Пресс-центрНовостиАндрей Федорук посетил ДонНУ...
Новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Другие новости

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Андрей Федорук посетил ДонНУ

30 августа 2011 года, 16:55

Сегодня председатель Донецкого областного совета Андрей Федорук принял  участие в  праздничной церемонии посвящения в студенты Донецкого национального университета.

Поздравляя первокурсников, Андрей Федорук сказал: «Сложно переоценить эту ступень в биографии каждого из вас. Студенчество – это тот период, когда уже только от вас зависит, как сложится ваша дальнейшая жизнь. Вы должны знать, что чем больше сил вы отдадите учебе, чем ярче проявите себя в общественной жизни вуза, тем больше шансов будет у вас в дальнейшем для полной самореализации. Какую бы карьеру вы ни выбрали, будь то наука, экономика, политика, социальная сфера, или же любое другое направление, знайте, что ее начало заложено уже сегодня. Ваш вуз по праву гордится своими выпускниками, среди которых множество известных и уважаемых людей. Потому что Донецкий национальный университет – это вуз высочайшего уровня, выпускники которого востребованы не только в Донецкой области, но и в Украине, и во всем мире. Знайте, что, в первую очередь, это стало возможным благодаря вашим наставникам, преподавателям, которые вкладывают в своих студентов всю свою душу, все знания. Я уверен, вы будете им благодарны за заботу и внимание, которым они вас окружат, за тот багаж знаний, который будет с вами всю жизнь».

Студентов Донецкого национального университета поздравили также выпускник данного ВУЗа, начальник управления образования и науки облгосадминистрации Юрий Соловьев, преподаватели и деканы факультетов.

Для справки:

Донецький національний університет

Name of institution of higher education: Donetsk National University

Рівень акредитації: заклад IV рівня акредитації. Сертифікат РД- IV № 050120 від 15.02.2010 р.

Форма власності: державна

Рік заснування: З 1937 р. – Сталінський педагогічний інститут,
1965 р. – Донецький державний університет,
2000 р. – Донецький національний університет.

Країна: України
Місто: Донецьк
Поштовий індекс: 83001
Адреса: м. Донецьк, вул. Університетська, 24
Тел.: (062) 337-19-45 факс: (062) 304-41-12
e-mail: rector@donnu.edu.ua сайт: www.donnu.edu.ua

Єгоров Петро Володимирович – в.о. ректора Донецького національного університету, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, заслужений працівник освіти.

Донецький національний університет є одним з провідних класичних університетів не тільки Донецького регіону, а і всієї України. Його історія бере свій початок від моменту створення в місті педагогічного інституту, який у 1965 році перетворено на університет. Одночасно з цим створено й Донецький науковий центр Національної академії наук України, основним підрозділом якого є університет. Донецький національний університет - це новий тип закладу освіти України, у якому запроваджена безперервна система підготовки висококваліфікованих кадрів, єдиний навчально-науково-виробничий комплекс, до структури якого входять: 11 факультетів; 2 технікуми; перший в Україні україномовний ліцей, а також сільський ліцей в місті Волноваха; 5 навчально-консультаційних центрів підготовки і перепідготовки спеціалістів; 4 навчально-виробничих комплекси; 6 навчальних комплексів; факультет перепідготовки та підвищення кваліфікації і курси перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва; кафедра ЮНЕСКО "Екологія техногенного регіону"; асоційований центр ЮНЕСКО з мікронаукового експерименту; Молодіжний центр правових досліджень; центр політологічних досліджень; молодіжний центр наукових досліджень; консультаційні центри Британської, Німецької і Французької Рад; лабораторія міжнародного науково-технічного співробітництва; науково-інформаційний центр міжнародної безпеки та євроатлантичного співробітництва; регіональний центр співробітництва з Європейським Союзом у сфері науки та технологій; аспірантура з 62 спеціальності; докторантура з 22 спеціальностей.
В університеті навчається близько 15 тисяч студентів, ведеться підготовка спеціалістів з природничого, гуманітарного й економічного профілів на рівні бакалавра, спеціаліста і магістра з 49 спеціальностей.
На цей час Донецький національний університет є складовою частиною Донецького наукового центру НАН України та Міносвіти і науки, молоді та спорту України, його викладачі разом із вченими академічних інститутів продовжують здійснювати підготовку фахівців з природничих та гуманітарних спеціальностей. У закладі проводяться наукові дослідження за 11 головними напрямками фундаментальних і прикладних наук, тут працюють 37 визнаних наукових шкіл.
У ДонНУ навчальний процес забезпечує 71 кафедра. До складу входять:
32 академіки НАН України та галузевих академій;
13 членів-кореспондентів НАН України та галузевих академій;
5 лауреатів державних премій України з питань науки і техніки;
18 заслужених діячів науки й заслужених працівників вищої школи України;
114 професорів, докторів наук;
490 доцентів, кандидатів наук.
У розпорядженні студентів 12 навчальних корпусів, загальною площею навчальних приміщень 36 518 кв.м,  управління інформатизації, центр інформаційних комп’ютерних технологій, навчальні та наукові лабораторії, 61 комп'ютерний клас, найбільша серед вищих навчальних закладів Донецька бібліотека з 10 читальними залами на 400 місць і загальним книжковим фондом майже 1,1 млн. томів. Загальна кількість персональних комп’ютерів нараховує близько 2 500 одиниць, працюють загальноуніверситетські комп'ютерні мережі, INTERNET, створена потужна поліграфічна база. Студенти мешкають в 6 обладнаних гуртожитках, один з яких надано сімейним студентам; працює студентська їдальня, санаторій-профілакторій, плавальний басейн міжнародного стандарту, 4 спортивних зали, спортивно-оздоровчий табір “Наука”, навчально-оздоровчий комплекс «Сокіл» у селищі Дронівка, молодіжний студентський центр “Бригантина”.
Університет створює умови для духовного й фізичного розвитку молоді. Студентам надана можливість, згідно з бажаннями і здібностями, займатися 20 видами спорту. Жіночі команди з волейболу й настільного тенісу виступають у вищій лізі чемпіонатів України. Щороку проводяться Спартакіади університету з 12 видів спорту, огляди студентської самодіяльності, змагання команд Клубу веселих і кмітливих. Незабутні враження залишають свята на честь Днів працівників освіти, студента, днів факультетів, гуморини тощо.
За час свого існування університет підготував і випустив близько 100 тис. фахівців вищої кваліфікації, понад 2 тис. з них захистили докторські та кандидатські дисертації. Випускники університету працюють у різних галузях господарства України, очолюють важливі установи, працюють в адміністративних структурах міст та районів області.
Університет готує фахівців для багатьох країн світу. За роки його існування підготовлено понад 6 тис. спеціалістів для зарубіжних країн, 112 з них стали кандидатами й докторами наук та посідають високі керівні посади у своїх країнах.
Університет підтримує зв'язки з 26 університетами світу. Він - член Європейської асоціації університетів, член консорціуму класичних університетів прикордонних областей Білорусі, Росії, України, двох міжнародних фундацій (Євразійська та АІМ0S), учасник 7 Європейських міжнародних освітніх проектів за програмами TEMPUS TACIS та Британської Ради. У 2004 році університет одним з перших в Україні підписав «Magna Charta» Європейських університетів.
У 2011 році вперше збірна команда студентів Донецького національного університету, у складі якої були Антон Луньов, Іван Шматків та Антон Ломонос, на чолі з тренером команди, доцентом кафедри „комп’ютерні технології” Антоном Парамоновим, завоювала  „срібло” у фіналі чемпіонату світу зі спортивного програмування АСМ ІСРС-2011. Також проривом для науки Донбасу в 2011 році став досвід асистента кафедри зоології біологічного факультету Дмитра Пилипенка, який цілий рік жив і працював на українській станції „Академік Вернадський” в Антарктиді.

Пресс-служба