Пресс-центрНовостиЗ нагоди відзначення Дня визволення Донбасу в...
Новости

20.06.2018, 14:55

Відбулася одноденна фахова майстерня для представників обласної та районних рад області на тему: «Секторальні реформи як невід’ємна складова процесу децентралізації: бюджетна політика»

Другие новости

18.06.2018, 11:05

Звіт про діяльність УАРОР за січень-травень 2018 року

17.06.2018, 10:45

Поздравляем с Днем медицинского работника!

11.06.2018, 09:25

"Донецька область у подіях та особах": 95 років Покровському району

06.06.2018, 09:25

С Днем журналиста!

З нагоди відзначення Дня визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників у населених пунктах Донеччини відбулися урочисті святкові заходи

11 сентября 2017 года, 10:45

 З нагоди відзначення Дня визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників у населених пунктах Донеччини відбулися урочисті святкові заходи.

У Бахмутському районі пройшли шкільні лінійки біля Братської могили партизан громадянської війни 1919 р. та радянських воїнів, які звільняли м. Бахмут у 1943 році. Ведучі нагадали присутнім про ту ціну, яку заплатив український народ у період найстрашнішої за всю світову історію війни 1939-1945 рр., про великий подвиг, про перемогу над фашистами. Лунали вірші, пісні про Україну, мир, пам'ять та шану загиблим на війні.

Також у школах пройшли виховні заходи за темою «Бахмут у роки фашистської окупації 1941-1943 рр.». Діти писали листівки з побажаннями миру та добра. У ході проведених заходів діти знайомилися з історією визволення Бахмута та інших міст Донбасу у роки Другої світової війни, слухали розповіді про героїв, листи з фронту, інформаційні повідомлення, вшановували пам’ять загиблих воїнів, пригадали пам’ятники нашого міста, присвячені загиблим у Другій світовій війні.

У Костянтинівському районі делегація від виконкому міської ради на чолі з секретарем міської ради Юрієм Разумним, міська організація ветеранів України, представники громадськості, учнівська та студентська молодь міста в урочистій обстановці поклали квіти до пам’ятників. «Ми маємо низько вклонитися людям, які обороняли наше місто. Їхній приклад мужності і відваги навічно залишиться в серцях нащадків», – відзначив Юрій Разумний. Учасники із вдячністю згадали усіх, хто поклав своє життя та заради свободи Костянтинівки хвилиною мовчання.

Делегації від підприємств та організацій міст та сел району також провели мітинги та урочисті покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків що знаходяться на території населенних пунктів. Жоден пам’ятник та пам’ятний знак не залишився без уваги жителів.

У Краматорську до скверу Героїв, де поховані загиблі, вшанувати пам'ять визволителів прийшли міський голова Андрій Панков та його заступники, керівництво найбільших підприємств міста, громадські діячі, учні та пересічні краматорчани. Вони поклали квіти до Вічного вогню та ще раз із вдячністю згадали усіх, хто склав своє життя та здоров'я заради свободи Краматорська.

Міський голова Слов'янська Вадим Лях, депутати Слов'янської міської ради, голова Слов'янської міської організації ветеранів Леонід Васильчук та ветерани відвідали пам'ятники та братські могили воїнам Другої світової війни: Монумент Партизанської Слави, кладовище «Північне», вул. Ботанічна, поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв. Після покладання квітів в парку Шовковичний біля Монументу Слави відбувся урочистий мітинг-реквієм “З пам'яттю в серці”. 

В населених пунктах району після урочистих привітань виступили діти та творчі колективи, які виконували пісенні та танцювальні номери. Для ветеранів мер Слов’янська підготував приємний сюрприз, для них була організована поїздка до Святогірська. Спочатку делегація на чолі з очільником міста разом з секретарем міської ради та депутатами відвідали Меморіал Слави, потім ветеранів очікувала прогулянку на катері та пускання разом з міським головою вінка по річці Сіверський Донець. Крім того, ветерани відвідали шпиталь для ветеранів у Святогірську, де виконали пісні воєнних років.

Урочиста хода та святковий мітинг відбулися в Добропіллі. Представники відділів та управлінь міської ради, підприємств вугледобувної промисловості та громадськості  міста взяли участь в урочистій ході та святковому мітингу. 

Наприкінці мітингу вихованці вокальної студії «Дзвіночок» виконали пісню «Мир без війни», на останніх акордах якої у небо злетіли повітряні кульки з дитячими малюнками про мир.

Благочинний Добропільського району протоієрей Леонід Доценко привітав містян зі святом та провів панахиду за загиблими воїнами.

Завершився захід покладанням квітів до Меморіалу загиблим героям-землякам.

У Дружківці відбулося урочисте покладання квітів до братської могили радянських воїнів Південно-Західного фронту, де взяли участь керівництво міста, депутатський корпус, ветерани АТО, ветерани праці, студентська та учнівська молодь, мешканці міста.

 До присутніх звернувся міський голова Валерій Гнатенко. Від імені всіх дружківчан  висловив  щирі слова подяки тим, хто, не дивлячись на смерть, гіркоту втрат та пекельне полум’я боїв, заради прийдешніх поколінь йшов до перемоги – присутнім на заході ветеранам. Побажав і надалі якнайдовше залишатися в строю та силою свого духу бути прикладом патріотизму для молодого покоління.

 На знак пошани та вдячності за військовий подвиг солдат заради миру осінні квіти лягли до братської могили.

Протягом вересня у містах та районах Донбасу будуть проходити урочисті зустрічі з ветеранами-визволителями, години пам’яті, «круглі столи», бесіди, перегляди літератури, тематичні виставки у загальноосвітніх навчальних, позашкільних та бібліотечних закладах міста.

 

 

 

 

Пресс-служба