Прес-центрНовиниУ Донецьку пройшов мітинг-реквієм, присвячени...
Новини

09.04.2021, 15:30

Обрано нового голову Волноваської районної ради. Ним став Сергій Демченко

Інші новини

08.04.2021, 10:45

УАРОР звернулася до Керівника Офісу Президента з пропозиціями щодо врегулювання проблемних питань райрад та подальшого розвитку децентралізації

07.04.2021, 16:40

Рішенням Покровської районної ради територія району в межах виборчих округів закріплена за депутатами районної ради

07.04.2021, 09:40

Конкурс малих грантів від Словацької Республіки

06.04.2021, 11:35

1 квітня стартувала Програма медичних гарантій на 2021 рік

У Донецьку пройшов мітинг-реквієм, присвячений 28-й річниці Чорнобильської катастрофи

25 квітня 2014 року, 11:30

Сьогодні, 25 квітня, в Донецьку біля пам'ятного знаку «Донеччанам - жертвам Чорнобильської катастрофи» відбувся мітинг-реквієм, присвячений 28-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Від Донецької обласної ради в ньому взяв участь голова постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою, депутат Микола Загоруйко.На заході були присутні в.о. заступника голови, директор департаменту охорони здоров'я ОДА Олена Петряєва, перший заступник Донецького міського голови Микола Волков, активісти чорнобильських організацій, священнослужителі, громадськість.

 DSC00644.jpg

Звертаючись до присутніх донеччан, Микола Загоруйко сказав: «Завтра, 26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії.

Двадцять вісім років тому громадяни України, Білорусі, Росії, весь цивілізований світ дізналися страшну звістку - сталася одна з наймасштабніших в історії людства техногенних катастроф.

Аварія на атомній станції спричинила численні людські жертви, завдала великої шкоди народному господарству і непоправної шкоди здоров'ю мільйонів людей.

Її наслідки не змогли остаточно стерти всі ці роки, вони проявляються і понині. Причому особливо сумно бачити відгомін ядерної аварії в молодому поколінні, в їх генетичному рівні здоров'я.

Однак, сьогодні день не тільки скорботний, але і урочистий. Ми згадуємо і віддаємо данину глибокої поваги тим, хто, не шкодуючи життя та здоров'я, встав на боротьбу з радіаційною загрозою.

Напередодні річниці події, яка змінила все ваше життя, від імені депутатського корпусу Донецької обласної ради, від імені всіх жителів Донеччини дякую вам за громаданський подвиг.

Наш спільний обов'язок у тому, щоб якісно піклуватися про тих людей, які жили і працювали на зараженій території, намагатися компенсувати їм втрату здоров'я, підтримувати морально і матеріально.

Донецька обласна рада веде активний діалог з громадськими організаціями чорнобильців. Депутати обласної ради регулярно зустрічаються з представниками даної категорії жителів Донбасу, дізнаються, чого найгостріше потребують ліквідатори аварії та члени їх сімей. Так ми визначаємо, кому і чим треба допомогти. Ми вносимо пропозиції, докладаємо всі зусилля, щоб з бюджету виділялися гроші на лікарські препарати, на отримання житла та автомобілів.

Окремо ми сьогодні говоримо про тих, хто в перші хвилини страшної трагедії прийняв удар на себе і ціною власного життя врятував мільйони людей. Вічна пам'ять загиблим, вічна їм слава.

А Вам, шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС, присутні тут, від усієї душі бажаю здоров'я, благополуччя та довголіття».

 DSC00653.jpg

По закінченні мітингу відбулася поминальна панахида, а потім учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку.

Прес-служба