Пресс-центрНовостиДо Дня місцевого самоврядування: досвід робот...
Новости

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Другие новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

До Дня місцевого самоврядування: досвід роботи рад Донеччини. Бахмутська й Соледарська міські ради

15 декабря 2021 года, 09:25

БАХМУТСЬКА МІСЬКА РАДА


Проєктний офіс

В Бахмутській міській раді було презентовано Модель проєктно орієнтованого управління розвитком і відкрито Проєктний офіс - як координаційний центр управління проєктами, діяльність якого спрямована на забезпечення участі експертів, наукових та ділових кіл, громадськості в координації та стандартизації управління проєктами в територіальній громаді. проект офис.jpg

Спеціалістка з територіального об’єднання компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ганна Білявська зазначила, що ефективне управління проєктами має бути стандартом в кожній громаді – проєкт стає провідним засобом досягнення цілей, інструментом змін, ефективним способом залучення додаткових ресурсів, і володіння проєктними технологіями, що сьогодні є критично важливим для соціально-економічного розвитку територій, для створення нових горизонтів, партнерської мережі, співпраці із сусідніми громадами.

За словами першого заступника міського голови Максима Суткового, Бахмутська громада завжди готова брати участь у пілотних проєктах та впроваджувати їх у громаді, тому відкриття Проєктного офісу це ще один крок до успішного місцевого розвитку, який лише підсилить добре врядування в громаді, стане дієвим механізмом розв’язання багатьох викликів сьогодення та підвищить інвестиційну привабливість Бахмутської громади.

Проєктний офіс створено та облаштовано меблями й устаткуванням ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує грандіозний проєкт поводження з відходами

В Бахмуті завершується будівництво одної з найбільших в Україні сміттєсортувальних станцій, де працюватимуть близько 40 осіб.

Станція, що має запрацювати вже у березні наступного року, відзначилася одразу ж кількома рекордами.

По-перше, це одна з найбільших сміттєсортувальних станцій в Україні. Її площу заступник Бахмутського міського голови Олександр Марченко озвучив навіть не у квадратних метрах, а у гектарах, – 1,5 га (це 15 тис. кв. м). Станція зможе переробляти 60 тис. тонн відходів на рік.

 мусор 1.jpgПо-друге, це одна з найдорожчих станцій: її кошторисна вартість, враховуючи будівництво з нуля спеціалізованого приміщення, становить 97 млн грн. Ще близько 50 млн грн знадобиться на купівлю спеціального транспорту, а також на облаштування контейнерних майданчиків і купівлю контейнерів для сміття у громадах. (Станцію розглядають як частину нового способу поводження з відходами і як засіб прищеплення відповідної культури місцевим жителям).

Авторитет міського голови Олександра Реви, який керує Бахмутом вже понад 30 років, допоміг подолати спротив деяких жителів громади стосовно будівництва станції. Треба сказати, що спротив цей не був значним: станцію вирішили розташувати поруч зі сміттєзвалищем, що знаходиться поза містом, де вона нікому не заважатиме. Сміттєвози, що прямуватимуть до нього з шести інших громад, будуть їздити лише порівняно міцними дорогами обласного значення і не псуватимуть місцевих доріг. Бахмутська міська рада одразу ж запевнила, що жодного сміттєспалювального обладнання на станції не буде.

Та головне, міські очільники заявили, що громада не залишатиме відходи шести громад у себе. Вона буде лише сортувати їх, а згодом перевозити залишки на регіональний полігон, де з них, можливо, вироблятимуть біогаз. На разі вирішується, де саме буде знаходитися регіональний полігон. Вишенькою на торті стала обіцянка закрити разом зі сміттєзвалищами партнерських громад також і Бахмутський полігон, що працює вже понад 40 років. У результаті міська рада Бахмуту проголосувала за виділення ділянки під будівництво великої сміттєсортувальної станції.

Розвиваючи систему поводження зі сміттям, Бахмутська міська рада планує відкрити по всій громаді пункти прийому скла, пластику та інших цінних складових відходів, причому з такими цінами, щоб робота конкурентів-нелегалів стала нерентабельною. Серед цих пунктів мають бути пункти прийому листя та гілок, з яких планується робити паливо, а також пункти прийому будівельних відходів, з яких мають робити кам’яну суміш для ремонту доріг. Спеціальні подрібнювачі для каміння та дерева громада вже має, і згодом може розширити переробні виробництва до великих цехів.

 «Велике будівництво»: триває спорудження сучасного Центру надання адмінпослуг

Спорудження сучасного Центру надання адміністративних послуг відбувається у Бахмуті за програмою Президента України «Велике будівництво».

Зараз тут уже прокладено зовнішні мережі комунікації і майже завершене прокладання внутрішніх мереж: електропостачання, опалення, кондиціонування та вентиляція. 

На завершальній стадії перебуває розробка проєкту з внутрішнього оздоблення – вже незабаром будівничі зможуть взятися і за цю частину роботи.

Загальна вартість будівництва становить 68 млн грн. Після відкриття ЦНАПу мешканці Бахмутської громади зможуть отримати у новому приміщенні максимальну кількість адміністративних послуг.

 прозорий офыс.jpgПрозорий офіс

Прозорий соціальний офіс офіційно запрацював у Бахмутській громаді. Це вже п'ятий подібний офіс на Донеччині.

Соціальний офіс у Бахмуті об'єднав 5 структур, які надають соціальні послуги населенню. Заклад обслуговуватиме понад 20 тисяч осіб.

На модернізацію приміщення знадобилося 30 місяців і 80,7 млн грн. На будівництво 23 млн грн надійшло з державного бюджету, 42 млн грн - з обласного і 15,7 млнгрн -  із місцевого.

Крім того, Бахмутське управління соцзахисту населення надає послуги і на виїзді: працюють програми "Мобільний соціальний офіс" та "Соціальна громада", які дають змогу отримати соціальні послуги просто за місцем проживання.

«Соціальне таксі» соц такси.jpg

Територіальним центром надання соціальних послуг Бахмутської міської ради впроваджено надання транспортної соціальної послуги «Соціальне таксі».

Мета – поліпшення транспортної доступності особам з інвалідністю І та ІІ груп та дітям з інвалідністю з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, або за допомогою милиць або ходунків.

Скористатися послугою спеціалізованого автомобіля можна 4 рази на місяць.

 

  

СОЛЕДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

 артемсоль 1.jpg

ДП «АРТЕМСІЛЬ» презентувало другий туристичний маршрут

ДП «АРТЕМСІЛЬ» презентувало другий маршрут туристичного проєкту «Феєрія солі». Туристичний об'єкт створений для популяризації туристичного потенціалу Донбасу серед відвідувачів з усієї України та зарубіжжя.

 Розвиваючи туристичний напрямок, ДП «АРТЕМСІЛЬ» розширює список послуг, до яких додається: організація у соляній залі концертів, фестивалів, проведення семінарів, виставок, конференцій, дитячих свят та квестів. "Феєрія солі" - це ще один туристичний магніт Соледарської громади.

Міська рада буде всіляко сприяти залученню інвестицій у розвиток інфраструктури для комфортного перебування туристів у нашій громаді.

 артемсоль 2.jpg

Розпочато роботу мультидисциплінарної команди

На території Соледарської міської територіальної громади з липня місяця розпочала роботу мультидисциплінарна команда з надання адміністративних послуг соціального характеру та соціальних послуг для громадян, які знаходяться на обліку у відділенні соціальної допомоги вдома КУ «ЦНСП».

До складу мультидисциплінарної команди увійшли працівники Управління праці та соціального захисту населення Соледарської міської ради, КУ ЦНСП Соледарської міської ради та медичні працівники фельдшерських або амбулаторних пунктів старостинських округів.

Завдяки плідній співпраці з програмою розвитку ООН в Україні в якості міжнародної технічної допомоги Соледарська міська рада  отримала для надання соціальних послуг спеціальний автомобіль.

За матеріалами сайтів міських рад

Прес-служба