Пресс-центрНовостиДонецький національний технічний університет ...
Новости

11.04.2024, 06:40

Проводиться XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА-2024"

Другие новости

06.04.2024, 07:15

Публічні консультації

26.03.2024, 14:15

Уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат переселенцям

13.03.2024, 11:35

Про онлайн курс « Декларуйся»

26.02.2024, 15:15

Тренінг на тему: TONE FROM THE TOP: ефективний антикорупційний менеджмент в організації

Донецький національний технічний університет святкує 100-річчя з дня заснування

28 мая 2021 года, 09:45

30 травня Донецькому національному технічному університету виповнюється 100 років!

Вітаємо з ювілеєм і щиро бажаємо, щоб багаторічний досвід, ентузіазм, енергія вашого колективу, вміння і готовність винаходити щось нове допомагали і надалі залишатися одним з кращих вузів нашої держави. Міцного всім здоров'я, натхнення, творчих успіхів, талановитих учнів, щастя і благополуччя. Нехай ваша праця служить на благо процвітання України!

Історія 

Донецький національний технічний університет – один із передових і найстаріших закладів вищої освіти України. З багаторічними традиціями та беззаперечним авторитетом, підтвердженим в Україні та світі. Він уже сто років працює на перспективу розвитку українського суспільства, виконуючи свою місію підготовки високопрофесійних фахівців.

За час свого існування університет був і залишається освітнім та науково-дослідним центром, культурним, економічним і політичним осередком, невід’ємною частиною інтелектуального й духовного життя України. Історія університету тісно пов’язана з іменами таких відомих науковців та культурних діячів, як: В. О. Гольцов ‒ засновник наукового напрямку матеріалознавчого забезпечення екологічно чистої водневої енергетики; М. Г. Єльяшевич ‒ засновниця наукової школи флотації кам’яного вугілля й антрацитів Донбасу; В. В. Пак ‒ український математик, гірничий інженер, автор понад 120 винаходів; А. Б. Солов’яненко ‒ видатний український оперний співак; Л. П. Фельдман ‒ засновник наукової школи математичного моделювання та чисельних методів розв’язання задач на обчислювальних системах; Б. С. Панов ‒ засновник наукової школи мінералогії зон тектоно-магматичної активізації земної кори й оцінювання їх щодо корисних копалин та багатьох інших діячів, що стали лауреатами Державних премій, Героями України, заслуженими діячами науки і техніки України.

А розпочалося все у далекому 1921 році. ДонНТУ почав свою історію із заснування Донецького гірничого технікуму. Через короткий проміжок часу набув статусу інституту, спочатку гірничого, а потім – індустріального.

Але подальший розвиток вишу перервала Друга світова війна. Окупація Донецька, бойові дії на його території змусили у 1941 році евакуювати інститут до м. Прокоп’євська Новосибірської області. Під час війни інститут зазнав колосальних людських і матеріальних втрат. Загинуло багато викладачів і студентів, більшість корпусів було зруйновано.

Повернувся інститут до рідного Донецьку лише восени 1943 року після звільнення Донбасу. І за короткий термін, здебільшого силами співробітників і студентів, інститут запрацював знову у своєму місті, а до 1951 року був майже повністю відновлений.

У тому ж році Донецький індустріальний інститут отримав статус політехнічного, перегорнувши нову сторінку своєї історії. З цього самого часу легендарний ДПІ почав швидко розвиватися і розширюватися: створювалися нові факультети і філіали по всьому Донбасу.

До початку 90-х років ДПІ стає одним із найбільших вищих навчальних закладів України, з потужним професорсько-викладацьким складом і багатотисячним контингентом студентів. У вересні 1993 року йому було присвоєно статус Державного технічного університету, а влітку 2001-го – національного.

2014 рік, збройний конфлікт на південному сході України. І знову евакуація. Наказом Міністерства освіти і науки України, задля безпеки співробітників і студентів, а також для забезпечення функціонування університету у правовому полі України, ДонНТУ було переведено до м.Красноармійськ (нині Покровськ). Розмістився університет на базі свого структурного підрозділу – індустріального інституту.

Нове місце, нові реалії, безліч проблем і невизначеність. Але згуртований і професіональний колектив університету, студенти, які розуміли невідворотність такого кроку, дали змогу університетові не тільки вистояти і зберегти весь свій потенціал, але і почати розвиватися на новому рівні.

За результатами своєї діяльності у м. Покровську ДонНТУ демонструє високі показники серед вишів Східної України, продовжує зберігати достойні місця у Всеукраїнських та міжнародних рейтингах університетів. 

Використано матеріали сайту ДонНТУ


Прес-служба