Пресс-центрНовостиДо Дня місцевого самоврядування: досвід робот...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

До Дня місцевого самоврядування: досвід роботи рад Донеччини. Лиманська міська рада

02 декабря 2021 года, 14:20

Підвищення туристичної привабливості

 проект.jpgПротягом 2020-2021 років успішно реалізується в рамках співпраці між Агенством США з міжнародного розвитку (USAD) та виконавчим комітетом Лиманської міської ради проєкт  «Підвищення туристичної та інвестиційної привабливості Лиманської об'єднаної територіальної громади». 

“Громаді необхідно навчитися користуватися ресурсами, створювати умови для розвитку економіки, сприятливого інвестиційного клімату та в подальшому розвивати туристичну інфраструктуру і демонструвати її унікальні особливості, що роблять її не схожою на інші. Для цього в 2020 році відділом інвестиційної діяльності виконкому та відділом культури і туризму міської ради була сформована та подана заявка на участь у проєкті USAID «Економічна підтримка Східної України». Сума проєкту - 582570 грн.
В результаті реалізації проєкту Лиманська громада отримала необхідні для її подальшого розвитку презентаційні продукти, де відображені можливості Лиманської громади, як перспективної території для залучення туристів та інвестицій.”- зазначає міський голова Олександр Журавльов. 

Путівник “Туристична Лиманщина” підготували у Лиманській міській раді за грантом від Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” у рамках реалізації проєкту “Підвищення туристичної та інвестиційної привабливості Лиманської об’єднаної територіальної громади”. Путівник може бути корисним для жителів громади та її гостей. путівник.jpg

До путівника увійшла інформація про зони відпочинку, рекреаційні ділянки, заказники. Також у ньому позначили місця, де можна відпочити на берегах річок, озер, інших водойм. Лиманщина має близько 200 баз відпочинку, водні ресурси — Блакитні озера, річку Сіверський Донець, вихід на Оскільське водосховище, ліс, заповідник, заказники, Національний природний парк “Святі Гори”, цікаві туристичні об’єкти — страусину ферму та дендропарк. Лиманська громада складається із 40 населених пунктів, у більшості сіл та селищ, з центром у місті Лиман.

У путівнику є краєзнавча інформація про Лиманську громаду, розповіді про традиційні промисли жителів цього краю – бджільництво, лісництво, рибальство, грибний промисел, вирощування полуниці, розведення тварин. Також є контакти підприємців – власників баз відпочинку, готелів, виробників місцевих смаколиків, оренди транспорту, місць активного відпочинку та розваг.

500 примірників путівника планують роздати по селах громади, гідам, які організовують тури, туристичним агенціям, також презентуватимуть гостям, які відвідують Лиманщину.

 мандруй.jpgПроєкт «Розвиток співпраці територіальних громад Донецької та Луганської областей із залучення туристів шляхом поширення мережі активних та екологічних маршрутів «Мандруй Придінців’ям» реалізує Лиманська міська рада у співпраці з ГО «ЦПГА «Крила» (за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу).

Проєкт спрямовано на розвиток співпраці територіальних громад Донеччини та Луганщини і поширення мережі активних екологічних маршрутів уздовж річки Сіверський Донець.

Для ефективної роботи під час проєкту буде залучено найкращих фахівців з комунікації, роботи з google-картами, краєзнавців, консультантів і партнерів мережі «Мандруй Придінців’ям». Участь в заходах проєкту є безкоштовною для партнерів.

Відкриття активного парку

18 серпня активний парк відкрився у Лиманській громаді - локація для організації оздоровчої рухової активності різних верств населення, яка реалізується в рамках президентської програми «Здорова Україна» з метою зробити спорт ближчим до людей.

Відкриття активного парку, який розташований на території озера Ломоносівське, відбулося за участю міського голови Олександра Журавльова та начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимира Мицика. актив парк.jpg

Відтепер всі охочі матимуть гарну мотивацію для проведення регулярних тренувань. Їх наповнення – найпростіше, доступне для відвідувачів будь-якого рівня фізичної підготовки: лавочка, шведська стінка, бруси/турніки, а також координаційна лінія, вільний простір, сходинки. Поруч з елементами розміщено навігаційні таблички «Тренуйся тут» – відсканувавши за допомогою смартфону QR-коди, можна перейти на сайт з відеоуроками та провести заняття з віртуальним тренером. При цьому кожен має змогу обрати рівень складності вправ по своїх силах: «новачок», «середній» або «профі».
Виконання онлайнових завдань під час індивідуальних тренувань спрямоване на розвиток основних рухових якостей: загальної витривалості, сили, спритності, координації, гнучкості, швидкості. Вихідними на локаціях працюватимуть координатори, які проводитимуть для місцевих мешканців різноманітні заходи.

Проєкт "Створення системи мобільних та дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги в віддалених селах Лиманської ТГ"

У серпні 2021 року був підписаний меморандуму про співпрацю між Лиманською міською радою, ГО “УБД” та відділом “Лиманське бюро правової допомоги” Краматорського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги. Метою є реалізація проєкту "Створення системи мобільних та дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги в відділених селах Лиманської ТГ", який здійснюється за фінансової підтримки ООН.

 мобил.jpgПроєкт покликаний вирішити проблеми труднодоступності місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб до системи безоплатної правової допомоги (БПД). В рамках проекту планується створити систему мобільних та дистанційних пунктів доступу до системи БПД в відділених населених пунктах громади з залученням органів місцевого самоврядування та відділу «Лиманське бюро правової допомоги», шляхом утворення таких пунктів в приміщеннях старостинських округів.

В рамках проекту будуть проводитись: правопросвітницькі заходи, навчання користуватись електронними сервісами та реєстрами, виїзне та дистанційне консультування, надаватись БПД.

Даний проєкт почав реалізовуватися. В Дробишевському старостинському окрузі вже встановлений стенд з інформацією про систему БПД, усіма контактами системи та найближчого бюро правової допомоги, інформацією про мобільний застосунок «Твоє Право» та проєкт «Волонтер БПД».

Будівництво велокомплексу з трасою ВМХ

Добігає кінця спорудження сучасного комплексу з велосипедного спорту зі спеціалізованою трасою ВМХ, що відбувається в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Головним об’єктом є велосипедна траса BMX, яка включає стартову рампу заввишки 5 метрів, чотири прямих з трамплінами висотою від 40 до 190 см та три віражі. Завершується бетонування віражів. Із суглинку триває формування чотирьох прямих, серед яких максимально наближеними до готовності є друга та перша. вело.jpg

Поруч із треком споруджено триповерхову будівлю гуртожитку на 50 осіб – спортсменів, тренерсько-викладацького та суддівського складу. Медичний та масажний кабінети, тренажерний зал, конференц-зала, їдальня та кімнати для проживання облаштовано відповідними меблями та обладнанням. На об’єкті передбачили елементи доступності для маломобільних груп населення, зробили трибуни на 400 місць, зовнішнє освітлення з використанням сонячних батарей.

Поява нового спорткомплексу дозволить вивести на якісно інший рівень навчально-тренувальний процес за участю вихованців Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з велосипедного спорту, а також збірної команди України, проводити змагання регіонального та національного рівнів.

Відкрився інклюзивно-ресурсний центр

У Лимані відкрився інклюзивно-ресурсний центр - сучасний заклад із надання послуг комплексної діагностики та реабілітації дітям з особливими освітніми потребами.

 инклюз.jpgЩе у 2019 році ця будівля була передана на баланс управління освіти, молоді та спорту і в кінці того ж року розпочаті роботи по його реконструкції та ремонту. На будівельні роботи з місцевого бюджету було виділено понад 5 млн. грн. Але цих коштів було не достатньо і, завдяки виділеним коштам  з обласного бюджету у сумі 2 млн. 825 грн., у цьому році завершено ремонтні роботи.

“Сьогоднішня подія зібрала всіх тих, хто за покликом серця вболіває за наше майбутнє, хто вже сьогодні допомагає дітям. І, мабуть, недаремно в народі живе мудрість: «Хто простягає руку допомоги – збагачується душею. А душа, як джерело, поповнюється добром, людяністю, любов’ю і світлом».

Питання доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами сьогодні є одним з пріоритетів держави. Наша громада не залишається осторонь від цих викликів.”- наголосив у своєму зверненні під час урочистого відкриття закладу міський голова Олександр Журавльов.

На сьогодні дитяче населення міста віком 3 - 18 років складає 5827 осіб, серед них 123 дитини з інвалідністю. На обліку у інклюзивно-ресурсному центрі перебувають 304 особи з особливими освітніми потребами. На території, яку обслуговує інклюзивно-ресурсний центр, розташовані 37 дитячих установ: 13 закладів дошкільної освіти, 10 закладів загальної середньої освіти, 10 НВК, 1 спеціальна загальноосвітня школа – інтернат Донецької обласної ради № 34, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей м. Лиман, Лиманський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, санаторно-оздоровчий центр соціальної реабілітації «Смарагдове місто».

Метою діяльності установи є забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Щоб діти мали змогу не тільки вчитися, але й розвиватися, у будівлі інклюзивно-ресурсного центру буде працювати «Арт-студія» Лиманського міського центру позашкільної роботи. Для цього відремонтовано та облаштовано кабінети гурткової роботи, де усі діти нашої громади зможуть займатися танцями, співами, декоративно-прикладним мистецтвом.

За матеріалами сайту Лиманської міської ради

Прес-служба