Пресс-центрНовостиВідбулася чергова всеукраїнська нарада з пред...
Новости

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

Другие новости

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

15.02.2024, 13:40

Саміт міст та регіонів при Раді Європи в місті Монс

07.02.2024, 15:10

Рада продовжила воєнний стан до 13 травня 2024 року

Відбулася чергова всеукраїнська нарада з представниками районних рад

16 июля 2021 года, 15:40

15 липня відбулася всеукраїнська онлайн-нарада з актуальних питань діяльності районних рад, яку провів голова Секретаріату УАРОР Юрій Андрійчук.

У спілкуванні з головами районних рад та керуючими справами обласних рад  взяли участь експерт Асоціації Ігор Пилько та Микола Титов – виконавчий директор Харківської Асоціації органів місцевого самоврядування.

Від Донецької обласної ради у заході взяла участь в.о. заступника начальника управління організаційного забезпечення діяльності ради та ії органів Ольга Северіна.

На  заході обговорювали поточну роботу УАРОР щодо відстоювання інтересів органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня та зв’язаний з цим нормативний процес.

«Станом на 1 липня 2021 року погіршилась ситуація з передачею майна від районних рад громадам. Багато об’єктів ліквідовано, ще низка припинили або частково припинили надавати послуги.

Тільки за півроку 239 комунальних закладів та підприємств — а це садочки, інтернати, медичні заклади — вже закриті. Ще 14 закладів частково припинили свою роботу, бо відсутній фінансовий ресурс для того, щоб виконати зобов’язання перед працівниками. Відсутні також фінансові ресурси для того, щоб районні ради працювали і надавали послуги відповідно до чинної Конституції й закону про місцеве самоврядування», - акцентував Юрій Андрійчук.

Щодо оперативних кроків, Українська  асоціація районних та обласних рад  виступає за те, щоб:

виділити до кінця липня 2021 року  субвенції на утримання рад, вважаючи, що кошти, відповідно до опитувальника УАРОР, станом на 1 липня у більшості закінчуються або взагалі відсутні;

внести зміни до Бюджетного Кодексу України, зокрема зараховувати до загального фонду районних бюджетів 3 відсотки податку на доходи фізичних осіб та доповнити перелік видатків, які можуть здійснюватися за рахунок районних бюджетів, з-поміж іншого на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, спорт та туризм.

В цілому треба закінчити реформу децентралізації на субрегіональному на обласному рівнях. Головним критерієм ефективно проведеної реформі децентралізації має бути якість, доступність і швидкість надання адміністративних послуг населенню.

Прес-служба