Пресс-центрНовостиДике поле. Шлях до Європи...
Новости

17.06.2024, 08:40

УВАГА!

Другие новости

02.05.2024, 11:20

Засідання ради управління людськими ресурсами при НАДС

30.04.2024, 09:30

Фестиваль Олега Скрипки "Країна Мрій"

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

Дике поле. Шлях до Європи

19 июля 2021 года, 10:20

17 липня на березі мальовничого озера, біля заповідника "Кам'яні могили", відбувся обласний історичний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи». Тисячі гостей з різних куточків області зібралися для того, щоб насолодитися насиченою програмою фестивалю.

Присутні змогли спостерігати театралізацію з історії утворення Держави: скіфська доба, княжа доба, козацька доба, доба відродження незалежності. В ході декількох хвилин артисти розкрили, мов у книжц,і події часу створення Київської Русі, кожен з присутніх міг побачити історію створення своєї Держави через віки, побачити та почути скіфські барабани, або побувати у справжнісінькій українській хаті.

 1.jpg

Свої показові виступи представили історичні реконструктори: Історико-етнографічний комплекс «Азовська дружина», лицарський клуб «Бродекс», шоу «Люті козаки», Козацький клуб «Ротар». Пройшли національні традиційні козацькі змагання. Військові частини ООС презентували військову техніку та зброю доби відродження незалежності України. Також відбулася презентація старовинних та національних страв різних історичних епох, вернісаж і майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва.

Для дітей працювало дитяче містечко з дитячими розвагами: «Таємнича скрижаль», «Табір Київського князя», «Дитяче стрільбище». Бажаючі могли зробити селфі у тематичних селфі-зонах. Багато глядачів зібрав Кінний театр «Українські козаки» з дійством «Козацький Герць» та показові виступи козаків «Оборона табору», «Вогняна лава», «Козацькі звитяги».

Для гостей фестиваля виступив гурт «Тінь сонця», артисти Київського ансамблю ударних інструментів «ARS NOVA» з барабанним шоу. Також глядачі побачили театралізоване дійство «Битва на Калці» та «Древо бажань».

 2.jpg

Свято завершилось видовищним фаєр-шоу та Диско-толокою.

Кожен присутній на святі дорослий або дитина зміг знайти собі розвагу до серця та до души, але всіх учасників заходу об’єднала пісня. Протягом всього дня до останньої хвилини фестивалю у дикому степу лунала українська пісня. Кожний виконавець з багатьох куточків Донецької області намагався донести до глядача з допомогою пісні та танцю любов до рідної землі, любов до України.

Починаючи з 31 травня 2000 року щорічне проведення тематичного міжрегіонального фестивалю на околиці заповідника стало традиційним - це є свідченням того, що заповідник «Кам'яні Могили» - це унікальне місце, яке має не тільки геологічну, біологічну, художньо-емоційну, історико-археологічну, але і естетичну, культурну та духовну цінність. Острівець минулого, збережений на століття, він мовчазно зберігає таємниці далеких і близьких історичних подій.

У 2017 році щорічний міжрегіональний фестиваль «Легенди степу» отримав статус обласного історичного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи», відтоді до участі в ньому запрошуються творчі колективи не тільки з Донецької області, але із всієї України.

За матеріалами сайту Нікольської селищної ради

Прес-служба