Пресс-центрНовостиВітаємо жителів Бахмута з 450-ю річницею засн...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Вітаємо жителів Бахмута з 450-ю річницею заснування міста!

11 сентября 2021 года, 10:50

Вітаємо жителів Бахмута з 450-ю річницею заснування міста!

 Ваше місто, одне з найстаріших в регіоні, завдяки праці та старанням багатьох поколінь городян зустрічає славну річницю красивим, затишним, зі своїми багаторічними культурними і трудовими традиціями.

Цей славний ювілей дає чудову нагоду згадати визначну історію району, його багату культурну спадщину, імена земляків, які вписали чимало яскравих сторінок в ратний і трудовий літопис Донецького краю й України.

Бахмут може похвалитися великим промисловим потенціалом, значними досягненнями в соціальній сфері, охороні здоров'я, освіті, культурі та спорті.

Спираючись на мудрість століть, Бахмут ефективно реалізує себе в сьогоденні і з оптимізмом дивиться в майбутнє.

Впевнені, що з кожним роком ваше місто буде ставати ще більш гарним, розвинутим, сучасним, адже тут живуть працьовиті, чудові, щирі і талановиті люди.

Бажаємо всім вам міцного здоров'я, щастя, злагоди, благополуччя і достатку!

  1.jpg

Історична довідка

Історія міста веде відлік з 1571 року, коли були утворенні прикордонні сторожі по річці Сіверський Донець. У письмових джерелах згадується Бахмутська сторожа, розташована «усть Чорного Жеребца, от Святогорской сторожи полднище».

У XVII столітті були відкриті солоні ропні озера біля річки Бахмут. Сіль стала частиною герба міста, затвердженого 2 серпня 1811 року. Навколо міста на початку XIX століття були відкриті поклади глини, піску, гіпсу. У другій половині ХІХ ст. почався бурхливий розвиток промисловості і приплив іноземного капіталу. Вихідцем із Пруссії Е.П. Фарке було побудовано скляний, цвяхово-костильний, алебастровий і цегельний заводи, починають будуватися соляні шахти франко-бельгійським і франко-німецьким акціонерними товариствами. Велике значення для розвитку міста мало будівництво залізниць Харків – Маріуполь, Харків – Попасна. На початку XX ст. розвивається мережа банків. Цей період позначився прагненням різних верств суспільства до культури. Відкрились міський парк із літнім театром та кінематографом, приватна музична школа, три гімназії, реальне, ремісниче й духовне училища та школи.

У листопаді 1917 року над будинком Бахмутської земської управи вперше на Донеччині було піднято український національний прапор. 25 листопада 1920 Бахмут став центром Донецької губернії. В місті діяли потужні промислові підприємства: скляний, алебастровий, кераміко-черепичний, механічний, рудо ремонтний, три чавуноливарних заводи і взуттєва фабрика.

 3.jpg

У роки Другої світової війни територія була окупована нацистськими загарбниками, які розстріляли і замурували в алебастрових виробках тисячі городян та нанесли місту величезні збитки.

На початку 50-х років розгорнулося будівництво єдиного на той час в Україні заводу з обробки кольорових металів. Першу продукцію випустив нині відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами, Артемівський завод шампанських вин. Розвиток промисловості в післявоєнний період сприяв розбудові соціальної сфери. З’являються кінотеатр «Космос», центральна поліклініка, а також перші тролейбуси.

26 червня 2019 року першим в Донецькій області Бахмут застосував процедуру приєднання сільських територій. До міста обласного значення приєднались 5 сільських рад, утворивши Бахмутську міську об'єднану територіальну громаду.

Протягом багатьох років місто підтверджує свій статус одного із найстаріших, культурних, економічно розвинутих, промислових центрів Донеччини. Його гордістю є досягнення спортсменів, серед яких чемпіони та призери України, Європи, світу, Олімпійських і Паралімпійських ігор.

Бахмут належить до ліги історичних міст України. Він впевнено займає провідне місце у Всеукраїнській мережі міст стійкого розвитку, вважається одним з найкрасивіших в Україні та на сьогодні зосереджує в собі фінансово-промислову та інтелектуальну діяльність. Сучасний промисловий потенціал міста представлено заводом кольорових металів, фабрикою лікарських препаратів «Фітофарм», заводами по виготовленню ігристих вин «АРТВАЙНЕРІ», виробів із ротангу «Українські конструкції», будівельних матеріалів і сумішей «СІНІАТ».

 

Святкова програма на 11 вересня

 міста Бахмут 2021.jpg

Прес-служба