ОбъявленияДругие объявленияУАРОР: Позиційні документи щодо захисту прав ...
Новости

28.03.2025, 14:20

27.03.2025 НАЗК провів вебінар «Організація роботи з декларування в ОМС»

Другие новости

28.03.2025, 11:00

ПАМ’ЯТКА СУБ’ЄКТАМ ДЕКЛАРУВАННЯ

24.03.2025, 08:35

27.03.2025 року відбудеться вебінар НАЗК для органів місцевого самоврядування

17.03.2025, 05:55

5 березня 2025 року відбулася робоча нарада з керівництвом УАРОР

26.02.2025, 11:10

24 лютого 2025 року відбувся Освітній вебінарі на тему «Законодавство ЄС про державну допомогу з акцентом на Загальний регламент про групові виключення (GBER)»

УАРОР: Позиційні документи щодо захисту прав та інтересів районних і обласних рад в контексті децентралізації

18 апреля 2021 года, 12:15

У другій половині 2019 року розпочався помітний відхід від Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Відповідно до цього Документу, в Україні за декілька років мали бути створені умови для становлення сильного місцевого самоврядування. Зокрема, очікувалось, що обласні та районні ради отримають власні виконавчі органи, матимуть широкі повноваження та відповідні ресурси на їх виконання.

Концепція мала на державному рівні гарантувати розвиток місцевого самоврядування відповідно до європейських традицій демократії, коли через обрані представницькі органи жителі самостійно вирішують свої місцеві справи.

Однак, наприкінці 2019 року дедалі частіше почали лунати заяви, що сильні районні ради не потрібні. Пізніше відбулося й відтермінування змін до Конституції щодо децентралізації влади.

На весні 2020 року вже відкрито говорилося, що місцевого самоврядування на районному рівні не буде!

Водночас формування нового адміністративно-територіального устрою на базовому та районному рівнях відбувалося без належних консультацій як з представниками місцевих рад, так і жителями цих територій. Методика такої роботи також не була серйозно пропрацьована та узгоджена із зацікавленими сторонами.

Асоціації вдалося посприяти, щоб районні ради залишились в системі органів місцевого самоврядування, і у 2020 році відбулися вибори до нових районних рад.

Втім, на жаль, наразі районні ради залишились фактично без повноважень та ресурсів.

Тож пропонуємо ознайомитись з позиційними документи Української асоціації районних та обласних рад щодо захисту прав та інтересів своє спільноти за період вересня 2019 року дотепер за посиланням:

http://uaror.org.ua/?page_id=21767 

Прес-служба