Пресс-центрНовостиУряд направив на розгляд Парламенту законопро...
Новости

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Другие новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

Уряд направив на розгляд Парламенту законопроект про службу в органах місцевого самоврядування

05 января 2022 года, 16:55

Кабінет Міністрів України направив на розгляд Парламенту проект Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Документ зареєстровано 5 січня 2022 року за № 6504. Його розробник – Національне агентство України з питань державної служби.

З прийняттям законопроекту, службу в органах місцевого самоврядування нарешті буде синхронізовано із законом України «Про державну службу».

У пояснювальній записці до проекту Закону йдеться, що в контексті децентралізації публічної влади серед пріоритетів - удосконалення принципів служби в органах місцевого самоврядування (ОМС), процедур добору та проходження служби в ОМС, соціальних гарантій та відповідальності службовців місцевого самоврядування, стимулювання кар’єрного зростання, деполітизації цієї служби та ін.

У Міністерстві розвитку громад та територій, яке є ключовим у реалізації завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» назвали надзвичайно важливим для розвитку професійних кадрів органів місцевого самоврядування.

«Докорінна реформа системи місцевого самоврядування разом з децентралізацією влади вимагають якісних кадрів на місцях – професійних, мотивованих, здатних ефективно працювати над розвитком громад. Місцеве самоврядування зачекалося цього закону. Ми раді, що він уже в парламенті. Мінрегіон обов’язково долучиться до його розгляду профільним Комітетом разом з іншими зацікавленими сторонами з тим, щоб парламент зміг ухвалити ті норми, яких потребують службовці органів місцевого самоврядування», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Проєкт Закону передбачає зміни, зокрема, щодо:

 • розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування;
 • закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій передбачених виборчим законодавством;
 • закріплення повноважень керівника служби в органах місцевого самоврядування;
 • упорядкування проведення відкритих конкурсів на посади службовців місцевого самоврядування; опублікування оголошення про конкурс та результатів його проведення через Єдиний портал вакансій публічної служби;
 • оновлення порядку формування складу конкурсної комісії;
 • запровадження щорічного оцінювання результатів службової діяльності службовців місцевого самоврядування;
 • оновлення порядку професійного розвитку службовців місцевого самоврядування;
 • запровадження механізмів кар’єрного просування службовців місцевого самоврядування, шляхом застосування можливості переведення на вищі посади служби в органах місцевого самоврядування в межах категорії посад протягом одного року після отримання відмінної оцінки за результатами щорічного оцінювання;
 • удосконалення кадрового резерву службовців місцевого самоврядування;
 • встановлення рамки посадових окладів службовців місцевого самоврядування;
 • встановлення дисциплінарної та матеріальної відповідальності службовців місцевого самоврядування.
За інформацією сайту Децентралізація

Пресслужба