Пресс-центрНовостиДонецкий облсовет будет сотрудничать с Коорди...
Новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Другие новости

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Донецкий облсовет будет сотрудничать с Координационным советом председателей Общественных советов

09 сентября 2011 года, 13:00

Об этом сегодня в ходе первого заседания Координационного совета председателей Общественных советов регионов Украины заявил заместитель председателя Донецкого областного совета Александр Кравцов.

 

Кроме того заместитель главы облсовета поприветствовал членов Координационного совета от имени председателя Донецкого облсовета Андрея Федорука и отметил, что: «Донецкий областной совет будет тесно сотрудничать с Координационным Советом председателей Общественных советов регионов Украины в интересах нашей территориальной громады. Убежден, что наше плодотворное сотрудничество еще больше приблизит нас к созданию гражданского общества».

 

В мероприятии принимали участие и.о. заместителя председателя Донецкой облгосадминистрации Борис Адамов, представители общественных советов регионов Украины.

 

Во время заседания стороны обсудили программу развития гражданского общества в Донецкой области, говорили о необходимости подписания Меморандума о сотрудничестве Общественных советов с Кабинетом министров Украины.

 

Для справки:

 

Проект Меморандума

про партнерство між Кабінетом Міністрів України

та Координаційною радою голів громадських рад регіонів України

 

Кабінет Міністрів України та Координаційна ради голів громадських рад регіонів України,

 

Усвідомлюючи спільну відповідальність держави та громадськості за розвиток суспільства;

 

Визнаючи необхідність конструктивної співпраці Уряду та громадськості для вирішення завдань державної політики;

 

Розуміючи необхідність здійснення конструктивного громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади,

 

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”

 

Домовилися про наступне:

 

Уряд і громадські ради регіонів констатують єдиний підхід в розумінні значимості для сталого демократичного розвитку країни співпраці і партнерства між виконавчою владою та громадянським суспільством в цілому, громадськими радами при органах влади зокрема. Уряд визнає потенційну здатність громадських рад регіонів прийняти на себе функцію медіатора між виконавчою владою та інститутами громадянського суспільства і успішно реалізувати задачі залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики.

 

1. Кабінет Міністрів України підтверджує стремління до подальшої підтримки розвитку громадянського суспільства і функціонування громадських рад при виконавчих органах влади для розширення участі і впливу громадськості на формування і реалізацію державної політики і заявляє про готовність прийняти наступні зобов’язання:


1.1. Сприяти створенню сприятливого правового, організаційного та матеріального  середовища для діяльності громадських рад при виконавчих органах влади.

 

1.2. Забезпечити залучення громадських рад до формування та реалізації державної політики, залучати до розробки проектів рішень.

 

1.3. Сприяти здійсненню громадськими радами своїх моніторингових і контрольних функцій.

 

1.4. Ініціювати прийняття додаткових кроків законодавчого і організаційного характеру по забезпеченню прав і інтересів громадянського суспільства і держави, в тому числі у функціонуванні громадських рад.

 

2. Громадські ради регіонів заявляють про згоду прийняти наступні зобов’язання:


2.1. Надати підтримку і взяти активну участь в модернізації країни і проведенні суспільно необхідних реформ.

 

2.2. Забезпечити якісну реалізацію задач, що витікають з Урядових програм та постанови КМУ № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.

 

2.3. Нарощувати експертний потенціал інститутів громадянського суспільства і громадських рад для посилення аналітичного супроводу при формуванні і реалізації державної політики у різних сферах.

 

2.4. Брати активну участь у вирішенні задач соціального характеру.

Таким чином, Кабінет Міністрів і громадські ради регіонів, виражаючи спільне розуміння задач модернізації розвитку країни і підтверджуючи прийняті на себе зобов’язання, погодились:

забезпечити взаємну підтримку і активну співпрацю в питаннях суспільного розвитку країни, включаючи реалізацію Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства, на основі партнерства і взаємної відповідальності;

 

забезпечити інформаційний обмін щодо проблем діяльності виконавчих органів влади по вирішенню соціально-економічних проблем і реалізації спільних проектів, а також постійний діалог, в тому числі через щоквартальні зустрічі.

 

Меморандум прийнятий на засіданні Координаційної ради голів громадських рад України 9 вересня 2011 року в м. Донецьку.

 

 

Від Кабінету Міністрів України    Від Координаційної ради голів громадських рад України

пресс-служба