.2007 за № 1, обласна рада відзначає, що реалізація Угоди відбувалась в умовах неповного виконання сторонами фінансових зобов’язань.

Спільні заходи були фактично профінансовані у сумі 765,6 млн.грн. (72,2 % від передбачених Угодою), у тому числі за рахунок коштів державного бюджету – 699,1 млн.грн. (87,3 %), місцевих бюджетів – 59,8 млн.грн. (90,2 %), інших джерел – 6,7 млн.грн. (3,4 %).

Протягом 2008 року напрацьовано позитивний досвід співпраці центральних і регіональних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення проблем розвитку області.

Понад передбачених Угодою на 2008 рік обсягів (в 1,9 рази)   з державного бюджету профінансовано будівництво нової штучної злітно-посадкової смуги в комунальному підприємстві «Міжнародний аеропорт Донецьк» (96,4 % від загального обсягу фінансування).

Виключно за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища повністю виконані роботи із запобігання негативному впливу на довкілля фосфорних шламів на ВАТ «Содовий завод».

На державному рівні у 2009 році відновлено норму спеціального закону щодо зарахування 70% збору за забруднення навколишнього природного середовища до місцевих бюджетів.

У зв’язку з підготовкою до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу серед юнаків віком до 19 років 2009 року здійснювалися заходи з модернізації інфраструктури, на які у поточному році з обласного бюджету виділено 9,8 млн.грн.

Проте низка проблем щодо розвитку та реструктуризації в регіоні вугільної галузі, а також комплексної модернізації та реконструкції каналу Сіверський Донець-Донбас залишаються невирішеними.

Виходячи з плідної співпраці центральних і місцевих органів влади щодо вирішення проблем розвитку регіону та з метою забезпечення фінансування спільних заходів Угоди у 2009 і наступних роках, керуючись Законом України «Про стимулювання розвитку регіонів», Порядком підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 751, ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.   Інформацію про стан виконання у 2008 році Угоди щодо регіонального розвитку Донецької області між Кабінетом Міністрів України та Донецькою обласною радою взяти до відома.

2.   Відзначити, що встановлення договірних відносин між Кабінетом Міністрів України та обласною радою є ефективним інструментом регіонального розвитку.

3.   Визначити доцільним укладення додаткової угоди щодо регіонального розвитку Донецької області між Кабінетом Міністрів України та Донецькою обласною радою.

4.   Схвалити пропозиції щодо уточнення обсягів фінансування спільних заходів Угоди на 2010-2011 роки (додаються) та направити на розгляд Кабінету Міністрів України.

5.   Виконавчому апарату обласної ради спільно з обласною державною адміністрацією вжити вичерпних заходів щодо максимального виконання зобов’язань обласної ради за Угодою з урахуванням можливостей місцевих бюджетів, а також залучення коштів інвесторів.

6.   Обласній державній адміністрації погодити в установленому порядку з Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України, галузевими міністерствами та іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади обсяги фінансування з державного бюджету на 2010-2011 роки.

7.   Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради Ішкова В.М.Председатель областного совета                                                         А.М. Близнюк

5-й созыв

Даний документ не посилається на інші документи

Немає документів, що посилаються на даний документ

Даний документ не ухвалює інші документи

Даний документ не анулює інші документи