Про РадуСпівпраця
Опитування

Міжрегіональне та міжнародне співробітництво

 

 

Донецька обласна рада здійснює діяльність з розширення міжрегіональних і міжнародних зв'язків.

 

Пріоритетними напрямками у цій діяльності є:

- встановлення контактів Донецької області з іншими регіонами України та країнами ближнього і далекого зарубіжжя в рамках міжрегіонального, транскордонного та прикордонного співробітництва в сферах зовнішньої торгівлі, інвестиційної діяльності, в гуманітарній сфері;

- співпраця з українськими та міжнародними фондами, організаціями з метою залучення фінансових коштів для реалізації інвестиційних проектів і соціальних програм на території області;

- вивчення досвіду роботи регіонів України, інших країн в сфері реформування місцевого самоврядування та виконавчої влади, адміністративно-територіального устрою та суспільних послуг.

 

Донецька обласна рада є членом Української асоціації районних та обласних рад. До складу УАРОР від Донецької області також входять 11 районних рад: Олександрівська, Волноваська, Добропільська, Мангушська, Мар'їнська, Нікольська, Покровська, Слов'янська, Старобешівська, Тельманівська, Ясинуватська.


В рамках співпраці з Асоціацією обласна рада бере безпосередню участь в розробці пропозицій до законів і законопроектів, спрямованих на формування регіональної політики, удосконалення територіальної організації влади, зміцнення місцевої демократії, підтримку територіальних громад та реформування місцевого самоврядування.

16 травня 2017 року Донецькою обласною радою за підтримки Української асоціації районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («Пульс») була проведена професійна майстерня для голів районних рад Донецької області на тему: «Особливості формування територіальних громад області в умовах децентралізації».

Звіти про діяльність УАРОР за січень-травень 2018 року та 2017 рік додаються нижче.


      

В даний час діють угоди і договори про міжрегіональне і міжнародне партнерство, укладені з Вінницькою, Волинською, Дніпропетровською, Івано-Франківською, Кіровоградською, Луганською, Львівською, Полтавською, Тернопільською, Харківською, Херсонською областями, окремими регіонами зарубіжних країн, Програмою Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

З метою обміну досвідом та вирішення спільних завдань неодноразово здійснювалися візити делегацій Донецької області в Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську області, а обласну раду відвідали представники Волинської, Кіровоградської, Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської областей.

 

Серед зарубіжних країн найбільш динамічно розвивається співробітництво з Республікою Польща. Встановлено контакти з Великопольським та Люблінським воєводствами, регулярно здійснюються візити представників Донецької області і обласної ради в Польщу; неодноразово обласна рада приймала делегації польських партнерів для проведення спільних заходів.

Метою даної співпраці є ознайомлення з принципами і механізмом функціонування систем місцевого самоврядування двох країн, обмін думками про шляхи розвитку територіального управління в Україні і розподілі завдань і повноважень між центральними і регіональними органами влади.

В ході спільної роботи складено польсько-український глосарій базових понять регіонального розвитку і територіальної адміністрації, який дозволить польським і українським фахівцям використовувати один понятійний апарат при вивченні польського досвіду реформування місцевого самоврядування та розвитку територій.

Позитивним став досвід співпраці області з Фондом Менеджерських Ініціатив (Польща), результатом якого став спільний проект із впровадження пілотної системи громадських консультацій «Активна громада».

Обласна рада встановила контакти з багатьма країнами Європи, в тому числі з Австрією, Бельгією, Великобританією, Німеччиною, Італією, Росією, Румунією, Фінляндією, Францією, Хорватією, Чехією, Швейцарією, Швецією, а також США.

З 2012 року обласна рада бере участь у програмі Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні», спрямованої на поліпшення ефективності управління фінансами, підвищення якості адміністративних послуг та вдосконалення стандартів публічної етики.

Донецька область є членом Асамблеї Європейських Регіонів, мета якої - сприяння процесам регіоналізації в Європі, міжрегіональному співробітництву та посиленню ролі регіонів.

 


Website Security Test