Пресс-центрНовостиВітаємо жителів Дружківки з 240-річчям з дня ...
Новости

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Другие новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

Вітаємо жителів Дружківки з 240-річчям з дня заснування міста!

09 сентября 2021 года, 09:40

Місто Дружківка цими днями святкує 240 років з дня заснування

Вітаємо мешканців міста з цим прекрасним Ювілеєм!

Багато років ви вкладали сили й душу в те, щоб зробити рідне місто прекрасним, і сьогодні, завдяки праці та старанням кількох поколінь городян, Дружківка зустрічає славну річницю красивою, затишною, зі своїми багаторічними культурними і трудовими традиціями.

Дружківка ефективно реалізує себе в сьогоденні і з оптимізмом дивиться в майбутнє. А запорукою успіху і процвітання міста завжди були і залишаються дружківчани - працьовиті і наполегливі, привітні і життєрадісні.

Ваші таланти, завзятість, цілеспрямованість і любов до рідного краю знаходять втілення в сумлінній праці на благо міста і активному бажанні зробити його краще і красивіше.

Бажаємо вам міцного здоров'я, успіхів, благополуччя, процвітання і щасливого життя в улюбленій Дружківці!

 2.jpg

Історична справка:

Перша згадка про Дружківку датується 1781 роком ("Відомості про землі Катеринославського намісництва").  За однією з легенд засновником міста був козак Дружко, який заснував на території Олексієво-Дружківки козацький пост приблизно у першій половині сімнадцятого століття.

Раніше на цьому місці було робітниче селище, яке виникло в 70-х pp. XIX ст. при станції Дружківка Курсько-Харківсько-Азовської залізниці. Назвали стан­цію так само, як і село, розташоване за 6 км (нині селище міського типу Олексієво-Дружківка). Ще в 1892-му році тут стояли лише станційні будинки. Єдиним промис­ловим підприємством була невелика цукроварня графа Борисова, збудована в 1873 році. У 1893 році Донецьке товариство залізоробного та сталеливарного виробни­цтва, засноване французькими капіталістами, розпочало тут будівництво чавуноливар­ного та сталеливарного заводів. Першу домну було задуто в травні 1894 року. Уже наступного року завод виробив понад 2 млн пудів чавуну. А в 1901—1904 pp. середньорічна продуктивність його досягнула 6,5 млн пудів. У перші роки на заводі випускали лише бесемерівський метал. З 1899 року розпочалось виробництво мартенів­ського металу, яке, однак, не стало основним. Головною продукцією заводу були рейки.

Успіхи Донецького товариства привабили до Дружківки бельгійських промисловців. Навесні 1898 року вони створили Торецьке сталеливарне І механічне ано­німне товариство, яке збудувало на території колишньої Дружківської цукроварні Торецький сталеливарний і механічний завод, що виробляв обладнання для заліз­ниці: сталеві, чавунні та бронзові відливки, вагони, колісні скати, ресори та пружини для вагонів, вагонетки, стрілочні переводи.

У 1938 році Дружківка отримала статус міста (у 1939–40 рр. місто обласного підпорядкування).

 3.jpg

Заходи з нагоди свята:

Протягом цілого тижня, аж до вихідних, коли власне й відбудуться урочистості зі святковим концертом, проходитимуть різноманітні цікаві події. Такий своєрідний святковий марафон вже розпочали мешканці громади, які полюбляють активний відпочинок на природі, зокрема водний туризм.  5 вересня, з нагоди 240 років з дня заснування Дружківки, вони взяли участь у традиційних змаганнях з водного туризму.

8 вересня відбулося урочисте відкриття виставки творів живопису "Рідна Дружківка: минувшина та сьогодення" за участю учасників студії образотворчого мистецтва "Дружко-ART" палацу культури "Етюд" та художників Дружківки. 10 вересня на подвір’ї Дружківської міської ради, біля пам’ятника Козаку Дружку, проходитиме святковий концерт учнів та викладачів Дружківської школи мистецтв.

Також протягом тижня на мешканців очікують різноманітні спортивні заходи, виставки та концерти тощо. Найбільш насиченим днем стане субота, 11 вересня. З 16.00 центральна частина Дружківка буде сповнена цікавими локаціями, де кожен дружківчанин та гість міста знайде собі розвагу до душі. Кульмінацією свята стане вечірній концерт на площі Соборній та святковий феєрверк.

  1.jpg

Прес-служба