Пресс-центрНовости25 вересня Маріуполь святкує День міста...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

25 вересня Маріуполь святкує День міста

24 сентября 2021 года, 11:00

Сердечно вітаємо жителів Маріуполя з Днем міста!

Місто було засновано у 1778 році у центрі Кальміуської паланки запорізьких козаків. Назву Маріуполь отримав 29 вересня 1779 року. У 1780 році в місті та на території повіту поселилися виведені з Криму християни – греки. Згодом у місті було відкрито консульства таких держав, як Італія, Франція, Австро-Угорщина, Туреччина, Греція, Німеччина, Великобританія, Іспанія.

Сьогодні Маріуполь відомий далеко за межами Донбасу і України як потужний промисловий центр. У його економіці відбиті всі галузі нашого індустріального регіону, тут знаходяться перлини української металургії і машинобудування. Протягом декількох століть Маріуполь також є осередком культурного життя Донеччини. Зберігаючи давні традиції, і в той же час постійно вдосконалюючись, його культурні та просвітницькі установи сприяють вихованню інтелектуальної еліти області.

Кожен новий день підносить Маріуполь на європейський рівень. Впевнені, що з кожним роком місто буде ставати кращим і красивішим, адже тут живуть працьовиті, чудові, щирі і талановиті люди. Бажаємо всім міцного здоров'я, щастя, злагоди, благополуччя і достатку.

Нехай Маріуполь завжди буде таким же гостинним і прекрасним - містом, яким можна пишатися, потрібно зберігати і не можна не любити!

1.jpg

Програма святкових заходів:

24 вересня у Театральному сквері стартує триденний книжковий фестиваль Mariupol Open Book. Цікаво буде однаково як дітям, так й дорослим. Проходитимуть презентації книжок від 30 видавництв, читання, лекції та дискусії від авторів зі всієї України. До міста приїдуть - Олександр Ірванець, Леся Воронина, Іван Андрусях, Артем Полежака. Дитяча програма включає проведення різноманітних заходів для дітей від 4 років. Усі новинки можна буде придбати на ярмарку. Локації фестивалю: Театральний сквер, Міський шаховий клуб, бібліотека ім. Короленка та культурно-туристичний центр «Вежа».

З повною програмою можна ознайомитися - http://mariupol-cultural-capital.com/mariupolopenbook

2.jpg


У День міста першим святковим заходом стане урочисте відкриття оновленого парку ім. Гурова. Початок об 11:00. На місті проходитиме Всеукраїнський фестиваль «Мега Йорти». Він присвячений 30-річчю Незалежності України та 200-річчю Грецької революції. Гостей порадують яскравою етнічною програмою та стравами грецької кухні. О 12:00 почнеться урочиста театральна хода представників 90 грецьких товариств із різних куточків України. О 15:00 проходитимуть боротьба куреш та перетягування канату. На сцені виступатимуть творчі колективи з колоритною концертною програмою.

Також 25 вересня на площі Свободи з 18:00 розпочнеться святковий концерт. Його відкриє місцевий кавер-гурт Endorphins. О 19:00 на сцену вийде Дантес. З 20:10 своєю творчістю ділитиметься гурт «Один в каное». О 21:30 маріупольці та гості міста зможуть почути улюблені пісні від гурту «Бумбокс». Справжнім подарунком на завершення свята стане феєрверк.

4.jpg

Крім того, 25 та 26 вересня центральний пірс зустрічатиме гостей мультикультурного фестивалю Goby Fest. У програмі кулінарні майстер-класи, дитячі активності, фотозони та різноманітний фудкорт з традиційними стравами. У перший день біля моря виступлять Endorphins, ШмальгаузенЪ, Jerry Heil та Laud. Початок концерту о 16:00. Крім того, у «Вежі» діти віком від 6 до 12 років візьмуть участь у показі русалоньок.

 

Прес-служба