Пресс-центрНовостиПрацівники виконавчого апарату обласної ради ...
Новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

Другие новости

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Працівники виконавчого апарату обласної ради та районних рад області беруть участь в удосконаленні законодавства щодо комунальної власності

21 октября 2021 года, 14:10

Обговорення окремих аспектів управління комунальним майном відбулося під час заходу, який був організований Програмою USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE, і пройшов онлайн 20 жовтня 2021 року. В заході взяли участь представники Програми DOBRE, Мінрегіону, Фонду державного майна України.

Леонід Антоненко, заступник голови Фонду державного майна України, проінформував стосовно законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Фонд державного майна України» та інших законодавчих актів України щодо сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна (реєстр.№4572 від 04.01.2021).Проектом Закону, серед іншого, передбачається уточнення окремих положень з питань приватизації, управління об’єктами державної і комунальної власності шляхом внесення змін, зокрема, до Законів України «Про приватизацію державного і комунального майна», «Про оренду державного і комунального майна», «Про передачу об’єктів права державної і комунальної власності". Законопроект №4572 прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 15 липня 2021 року і в теперішній час підготовлений до другого читання.

Віра Козіна, консультантка Програми DOBRE з питань управління активами, відповіла на проблемні питання органів місцевого самоврядування щодо оренди комунального майна, особливостей передачі в оренду будівель одночасно із земельною ділянкою, на якій ця будівля розташована, повноважень рад щодо відчуження майна територіальних громад та інші.

Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування Мінрегіону, презентував проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо комунальної власності». Законопроект, зокрема, визначає правовий режим спільної сумісної власності територіальних громад, упорядковує взаємодію територіальних громад та районних і обласних рад з питань управління майном спільної власності. В теперішній час законопроект погоджується заінтересованими органами.

Працівники виконавчого апарату обласної ради спільно з представниками Краматорської та Бахмутської районних рад підготували свої пропозиції до зазначеного законопроекту, які направили до Української асоціації районних та обласних рад.

Прес-служба