Пресс-центрНовостиДо Дня місцевого самоврядування: досвід робот...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

До Дня місцевого самоврядування: досвід роботи рад Донеччини. Маріупольська міська рада

06 декабря 2021 года, 15:15

Сервісний центр для обслуговування закладів освіти

Сервісний центр - унікальний заклад, який об’єднує централізовану пральню, служби сервісу та клінінгу. Маріуполь став першим містом в Україні, яке впровадило такий підхід до обслуговування закладів освіти. сервис центр.jpg

Спочатку було створено централізовану пральню для білизни з усіх дитсадків міста. За день у центрі можуть перепрати 1,5 тонни білизни. Наразі додали ще служби сервісу та клінінгу.  

Сервісна служба складається з чотирьох професійних мобільних бригад. Вони проводитимуть планові та екстрені ремонти у дошкільних навчальних закладах. Підтримуватимуть в робочому стані внутрішні системи опалення, водопостачання, каналізації, енергопостачання та освітлення.

Спеціалісти клінінгової служби виїжджатимуть до закладів освіти для повноцінного прибирання килимів та м’яких меблів. Для цього закуплено професійне обладнання фірми Kercher.

«Децентралізація відкрила перед нами нові можливості. Оновлюємо школи, дитячі садки. Ефективно управляємо сферою освіти. Проте нова інфраструктура потребує підвищеної уваги. Необхідно якісно утримувати наші навчальні заклади. Мають бути професіонали, які системно слідкуватимуть за технічним оснащенням. Саме тому прийнято рішення про створення сучасної сервісної служби для комфорту наших дітей», - підкреслив міський голова Вадим Бойченко.


Бізнес Інкубатор M.START

Це перша та унікальна для Донецької області програма з навчання підприємців.

М.START - нова та сильна бізнес-спільнота міста, розвиток потенціалу малого та середнього бізнесу, вдосконалення знань і навичок підприємців, робота з експертами та менторами з питань бізнесу. Це обмін досвідом, впровадження нових ідей, стратегій розвитку та реалізація власних бізнес-проєктів.

 инкубатор.jpgБізнес інкубатор допоможе 15-тьом молодим учасникам перетворити ідею в бізнес і стати підприємцем, розвинути свої навички й отримати досвід від експертів.

М.START дає можливість майбутнім і чинним підприємцям:

  • дізнатися про кращі практики наставництва та коучингу;
  • зрозуміти, як вибрати продуктивного ментора;
  • проаналізувати процес організації наставництва для наставників;
  • поліпшити навички створення продуктивного процесу розвитку місцевого бізнесу;
  • перейняти кращий досвід.

По закінченню навчання переможець конкурсу отримає заохочувальний грошовий приз на реалізацію власної ідеї.


Активний парк

У Маріуполі відкрили «Активний парк» за президентською програмою «Здорова Україна». актив парк.jpg

Відкрили його у парку «Веселка». Тут є все: від локації для заняття йогою до траси для катання на роликах, самокатах і скейтах. А у «Вільному просторі» - ігрові майданчики для флорболу, баскетболу та волейболу.

«Маріуполь підтримує розвиток спорту та курс Президента на «Здорову Україну». Активні парки будуть стимулювати до заняття спортом, а дозвілля стане якісним та корисним. Маріуполь створює нові можливості для розвитку молоді, масового та професійного спорту. З такою підтримкою ми зможемо зробити більше!» - наголосив Вадим Бойченко.



У Маріуполі побудують Регіональний медичний центр

Він об’єднає в собі клініку 3-го рівня, університет з дослідницькою базою та студентський кампус.

 медцентр.jpgВідкриття Регіонального медичного центру дозволить понад 1 млн жителів Маріупольської громади та Приазов’я отримувати нові якісні медичні послуги європейського рівня та робити складні операції у рідному місті. Щороку лікарня зможе приймати 100 тисяч пацієнтів.

У багатопрофільній клініці будуть працювати спеціалісти у сферах лікування онкології, гематології, ендокринології, мамології, нейрохірургії, кардіо та судинної хірургії. Робитимуть унікальні операції з трансплантології та рятуватимуть життя у надсучасній реанімації. Це сприятиме залученню кращих спеціалістів з усієї країни та розвитку медичного туризму.


Розвиток вищої освіти

З 2016 року у Маріуполь переїхало три вищих навчальних закладів. Всього у місті 7 вишів. Вперше в Україні тут планується відкрити приватний технічний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка». До навчального процесу залучають світових експертів та викладачів з відомих вишів світу.

 выши.jpg

У Маріуполі створюються комфортні умови, які направлені на привернення уваги молоді до навчання у місті. Для особистого зростання молоді відкриті «Муніципальна школа», ІТ та бізнес інкубатори. У випускників вишів є можливість стати частиною команди муніципалітету, провідних комунальних підприємств, покращити ІТ-навички чи відкрити власну справу.

Крім того, у місті працює новий громадський транспорт, відкриті сучасні ЦНАПи та розвивається медицина. В усіх районах створюються зони відпочинку. Наприклад, оновлені пірс, площа Свободи, парк «Веселка», культурно-туристичний центр «Вежа». Також  клубні заклади культури трансформуються у сучасні мультидисциплінарні осередки, а в музеях впроваджуються цифрові технології. З кожним роком проводиться все більше культурних заходів національного рівня. Серед них - фестивалі MRPL CityFest, ГогольФест, Mariupol Classic. Вони притягують до Маріуполя жителів з різних міст України та країн світу.

Мета - збільшити кількість місцевих та іногородніх студентів через застосування світових практик, підвищення ефективності вищої освіти, розвиток дефіцитних та перспективних спеціальностей.

За словами Вадима Бойченка: «Розвиток Маріуполя складається з декількох частин. Це підвищення комфорту населення, молодь та інвестиції. Тому надалі одна з наших цілей – зробити місто студентським. Створити для молоді України нові можливості, щоб вона пов’язувала своє майбутнє з нашим містом та країною».


Доступне місто

У Маріуполі активно створюють безбар’єрний простір, доступний для всіх маломобільних жителів. Міський голова Вадим Бойченко наголосив, кожен маріуполець має відчувати себе комфортно та мати рівний доступ до сервісів та послуг.

 доступне мисто.jpgМаріуполь зробив багато у напрямку подолання бар’єрів для маломобільних жителів. У бібліотеках з'являються обладнані комп'ютерні кімнати для тих, хто погано бачить, комунальний транспорт обладнаний відкідними пандусами, тротуари - тактильною плиткою.

Особлива увага приділяється соціальним об’єктам, які ремонтуються. Школи, лікарні, центри надання адміністративних послуг, - принципи доступності закладалися в усі заклади, що перебудовували і модернізували. У них створюються пандуси, спеціалізовані санвузли для маломобільних жителів. У школах відкриваються інклюзивні класи.

Так, у Мультицентрі зробили пандуси і встановили спеціальний ліфт для людей з інвалідністю. Для тих, хто погано чує, ввели окремий сервіс - вони можуть спілкуватися через онлайн-перекладача. Умови доступності є й у Центрі розвитку стартапів «1991», у школі №26.

З вересня вже працює оновлений Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Тут є всі умови для повноцінної психологічної, соціальної адаптації дітей, їхнього розвитку та виховання. Після ремонту басейну «Нептун», він зможе приймати також маріупольців з інвалідністю.  

Міський голова Вадим Бойченко наголосив, що безбар’єрність має стосуватися не лише інфраструктурних об’єктів, але й публічного простору. Адже бордюри, сходи без пандусу - це все бар’єри, які не дозволяють людям у візку чи батькам з дитячою коляскою комфортно пересуватися містом.


Маріуполь - лідер «Кодексу прозорої влади»

Маріуполь став лідером «Кодексу прозорої влади». Критерії рейтингу розроблені «Transparent cities» та Інститутом Політичної Освіти – ІПО. Він містить 11 положень: від забезпечення прозорого управління комунальними підприємствами до впровадження місцевої політики відкритих даних. Мета – зниження рівня корупції в Україні.

Кодекс було презентовано у 2020 році, напередодні місцевих виборів. Тоді його підтримали 35 кандидатів. Дев’ять з них стали міськими головами. Вони взяли на себе зобов'язання бути відкритими, прозорими, підзвітними та працювати, аби інформація максимально стало доступною для жителів.
Розробники вирішили дослідити результати роботи за рік та перевірити виконання положень Кодексу. Проаналізувати, як змінилися міста за цей час.

Згідно дослідженню, більшість міст виконали зобов'язання Кодексу на 50%. Найкращий результат показав Маріуполь. У 2020 році місто очолило рейтинги прозорості та підзвітності. Зараз муніципалітет  продовжує тримати високу планку. Сфери прозорість прийняття рішень та оприлюднення актуальних даних про нерухоме майно виконані більш ніж на 80%. 

«Прозорість — важливий показник для Маріуполя. Він є переконливим маркером для маріупольців, бізнесу та інвесторів, який допомагає зрозуміти, що робота муніципалітету відкрита та ефективна. Ми не зупиняємося на досягнутому та продовжимо роботу над підвищенням прозорості та доступності», - наголосив заступник міського голови Михайло Івченко. 

Зараз Маріуполь має власну геоінформаційну систему з даними про території. Містобудівна документація оприлюднюється з даними про міські об’єкти та можливістю їх подальшої обробки. Опубліковані інвестиційні паспорти територій та вільні для забудови ділянки. Інформація розміщена на кількох мовах. В місті створені наглядові ради в установах сфери охорони здоров’я. Щороку проводиться незалежний аудит діяльності комунальних підприємств. Діє власна програма запобігання корупції.

 туризм.jpg

Кращий туристичний центр Приазов’я

Маріуполь посів перше місце за розвитком культурного туризму Приазов’я. Такий висновок зробили експерти Асоціації гостинності в рамках проєкту за підтримки Українського культурного фонду.

«Наша мета – розкрити туристичний потенціал Маріуполя. Це відкриє нові можливості для подальшого розвитку нашого міста. Перша перемога на цьому шляху – визнання міста Великою культурною столицею України 2021. Оновлюємо парки, реконструюємо набережні та шукаємо можливості реалізувати проєкти мрії, які зроблять Маріуполь комфортним містом для жителів та відкриє його туристичний потенціал для всієї України», - наголосив міський голова Вадим Бойченко.

За основу рейтингу було взято п’ять основних місць Приазов’я, які щороку відвідують влітку мільйони туристів: Бердянськ, Генічеськ, Кирилівка, Маріуполь, Мелітополь. Серед усіх міст та селищ Маріуполь посів перше місце набравши 3,9 балів. Далі з однаковим результатом йдуть Бердянськ і Мелітополь - 2,6 балів. За ними - Генічеськ і Арабатська Стрілка (2,4 бали), Кирилівка (1,6 бали).

Потенційними магнітами матеріальної культурної спадщини були визначені архітектура німецького майстра Віктора Нільсена, мозаїки українського модерну, цікаві музеї Маріуполя. Також експерти відзначили автентичну Приазовську кухню, грецькі традиції та поселення, німецьку культурну спадщину.

Окремо були виділені подієві магніти - масштабні фестивалі ГОГОЛЬFEST, MRPL.CITY.FEST та Mariupol Classic.


Проєкти розвитку проекты.jpg

Маріуполь підготував 31 проєкт для фінансування Європейському інвестиційному банку в рамка другої фази Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Їх презентував міський голова Вадим Бойченко під час зустрічі з старшим експертом сектору регіонального розвитку Європейського Інвестиційного Банку в Україні Роєм Дрейкоттом.

Усі проєкти мають соціальний характер та охоплюють різні сфери – медицину, освіту, спорт, транспорт, адміністративні послуги. Вони розбиті на дві черги. У першій черзі 16 проєктів. Серед них - чотири амбулаторії у різних районах міста, ліцеї та дитсадок. Крім того, житло для переселенців, культурний центр «Порт культур», плавальний басейн у Лівобережному районі, ЦНАП та Центр інновацій М-IT на місці «Гіпромезу».

«Ці проєкти про покращення якості життя людей, європейські послуги та сервіси. Ключове – реалізуючи такі важливі інфраструктурні об’єкти, ми на прикладі Маріуполя показуємо, що за Україною майбутнє та розвиток», - наголосив мер.

За матеріалами сайту Маріупольської міської ради

Прес-служба