Пресс-центрНовостиДо Дня місцевого самоврядування: досвід робот...
Новости

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Другие новости

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

15.02.2024, 13:40

Саміт міст та регіонів при Раді Європи в місті Монс

07.02.2024, 15:10

Рада продовжила воєнний стан до 13 травня 2024 року

До Дня місцевого самоврядування: досвід роботи рад Донеччини. Покровська міська рада

24 ноября 2021 года, 15:35

Індустріальний парк

Діяльність індустріальних парків чинить системний позитивний вплив на соціально-економічний розвиток країни в цілому й окремих територій.

Інвестування на території індустріальних парків є найбільш сприятливою для інвестора формою ведення бізнесу. Для громади це – ефективний спосіб залучення інвестицій у свій подальший розвиток. І Покровська громада - одна з небагатьох в Україні, яка отримає державну підтримку на створення такого об’єкту. индустр 3.jpg

Потреба у створенні індустріального парку викликана необхідністю трансформації економіки вугільних міст Донецької області у зв’язку із закриттям шахт.

Міською радою прийнято рішення про утворення індустріального парку «Покровськ» та затверджено Концепцію індустріального парку.

Завдяки реалізації цього проекту у Покровську будуть створені нові робочі місця на виробничих потужностях, покращиться інвестиційна привабливість міста, збільшиться експортний потенціал місцевих підприємств, а соціально-побутова, транспортна та комунальна інфраструктури отримають поштовх для розвитку.

На території індустріального парку передбачається створення промислових майданчиків, на кожному з яких може бути розміщено такі виробництва:

  • підприємства машинобудування;
  • підприємства переробної промисловості;
  • складське господарство.

Супутніми видами діяльності можуть бути створення виробництв легкої, харчової та хімічної промисловості й виробництва електронної техніки.

«Активні парки»

Покровська громада однією з перших в Донецькій області почала реалізацію президентської програми «Активні парки» у сільській місцевості.

На будівництво спортивних майданчиків просто неба буде спрямовано 240 тисяч грн. Сучасні тренажери планується встановити селах Новотроїцькому, Новопавлівці, селищі Шевченко, місті Родинському та у Покровську на мікрорайоні «Лазурний».

 спорт 5.jpg

«Наше завдання - забезпечити оздоровчою інфраструктурою усі населені пункти Покровської громади. Жителі повинні мати доступ до важливих сервісів, незалежно від того, де вони мешкають - у місті чи у маленькому селі. Тим більше, коли мова йде про здоровий спосіб життя», - зазначила заступниця міського голови Маргарита Ідрісова.

Локація вже функціонує у парку «Ювілейний». Вона стала дуже популярною серед молоді і людей поважного віку. Три парки запрацювали поблизу спортивного комплексу «Факел» у мікрорайоні «Південний», поблизу бульвару Андрющенка та у парку Динасового заводу. Спортивні локації, які були тут раніше оновили та встановили таблички с QR-кодами.

Всього ж до кінця осені в рамках програми «Здорова Україна» у Покровській громаді планується відкрити ще 5 багатофункціональних спортивних майданчиків.

 

Програма залучення та мотивації педагогів

Фахівці відділу освіти міської ради розробили програму залучення та мотивації педагогічних працівників до роботи. 

Перший етап - придбання і облаштування службового житла. Отримати квартиру матимуть право лише працівники із сільських територій. На вирішення житлового питання закладають 800 тисяч гривень на 4 роки. Розроблено програму мотивації: «Якщо молодий спеціаліст, з яким ми підписуємо контракт на 3 роки, перший рік відпрацював без зауважень, на другий та третій ми пропонуємо виплачувати не 20% престижності, а 25%», - роз`яснила начальниця відділу освіти Любов Воротинцева. Якщо молодий спеціаліст успішно відпрацював три роки, продемонстрував певний професіональний ріст, то йому запропонують підписати контракт на наступні 7 років з одноразовою виплатою 300 тисяч гривень. пед 2.jpg

Ще одним з пунктів програми є залучення спеціалістів шляхом підписання контрактів на навчання з 3-го курсу. Як повідомила Любов Воротинцева, у місті вже існує практика по педагогічному коледжу, коли після його закінчення студенти-випускники продовжують навчання в Слов`янському педагогічному університеті. Але туди вони вступають на філологічні факультети.

«Ми вже проговорили наш план з колективом педагогічного коледжу: якщо після 3, 4-го курсу студенти будуть вступати на спеціальності, яких у місті не вистачає, ми оплачуватимемо контракт», - зазначила очільниця відділу освіту.

Також програма передбачає заохочення та мотивацію вже працюючих педагогів за різними категоріями. Розроблено критерії оцінювання роботи вчителів та директорів освітніх закладів, за результатами яких вони отримуватимуть премії та надбавки. 

У школах та дитсадках впроваджуватимуть цифрову освіту

Станом на 1 вересня 2021 року в дошкільних закладах встановлено 6 інтерактивних дощок з проєкторами та 41 комп’ютер (2000-2015 року випуску), 35 ноутбуків (2016 року); у закладах загальної середньої освіти міста функціонує 21 комп’ютерний клас, встановлено 923 комп’ютери, третина з яких - застарілі (до 2005 року випуску). Також всі заклади освіти мають офіційні електронні адреси та власні сайти. Однак, через застаріле оснащення мережі Інтернет, швидкість передачі даних дуже низька. 

 цифр 1.jpg

«До Покровської громади приєднались сільські території, у деяких з них навіть немає інтернету. Це створює додаткові труднощі під час навчального процесу», - зауважує секретар Покровської міської ради Наталія Іваньо. 

Враховуючи все це, підготовлено проєкт Програми розвитку цифрової освіти на найближчі 7 років. Передбачено придбання до кінця поточного року 34 інтерактивних мультимедійних комплектів, введення до штатного розпису ЗЗСО посади інженера-електроніка, розгортання для кожного навчального закладу єдиного хмаро-орієнтованого навчального середовища на платформі Microsoft Office 365, придбання техніки для 2 комп’ютерних класів. 

План оновлення обладнання, підключення до швидкісної інтернет-мережі та облаштування кабінетів навчальних закладів розписаний до 2027 року включно. На це передбачено понад 25 мільйонів гривень.

 

План оновлення енергоінфраструктури громади на 5 років

Електромережі у Покровській територіальній громаді зношені більше ніж на 70%. Деяке обладнання встановлене ще у 50-і роки минулого сторіччя, тому потребує модернізації.

З цією метою енергетики розробили 5-річну програму оновлення та реконструкції обладнання.

 энергет 3.jpg

«Ми ретельно проаналізували скарги та замовлення від громадян за кожним населеним пунктом. Розробили довготривалий план. Ми чітко розуміємо, що робитимемо кожного року. Ми будемо ремонтувати мережі електропостачання, електрообладнання, основне обладнання, підстанції та інше. Але все це спрямовано на покращення якості обслуговування жителів громади», - зауважив начальник Покровського регіону електромереж ДТЕК Донецькі електромережі Віталій Асіненко.

Всього за 5 років компанія інвестує в модернізацію енергоінфраструктури регіону 164 мільйони гривень. Це дозволить забезпечити стабільним та надійним електропостачанням майже 120 тисяч абонентів.

«Наш регіон розвивається, навантаження на електросистему збільшується. Це стає причиною зниження якості енергопостачання. Старі мережі не витримують. Проблеми ці не вирішуються роками. Після старту проєкту з модернізації електрообладнання, сподіваюсь, ми отримаємо більш якісні послуги», - підкреслює Покровський міський голова Руслан Требушкін.

Розглядається можливість будівництва сміттєпереробного заводу

Будівництво Біофабрики, яка вироблятиме електрику, пальне для котелень та добрива, під час спільної онлайн-зустрічі обговорили Покровський міський голова Руслан Требушкін разом із представниками ТОВ «Німецько-Українське підприємство Браун Індастріал Технолоджі».

 мусор 4.jpg

«70% вартості проєкту сплатить ТОВ, а 30% - місцевий бюджет. Розглядаємо можливість виділення від нашої громади 5%, а інші 25% - взяти банківську позику під місцеві гарантії», - зазначив міський голова Руслан Требушкін.

 «Будівництво сміттєпереробного заводу — досить гарна ідея. Якщо реалізуємо цей задум, зможемо досягти кількох цілей, зокрема перероблення сміття призведе до покращення екологічної ситуації у регіоні. Також можна буде виробляти дешеву електроенергію, тепло, брикети та біогумус», - зауважив заступник міського голови Олег Фролов.

Усі варіанти співпраці щодо будівництва біофабрики та спільного володіння нею наразі прораховуються.

 

За матеріалами сайту Покровської міської ради

Прес-служба