Пресс-центрНовостиА.Федорук вручил студбилеты первокурсникам До...
Новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Другие новости

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

А.Федорук вручил студбилеты первокурсникам ДонГУУ

31 августа 2011 года, 17:20

31 августа председатель Донецкого областного совета Андрей Федорук принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню знаний. В рамках торжеств глава облсовета вручил студенческие билеты первокурсникам Донецкого государственного университета управления.

Поздравляя первокурсников  вуза, Андрей Федорук сказал: «Сегодняшний день очень важный в жизни каждого из вас, вы стали студентами Донецкого государственного университета управления. Это большая ответственность. От себя лично и от имени депутатов Донецкого областного совета сердечно поздравляю вас с поступлением в Донецкий государственный университет управления, с началом студенческой жизни! Поступление в ДонГУУ -  это ваш первый жизненный успех, уверен, он станет переломным моментом в жизни каждого из вас. В вузе созданы все условия для учебы на отлично, для творческого роста и интеллектуального развития».

В заключение глава облсовета призвал студентов уважительно относиться к своим преподавателям и друг другу, хорошо учиться.

В торжествах также приняли участие и.о. первого заместителя председателя Донецкой облгосадминистрации Сергей Дергунов, и.о. заместителя губернатора Донетчины Марина Черенкова.

В рамках праздника председатель Донецкого облсовета Андрей Федорук наградил ректора С. Поважного и преподавателей ДонГУУ наградами Донецкого областного совета.

 

Для справки:

Інформаційна довідка
про Донецький державний університет управління

Донецький державний університет управління (ДонДУУ) – один з провідних вищих навчальних закладів освіти України. Акредитований за IV рівнем, Університет управління спеціалізовано займається підготовкою фахівців на засадах органічного поєднання практики, науки й активної громадської діяльності в навчально-виховному процесі, які спроможні розв’язувати складні завдання розбудови української держави, гідної Європейського вибору. Університет створений у 1992 р. для задоволення нагальної потреби у новій формації висококваліфікованих фахівців-управлінців для України, яка вирушила шляхом суверенного розвитку, переходу на ринковий шлях розвитку економіки країни.  
Головна мета діяльності університету – підготовка кадрів вищої кваліфікації для державних структур, підприємств, організацій, виробничих об’єднань, фінансових установ з різними формами власності, розвиток особистості, творчих здібностей людини, здатність забезпечити успіх організації у складних умовах ринкової економіки, вільне володіння двома іноземними мовами, сучасними комп’ютерними й новітніми управлінськими технологіями, національно-патріотичне й громадянське виховання студентів.
У структурі Університету управління 5 факультетів, 3 коледжі, 23 кафедри, 3 навчальні центри, навчально-науковий центр. У складі ДонДУУ функціонують: постійно діючий обласний центр перепідготовки управлінських кадрів, обласний консалтинговий центр, юридична клініка, лабораторія психолого-педагогічних досліджень, соціологічна науково-дослідна лабораторія, регіональний науково-освітній центр SAP і Донецький міський бізнес-інкубатор.
На даний час у ДонДУУ на денній і заочній формах навчається більше 8,5 тисяч студентів, слухачів та аспірантів. Університет здійснює підготовку менеджерів, економістів, соціологів і правознавців за освітньо-кваліфікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».
Навчання студентів провадиться за шістьма галузями фахової підготовки –  «Менеджмент і адміністрування», «Економіка та підприємництво», «Право», «Специфічні категорії», «Соціально-політичні науки», «Державне управління». Вони охоплюють десять напрямів підготовки, сімнадцять спеціальностей і вісім спеціалізацій. Одним з перших у регіоні університет започаткував підготовку за новітніми спеціальностями, такими як «Логістика», «Менеджмент антимонопольної діяльності», «Управління проектами», «Бізнес-адміністрування» (МВА), «Інтелектуальна власність», «Державна служба», «Соціологія».
Навчальний процес  здійснюють 488 висококваліфікованих викладачів. З них 72 доктори наук і професори, 6 академіків НАН України, 1 член-кореспондент Академії педагогічних наук України, 1 академік Академії правових наук України,  56 академіків галузевих академій наук України, 240 кандидатів наук і доцентів.
За останні роки в ДонДУУ докторські дисертації захистили 37, а кандидатські 186 осіб. Наукове звання професора присвоєно 41 особі, а доцента 122 особам. З числа викладацького складу 23 особи мають почесні звання заслужених працівників, 10 осіб є лауреатами Державних премій України, 46 осіб – нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України», 3 особи – Почесні громадяни м. Донецька та Донецької області, 1 – лауреат Премії Президента України для молодих вчених.
З метою забезпечення більш тісного зв’язку навчального процесу з реаліями сучасності університет погоджує навчальні плани і програми з місцевими органами влади. У Донецькому державному університеті управління ефективно запроваджуються елементи системи безперервної освіти. Так, на основі угод з міністерствами, Управлінням державної служби України, Донецькою обласною державною адміністрацією виконуються відповідні наукові дослідження, здійснюється перепідготовка кадрів та підвищення їх кваліфікації. У ДонДУУ відкрито кафедру новітніх технологій у менеджменті на ВАТ Концерн «СТИРОЛ» (м. Горлівка), готується відкриття кафедри на ВАТ «Металургійний комбінат ім. Ілліча» (м. Маріуполь) і ВАТ «Промінвестбанк» Донецька філія.
За підсумками Всеукраїнського рейтингу «Софія Київська» ДонДУУ входив (у різні роки) до складу трьох і п’яти кращих ВНЗ України з управління, а рішенням Інституту рейтингових досліджень у 2003 р. включений до числа переможців Всеукраїнського рейтингу «Найкращі підприємства України» в номінації «Вища освіта».  У 2004 р. університет посів третє місце за підсумками Всеукраїнського рейтингу серед управлінських ВНЗ. За вагомий особистий внесок у справу єднання українського народу, розбудову демократичної, соціальної й правової держави проректор з навчальної роботи університету В.І. Токарева нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня.
У науковому доробку студентів ДонДУУ за останні п'ять років є три міжнародні гранти, 44 призові роботи на Всеукраїнських студентських наукових конкурсах і конкурсах дипломних робіт, 85 дипломів за кращі доповіді на республіканських і міжнародних студентських наукових конференціях. П’ятдесят два студенти ДонДУУ є переможцями республіканських турів конкурсів, або відзначені за найкращі доповіді на міжнародних студентських конференціях. Щорічно 12 студентів отримують іменні стипендії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Донецької обласної ради тощо.
За роки існування професорсько-викладацьким складом університету підготовлено понад 24000 фахівців, здатних ефективно працювати в змінних умовах ринкової економіки. Кожний четвертий випускник одержав диплом із відзнакою.
Стратегічним напрямком діяльності колективу університету є запитаність випускників. Гаслу «Запитаність випускників – наше головне завдання» підпорядкована вся навчально-виховна і наукова діяльність університету. Найголовнішим підтвердженням реалізації такої стратегії є показник працевлаштування випускників, який складає за останні п’ять років 95%. Цей показник є стабільним, незважаючи на зростання кількості випускників нашого університету.
Випускники ДонДУУ успішно працюють на керівних посадах Центральних органів влади, Донецької обласної державної адміністрації, Донецької міської ради, виконкомів районних рад, райдержадміністрацій, на таких підприємствах, як ЗАТ «СКМ», ЗАТ «Єнакієвський металургійний завод», ВАТ «Харцизький трубний завод», ДП «Донецька вугільна коксова компанія», ЗАТ «Індустріальна спілка Донбасу», АТ «Данко», ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент», ЗАТ «Укрсервіс», ЗАТ «Будгіпс», ЗАТ «Укрпідшипник», Юридична фірма «ЗАКОН», ЗАТ «Корпорація ДТЕК», ЗАТ «КОНТІ», ЗАТ «Донецький металургійний завод», АТ «Точмаш» та інших; у банківських установах «Фінанси та кредит», «Промекономбанк», «Укрсоцбанк», «Промінвест», «Укрсиббанк», «Дельта банк»; у страхових компаніях ЗАТ «АСКА», ЗАТ «ВУСО». Лише в Донецьку понад 2,5 тисяч випускників університету очолюють малі та середні підприємства.
В університеті широко представлена та розвивається практика партнерства з роботодавцями.  У короткострокову плані – участь у заходах: «Зустріч студентів з роботодавцем», «Презентація підприємства»,  «Ярмарок вакансій», «Круглий стіл з роботодавцем». У довготривалому плані – постійне надання  інформації про вакансії, підбір кваліфікованих фахівців, подальше працевлаштування, обмін інформацією про відкриття нових спеціальностей в університеті, надання допомоги роботодавцю в проведенні презентації нового продукту, взяття участі в спільних  науково-дослідних роботах.
За результатами оцінки актуальності проблеми отримання першого робочого місця молодим фахівцем у ДонДУУ створено службу працевлаштування випускників, яка надає інформацію про вакансії (робота, стажування), консультації, тренінги і презентації, доступ до інформаційних і технічних ресурсів, юридичний супровід працевлаштування. Задля підтримки зворотного зв’язку з випускниками університету створено Асоціацію випускників ДонДУУ. Основна мета діяльності асоціації – отримання оцінок і пропозицій щодо навчальних планів і програм від випускників, які з працевлаштуванням отримали змогу використати на практиці здобуті в університеті знання. Такий зв’язок з кафедрами і деканатами дозволяє своєчасно коригувати навчальні плани і програми й оцінювати кадрове забезпечення університету.
Науково-дослідна робота в ДонДУУ здійснюється в межах основних наукових напрямів і шкіл, пов’язаних із розв’язанням проблем функціонування організаційно-господарського механізму розвитку економіки ринкового реформування управління економікою України, вдосконалення фінансових методів управління підприємствами та іншими суб'єктами ринкової економіки, розвитку системи господарчого законодавства, соціально-гуманітарних проблем менеджменту тощо.
Науково-дослідні роботи (НДР), що виконуються на кафедрах, здійснювалися в межах тематичного плану ДонДУУ, який складається з 52 комплексних НДР, де виконувалося 144 наукові теми, включаючи теми дисертаційних досліджень докторантів, аспірантів і здобувачів ДонДУУ. Загалом на рівні університету діють 40 угод із закордонними установами, 4 – з установами НАН України, 18 – з ВНЗ України, 24 – з підприємствами, 6 – з іншими науковими установами. Крім того, підрозділами ДонДУУ укладено 46 договорів про наукове і творче співробітництво (у межах їх профілю).
З 1994 р. успішно функціонує аспірантура за спеціальностями: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), 09.00.03 – соціальна філософія та історія філософії, 22.00.04 – спеціальні і галузеві соціології, 25.00.02 – механізми державного управління, 25.00.04 – місцеве самоврядування, а докторантура за спеціальностями: 25.00.02 – механізми державного управління і 25.00.04 – місцеве самоврядування.
На даний момент в аспірантурі ДонДУУ проходять підготовку 208 аспірантів і здобувачів.
Атестацію науково-педагогічних кадрів здійснюють чотири спеціалізовані вчені ради:
з державного управління – спеціалізована вчена рада Д 11.107.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук з державного управління за спеціальностями:
25.00.02 «Механізми державного управління»;
25.00.04 «Місцеве самоврядування»;
- з економічних наук – спеціалізована вчена рада Д 11.128.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальностями:
08.00.03 «Економіка та управління національним господарством»;
08.00.06 «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища»;
- з економічних наук – спеціалізована вчена рада К 11.128.02 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальностями:
08.00.05 «Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка»;
08.00.07 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика»;
- соціологічних наук – спеціалізована вчена рада з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук за спеціальностями:
22.00.01 «Теорія та історія соціології»;
22.00.04 «Галузеві соціології».
У спеціалізованих вчених радах університету захищено 25 докторських і 147 кандидатських дисертацій.
Кафедри ДонДУУ були розробниками окремих розділів «Стратегії розвитку м. Донецька до 2020 року» і «Стратегії економічного та соціального розвитку Донецької області до 2015 року». Під час таких досліджень університет, зокрема, виявляє теми актуальних для регіону майбутніх дисертаційних досліджень.
ДонДУУ активно проводить профорієнтаційну роботу. Навчання в центрі довузівської підготовки щорічно проходять близько 40% абітурієнтів університету. Протягом 1-2 років, поєднуючи навчання в школі з навчанням на факультеті, молоді люди мають змогу адаптуватись до навчання, переконатися, що вони зробили правильний вибір спеціальності й напрямку підготовки.
Одним з провідних завдань університету, як і всієї вищої школи, є виховання у студентів патріотизму, національної свідомості, формування наукового світогляду, сучасної системи професійних знань, розвиток творчих здібностей. В основу освітньо-виховної системи університету покладена парадигма особисто-зорієнтованої освіти й виховання. Ключовим у роботі зі студентами є принцип «Кожна особистість – унікальна».
З метою покращення виховної роботи укладено угоди про співробітництво з театрально-видовищними установами міста, творчими спілками міста Донецька.
У ДонДУУ створена команда КВК, яка стала активним учасником ігор КВК всеукраїнського, регіонального і міського рівнів, у 2007 р. брала участь в іграх Вищої Української ліги КВК і в Зимовому кубку Президента України.
Особлива увага приділяється розвитку студентського самоврядування. На рівні університету інтереси молоді представляють і захищають профком студентів і студентська рада. Розгалужена структура студентського самоврядування охоплює всі сфери навчання, дозвілля і побуту студентства. Реалізуючи свої організаційні навички та знання, здобуті в університеті, органи студентського самоврядування ініціюють проведення різноманітних акцій у Донецьку та в Донецькій області. Студентська рада ДонДУУ є безпосереднім організатором таких значних регіональних заходів, як «Студентська республіка», «Тиждень студентської науки», «Міжвузівський дебют першокурсника», благодійної акції «Рука допомоги». Високий організаційний рівень заходів неодноразово відзначено дипломами облдержадміністрації, міської ради й Донецького обкому профспілки працівників освіти і науки. Профспілкова організація студентів стала переможцем регіонального конкурсу «Золотий скіф» у номінації «Краща молодіжна ініціатива», а голова профкому студентів нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
Організація і розвиток міжнародного співробітництва – один із головних напрямків стратегічного плану розвитку ДонДУУ. Міжнародне співробітництво спрямоване на інтеграцію університету до європейського й світового освітнього простору, сприяє встановленню і розвитку партнерських зв’язків із закордонними ВНЗ, підвищенню якості освіти, посиленню міжнародних напрямків науково-дослідницької діяльності, а також надає можливість одержання позабюджетного фінансування з боку міжнародних фондів, програм та ініціатив, що працюють у галузі освіти.
За час свого існування ДонДУУ уклав більше 40 договорів про співробітництво із закордонними ВНЗ. На даний момент активне співробітництво здійснюється з 21 іноземним освітнім закладом за договорами та в межах спільних міжнародних проектів. В університеті активно впроваджується обмінна програма викладачів і студентів із закордонними університетами Чеської республіки, Польщі, Німеччини.
Сьогодні ДонДУУ приділяє важливу увагу співробітництву з міжнародними фондами-донорами й неурядовими організаціями в галузі науки і освіти. Університет бере участь у проектах USAID, TACIS, ACCELS і IREX(США), Alliance Francaise (Франція), Центральноєвропейського університету (Угорщина).
ДонДУУ постійно бере участь у європейських проектах за програмами ТЕМПУС і Жана Моне:
2003-2006 рр. – проект CD_JEP 23250-2002 «Магістр бізнес адміністрування та інформаційні технології» за програмою ТЕМПУС;
2005-2006 рр. – проект SCM_T015B05-2005 “Майстерні з впровадження практичних заходів реформування вищої освіти в Україні” за програмою ТЕМПУС;
2006-2009 рр. – проект з викладання навчального модуля «Європейська економічна інтеграція» за програмою Жана Моне;
2008-2009 рр. – проект «Інститут поглибленого навчання «Архітектура Європейської безпеки: інтеграція, кооперація чи конфронтація?» за програмою Жана Моне.
2009-2012 рр. – проект з викладання навчального модулю «Європейська соціальна політика та моделі соціального партнерства» за програмою Жана Моне
2010 р. – проект  «Підприємництво у вищій освіті» у партнерстві з компанією «System Capital Management» за програмою Європейської Тренінгової Фундації.
У 2002-2006 рр. університет успішно співпрацював із Службою старших експертів «SES» (Бонн, Німеччина). Експерти цієї служби дали високу оцінку організації навчального процесу в університеті в контексті положень Болонської декларації. У 2007 р. ДонДУУ став членом Євразійської асоціації університетів (ЄАУ) і був прийнятий у міжнародний науковий консорціум COURAGE (США).  Важливу роль у навчальному процесі університету відіграють не тільки короткострокові візити викладачів із закордонних університетів, але й повні курси лекцій, запрошених на тривалий термін іноземних викладачів та експертів. За останні 5 років у навчальному процесі ДонДУУ взяли участь 42 професори з Німеччини, Польщі, США, Російської Федерації, Великобританії, Італії, Іспанії, Ірландії, Швеції та інших країн.
З  дня заснування університету в його структурі функціонує факультет по роботі з іноземними студентами. За 1993-2006 рр. довузівську підготовку в ДонДУУ пройшли більш 100 іноземних громадян з Китаю, Лівану, Камеруну, Нігерії, Шрі-Ланки, Ефіопії, Сирії, Ємену, Бангладеш. Дипломи бакалаврів і магістрів одержали іноземні студенти з країн Азії, Африки, Латинської Америки. У поточному навчальному році навчання в ДонДУУ на різних рівнях проходять 43 іноземних студенти з Китаю, Перу, Нігерії, Росії, Грузії, Лівії, Білорусії.
У Донецькому державному університеті управління велике значення приділяється розвитку спорту. Серед студентів університету сьогодні 2 заслужених майстри спорту, 14 майстрів спорту міжнародного класу, у т. ч. 1 міжнародний майстер ФІДЕ, 103 майстри спорту. Серед них Наталя Тобіас – бронзовий призер Олімпіади в Пекіні, чемпіонка Всесвітньої універсіади в Токіо, півфіналіст Олімпіади в Афінах (легка атлетика), Юлія Кревсун – чемпіонка Всесвітньої універсіади в Бангкоку (легка атлетика), Антоніна Єфремова – переможниця Кубку Європи, бронзовий призер Всесвітньої універсіади 2005 р., учасниця Олімпійських ігор в Афінах (легка атлетика), Володимир Кравець – чемпіон України, учасник Олімпійських ігор в Афінах (бокс), Павло Давидов – чемпіон світу серед кадетів (бокс), Данило Степаненко – чемпіон світу (кікбоксинг), Геннадій Матюшин – міжнародний майстер ФІДЕ, срібний призер молодіжної першості України (шахи) і багато інших.
Успішно закінчили навчання й одержали дипломи магістрів Лілія Подкопаєва – двократна олімпійська чемпіонка, багатократна чемпіонка світу і Європи зі спортивної гімнастики, Яна Клочкова – Герой України, чотирикратна олімпійська чемпіонка, багаторазова чемпіонка світу і Європи з плавання, Ірина Ліщинська – срібний призер Олімпіади в Пекіні, чемпіонка Всесвітньої універсіади з легкої атлетики, Віктор Сивоконенко – чемпіон світу з рукопашного бою, Марина Шингер – чемпіонка світу з боротьби самбо, Дмитро Чигринський – майстер спорту міжнародного класу, чинний володар кубку УЄФА в складі команди «Шахтар» (Донецьк).
Протягом багатьох років успішно захищають спортивну честь університету багатократний чемпіон України, призер Кубка Європейської ліги – гандбольна команда «Шахтар-Академія», чемпіон і призер області та України – збірна команда з футболу, жіноча і чоловіча волейбольні команди – призери універсіади Донецької області, збірна команда з карате – срібний призер першості Донецької області серед студентів, переможці міжнародних змагань – команда тріатлоністів, срібний призер універсіади України – збірна команда з боротьби самбо, дзюдо, кулачного бою, жіноча баскетбольна команда – призер першості європейських ВНЗ управлінських та економічних спеціальностей «Турнір п’яти».
ДонДУУ має сучасну матеріально-технічну базу: 7 навчальних корпусів із сучасно обладнаними аудиторіями, 22 комп'ютерних класи, міні-друкарню, копіювальну техніку, відео- та аудіоапаратуру в достатній кількості. Парк комп’ютерної техніки налічує понад 800 одиниць. Бібліотека з читальними залами розміщена в чотирьох навчальних корпусах, а її спеціалізований фонд складає понад 0,2 млн. примірників. Читальні зали бібліотеки розташовано в усіх гуртожитках університету, що дає змогу студентам готуватися до занять безпосередньо за місцем проживання.
Кафе і буфети працюють у кожному навчальному корпусі. ДонДУУ має гуртожитки на 1670 місць, що дозволяє задовольняти потреби студентів на 100%. Гуртожитки ДонДУУ щорічно визнаються найкращими в Донецькій області.

Пресс-служба