Пресс-центрНовости7 червня 2017 року у Верховній Раді України в...
Новости

20.06.2018, 14:55

Відбулася одноденна фахова майстерня для представників обласної та районних рад області на тему: «Секторальні реформи як невід’ємна складова процесу децентралізації: бюджетна політика»

Другие новости

18.06.2018, 11:05

Звіт про діяльність УАРОР за січень-травень 2018 року

17.06.2018, 10:45

Поздравляем с Днем медицинского работника!

11.06.2018, 09:25

"Донецька область у подіях та особах": 95 років Покровському району

06.06.2018, 09:25

С Днем журналиста!

7 червня 2017 року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: "Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи"

08 июня 2017 года, 15:10

 7 червня 2017 року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: "Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи"

 У парламентських слуханнях взяли участь народні депутати, представники державних органів влади, вчені та експерти у сфері пенсійного забезпечення, активісти громадських організацій, правозахисники.

Учасники парламентських слухань відзначили, що пенсійне страхування як самостійний вид соціального страхування було запроваджене Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, ухваленими 1998 року. З прийняттям Верховною Радою України 9 липня 2003 року Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про недержавне пенсійне забезпечення» розпочато запровадження трирівневої пенсійної системи.

Сьогодні в Україні функціонують перший і третій рівні системи пенсійного забезпечення. Другий рівень пенсійної системи - накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування - досі не запроваджено.  

Виступаючі також зауважили, що проблеми системи пенсійного забезпечення зумовлені демографічною ситуацією та комплексом соціально-економічних проблем.     

Говорячи про сучасний стан і проблеми першого рівня - солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, учасники слухань акцентували, що вона є основним елементом системи пенсійного забезпечення в Україні  та потребує значного реформування.

Учасники слухань застерігали від очікувань, що другий рівень здатний забезпечити підвищення розмірів пенсій. Запровадження накопичувальної системи - це серйозне випробування для соціально-економічного стану України.

У виступах зверталася увага на те, що головною проблемою накопичувальної системи є проблема збереження накопичень і забезпечення достатнього рівня пенсії. Накопичувальна система передбачає здійснення інвестицій та залучення до цього процесу недержавних фінансових інституцій, що з економічної точки зору завжди є ризикованим інструментом.

Також спад виробництва в національній економіці з подальшим зменшенням рівня зайнятості та зниженням заробітних плат обумовлює звуження бази сплати пенсійних внесків і в солідарну, і в накопичувальну системи.

Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова, підсумовуючи обговорення, зазначила:  пенсійна реформа має бути справедливою по відношенню до всіх.

По темі парламентських слухань депутатами Донецької обласної ради були підготовлені та  направлени пропозиції до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. З пропозиціями можна ознайомитись нижче

Пресс-служба